31 šimtukas – rekordinis derlius

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-08-12

Praėjusiame laikraščio numeryje rašėme apie pirmuosius Plungės rajono abiturientų gautus šimtukus. Trečiadienį jaunuolių laukimas pagaliau baigėsi: į kraitę sukrito visi brandos egzaminų rezultatai. Jei atmintis neapgauna, tiek šimtukininkų ir šimtukų mūsų rajone dar nėra buvę. Didžiausias maksimalaus – 100 balų – įvertinimo derlius – iš valstybinio anglų kalbos brandos egzamino.
Priminsime, kad šiais metais rajono mokyklose mokėsi 357 dvyliktokai. Valstybinį anglų kalbos brandos egzaminą laikė 249 abiturientai. Įveikti minimalaus balų skaičiaus kartelės nepavyko šešiems. Tiek pat mokinių egzamino neįveikė ir pernai. Tačiau didžiuotis taip pat turime kuo: šimtukus pelnė net 26 mūsų rajono abiturientai. 24 mokosi Plungės „Saulės“ gimnazijoje: Beatričė Bagužytė, Ignas Baltuonė, Vilius Barniškis, Evita Beniušytė, Gvidas Bertašius, Gabija Bierantaitė, Raminta Burvytė, Kamilė Čiulčinskytė, Gabrielė Drakšaitė, Rasvita Gedeikytė, Agnė Gerybaitė, Danielius Kundrotas, Gintarė Petraitytė, Arnas Puidokas, Vesta Radikaitė, Vaiva Salytė, Agnė Staupelytė, Dovilė Stonkutė, Tadas Tamošauskas, Valdonė Toleikytė, Greta Urbonaitė, Agnė Vaičikauskytė, Paulius Vilnius ir Alvita Viršilaitė. Po 100 balų surinko ir dvi Kulių gimnazijos abiturientės: Livija Šiaudvirtaitė bei Viktorija Urnėžaitė. Pernykštis šimtukų derlius buvo beveik keturis kartus mažesnis (7). Šiemet 41 dvyliktokas surinko 16–35 balus, 117 – 36–85 balus, 59 – 86–99 balus.
Laikyti valstybinį chemijos brandos egzaminą rinkosi tik septyni jaunuoliai. Vienas jų – eksternas. Visiems jiems egzaminas buvo sėkmingas. Kaip ir praėjusiais metais, 100 balų įvertinimo negavo nė vienas. Keturi laikiusieji (tarp jų ir eksternas) gavo 36–85 balus, du – 86–99 balus, vienas – 16–35 balus.
44 rajono abiturientai pasirinko valstybinį informacinių technologijų brandos egzaminą. Nesėkmė ištiko tris „Saulės“ gimnazijos dvyliktokus. Tačiau yra ir puikių žinių: tos pačios gimnazijos auklėtinis T. Tamošauskas surinko maksimalų balų skaičių. Beje, šiam vaikinui tai jau antrasis šimtukas. Praėjusiais metais 100 balų pelnė taip pat tik vienas abiturientas. Šiemet 22 jaunuolių informacinių technologijų žinios įvertintos 16–35 balais, 11 – 36–85 balais, 7 – 86–99 balais.
Sėkmė lydėjo visus 89 (vienas eksternas – aut. past.) abiturientus, laikiusius istorijos valstybinį egzaminą. Kaip ir pernai, šimtukininkų nebuvo. Daugiausia moksleivių – 65 – surinko 36–85 balus, 16 – 16–35 balus, 8 – 86–99 balus.
Vos tik paskelbus visų egzaminų rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet daugiausia abiturientų „krito“ per valstybinį matematikos brandos egzaminą. Priminsime, kad valstybinį brandos egzaminą dažniausiai laiko tie, kurie siekia studijuoti aukštosiose mokyklose valstybės finansuojamose vietose. Šiemet matematikos užduotis krimto 226 jaunuoliai (tarp jų – vienas eksternas). Nesėkmė lydėjo 75-is (t. y. 33 proc.), tarp jų – ir eksterną. Kitiems sėkmė šypsosi: Plungės „Saulės“ gimnazijos auklėtinis Marius Augustinas surinko 100 balų. Beje, praėjusiais metais taip pat buvo tik vienas šimtukininkas. Šiemet 79 pelnė minimalų įvertinimą – 16–35 balus, 62 gavo 36–85 balus, 9 – 86–99 balus.
Fizikos valstybinį egzaminą šiais metais laikė 54 mokiniai (1 eksternas), neišlaikė šeši. Kaip ir ankstesniais metais, šimtukininkų rajone nebūta. 22 dvyliktokai surinko 16–35, 19 (tarp jų ir eksternas) – 36–85, septyni – 86–99 balus.
Visi 57 rajono abiturientai, pasirinkę valstybinį geografijos brandos egzaminą, jį įveikė sėkmingai. Puikiai sekėsi „Saulės“ gimnazijos mokiniui Adomui Gedvilui – gavo maksimalų įvertinimą. Beje, praėjusiais metais tokio įvertinimo nebuvo. O ir kitiems sekėsi visai neprastai: 16–35 balus pelnė 14 jaunuolių, 36–85 balus – 35, 86–99 balus – septyni.
Biologijos valstybinį egzaminą rinkosi 79 abiturientai ir 2 eksternai. „Krito“ du, vienas iš jų – eksternas. Šiemet šimtuko nesulaukta. 21 dvyliktokas gavo 16–35 balus, 38 – 36–85 balus, 19 – 86–99 balus.
Priminsime, kad lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą šimtuku išlaikė dvi „Saulės“ gimnazijos abiturientės – Ema Batavičiūtė ir Dovilė Kubiliūtė. Tad suskaičiavę gauname dar nebūtą rezultatą – 30 šimtukininkų ir 31 šimtuką.
Paskutinis mokyklos baigimo etapas baigtas. Artimiausiu metu abiturientų laukia atestatų įteikimo ceremonija ir skrydis į platųjį pasaulį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas