Aistros dėl medicinos punkto Grumbliuose

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-09-27

Į posėdį po vasaros atostogų susirinkęs Savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas turėjo imtis spręsti svarbų klausimą – ar pritarti uždarosios akcinės bendrovės Plungės sveikatos centro prašymui bendru šalių susitarimu nutraukti panaudos sutartį dėl Grumbliuose esančių patalpų, kur veikia kaimo medicinos punktas. Savivaldybės administracijos pozicija – to daryti nederėtų.
Plungės sveikatos centras dar liepos viduryje kreipėsi raštu į Plungės rajono savivaldybės administraciją dėl negyvenamųjų patalpų, esančių Atžalyno gatvėje, Grumbliuose, panaudos sutarties nutraukimo. Ši gydymo įstaigos ir Savivaldybės administracijos sutartis buvo sudaryta 2003-iųjų gruodį, o pratęsta 2013 metų vasario 1 dieną – turtas valdyti buvo perduotas dar dešimtmečiui – iki 2023 m. vasario 1 d.
Savivaldybės administracija informuoja, kad minėtose negyvenamose patalpose Grumbliuose buvo teikiamos medicinos punkto paslaugos. Plungės sveikatos centras pirminę asmens sveikatos priežiūrą iš viso vykdo septyniose rajono seniūnijose (Kantaučiuose, Šateikiuose, Žemaičių Kalvarijoje teikia ambulatorines paslaugas, Aleksandrave, Grumbliuose, Stalgėnuose ir Žlibinuose – medicinos punkto paslaugas).
Panaudos sutartyje yra numatyti atvejai, kai ji gali būti nutraukta prieš terminą. Vienas iš variantų – šalių susitarimu. Šiuo punktu vadovaudamasis Plungės sveikatos centras ir pageidauja likviduoti sutarties galiojimą. Pagrindinis motyvas – teikti paslaugas panaudos objekte yra nuostolinga.
„Ten praktiškai nesilanko žmonės. Aptarnavimo rezultatas per savaitę nesiekia nė dvylikos
pacientų. Felčerė dirba puse etato tris dienas per savaitę. Įstaigai punkto veikla yra nuostolinga. Mes prašome nutraukti panaudos sutartį, tačiau savo veiklą tęsime. Spręsime, kaip toliau teiksime paslaugas žmonėms. Nutraukdami šią sutartį siekiame optimizuoti savo veiklą ir gerinti pacientams teikiamų paslaugų kokybę“, – priežastis, kodėl buvo inicijuotas Grumblių medicinos punkto patalpų panaudos sutarties nutraukimas, vardijo Plungės sveikatos centro direktorė Irena Nekrašienė. Kaip grumbliškiams toliau turėtų būti teikiamos paslaugos, ji nedetalizavo, tai esą jų įstaigos vidaus reikalas ir jie turi teisę to neviešinti. „Šešiolika metų išlaikėme punktus kaimuose ir nė vieno neuždarėme be priežasties“, –
pridūrė direktorė.
Savivaldybės administracijos pozicija šiuo klausimu priešinga. Turto skyriaus vedėjos Živilės Bieliauskienės parengtame rašte pažymima, jog „Plungės rajono savivaldybės administracija nesutinka nutraukti sutarties anksčiau nustatyto termino. Nesutikdama nutraukti sutarties, administracija Plungės rajono gyventojams siekia užtikrinti būtinąją medicinos pagalbą, jos prieinamumą pagal jų gyvenamąją vietą, stengiasi išvengti, kad panaši situacija, kaip susidarė Grumbliuose, nesusidarytų ir kitose Plungės rajono vietose“.
„Verslo logika yra geležinė – neapsimoka… Tačiau šiuo atveju galioja ne tik medicininis, bet ir socialinis faktorius. Nutraukę sutartį parodysime, kad visiškai nematome žmonių. Už Jūsų pateiktų skaičių stovi žmonės“, – I. Nekrašienei replikavo meras Audrius Klišonis.
Kad grumbliškiams medicinos punktas yra reikalingas, posėdyje bandė įtikinti ir Paukštakių seniūnas Aurimas Vasiliauskas.
„Mums reikalingas tas punktas. Turėti daktarikę kaime visiems yra gerai. Kalbu labiau iš žmogiškosios pusės. Kad nedarytume komiteto posėdyje turgaus, atnešiau prašymą su 80 gyventojų parašais punktą Grumbliuose palikti. Tikimės, kad komitetas mus palaikys. Turime pavyzdį – Paukštakius: kaimas degradavęs. Kol yra įmanoma, stengsimės, kad Grumbliai gyvuotų“, – už kaimo žmones kalbėjo seniūnijos vadovas.
I. Nekrašienė akcentavo, kad jų įstaiga pasiruošusi išlaikyti punktą, jei tik Savivaldybė prie to prisidėtų, galbūt nebūtinai prie minimo Grumbliuose.
Klausimas dėl panaudos sutarties nutraukimo kol kas liko be sprendimo. Nutarta, kad vertėtų mero potvarkiu suformuoti darbo grupę, kurios nariai ieškotų galimybių, kaip būtų galima užtikrinti Savivaldybės ir Plungės pirminės sveikatos priežiūros centrų bendradarbiavimą, koks galėtų būti Savivaldybės vaidmuo (vienas iš variantų – patalpų atnaujinimas) siekiant kuo ilgiau išlaikyti medicinos punktus rajone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas