Alvidui Bakanauskui – Lenkijos valstybinis įvertinimas

Parašė: „Plungės“ inf. 2019-05-13

Nacionalinės lenkų šventės – Gegužės 3-iosios – proga Lenkijos Respublikos ambasadoje Vilniuje vyko iškilmingas priėmimas, kurio metu už nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių bendradarbiavimą ir veiklą Lietuvos lenkų bendruomenės labui mūsų šalies piliečiams buvo įteikti valstybiniai apdovanojimai. Tarp pagerbtųjų – ir plungiškis, Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas!
Susirinkusiuosius pasveikino Lenkijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska, pažymėdama, kad prieš 228 metus lenkai ir lietuviai dėjo milžiniškas pastangas valstybei modernizuoti.
„1791 metų gegužės 3-iąją Varšuvoje Lenkijos ir Lietuvos Seimas priėmė Konstituciją. Tai buvo pirmasis Europoje ir antrasis pasaulyje pagrindinis įstatymas, reguliuojantis valstybės santvarką. (…) Šiandien Lenkija ir Lietuva – strateginės partnerės. Mūsų bendradarbiavimo pamatas – prieš 25 metus pasirašyta Lenkijos ir Lietuvos tarpvalstybinė sutartis. Šioje sutartyje ypatingas dėmesys skirtas tautinių mažumų – Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių – teisių apsaugai. Ir Lenkija vis tikisi, kad šie Lietuvos lenkams ypatingos reikšmės klausimai bus išspręsti. Šie klausimai turi būti išspręsti, kad daugiau niekada negalėtų tarnauti mūsų priešams nuodijant Lenkijos ir Lietuvos santykius“, – pabrėžė ambasadorė U. Doroszewska.
Nacionalinės šventės minėjimo proga ambasadoje surengta Lenkijos Respublikos prezidento Andrzejaus Dudos nutarimais patvirtintų apdovanojimų Lietuvos Respublikos piliečiams įteikimo ceremonija. Vienas jų svarbus ir plungiškiams: Sidabriniu Kryžiumi „Už nuopelnus“ pagerbtas Žemaičių dailės muziejaus direktorius A. Bakanauskas. Jam apdovanojimas įteiktas už nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą.
A. Bakanauskas, kalbėdamas apie pelnytą įvertinimą, sakė, kad šio apdovanojimo jis asmeniškai sau netaiko – tai viso Žemaičių dailės muziejaus kolektyvo darbo įvertinimas. „Mūsų kolektyvas jau daugiau kaip dešimt metų bendradarbiauja su Lenkijos Respublika kultūros ir kultūros paveldo klausimais. Vykdome plačią veiklą – nuo įvairių parodų iki konferencijų organizavimo. Muziejus yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis su Varšuvos muziejumi – ten porą parodų buvome išvežę, Lenkijos institutu Vilniuje. Tikiu, kad ateityje bendradarbiavimas tik plėsis. O šis valstybinis apdovanojimas rodo, kad mūsų vykdomi projektai nėra vienadieniai, jie pastebimi ne tik vietos kultūros gerbėjų, bet ir užsienyje. Tuo labai džiaugiamės“, – kalbėjo direktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas