Apie pilką dangų, bankus ir dainas

Parašė: Kristina LIEBUTĖ 2011-11-25

Žvelgiant į nuogas medžių šakas ir tokį niūrų, pilką pilką dangų, norom nenorom į širdį smelkiasi ne itin šviesūs jausmai. Pesimistai keikia vis gilyn į tamsųjį metų laikotarpį slenkančias dienas, o optimistai guodžiasi bent jau tuo, kad dar visai nešalta ir nelyja. Juk iš tiesų: argi taip blogai?
Apsižvalgykime aplinkui – net mūsų nedidelėje Plungėje yra kuo džiaugtis. Malonu eiti pagrindine gatve ir stebėti, kaip miestas gražėja: senus, atsipleišėjusiais dažais „padabintus“ medinius pastatus keičia raudonų plytų ir šiuolaikiški, atidaromos naujos parduotuvės, netgi slidinėjimo kompleksą turėsime! Vadinasi, dar kruta čia kažkas, dar sukasi, dar turi idėjų ir ambicijų gerinti žemaitiško mūsų krašto gerovę. Dar ne visi sulindo į fabrikus airijose, anglijose ar norvegijose…
Nors emigrantai, jaučiu, kai tik atsiverčia kokį lietuvišką tinklalapį, taip ir kraupsta. Vien ko verta praėjusios savaitės naujiena apie nacionalizuotą „Snorą“. Tiesa, visi gyventojų ir įmonių indėliai, pinigai einamosiose sąskaitose iki 100 tūkst. eurų (345 tūkst. Lt) yra apdrausti ir bus grąžinti. O štai tiems, kurie turėjo kokį milijoną ar kitą pasidėję, taip linksmai nesibaigs. Va, kaip įdomiai būna, ar ne? Ne be reikalo ir sako: neturi ir galvos neskauda. O tūlas lietuvis dar ir šyptelės – taip ir reikia tiems milijonieriams…
Jeigu atvirai, tai man tas „Snoro“ skandalas įdomus lygiai tiek, kiek įdomu, ką valgysiu pusryčiams. Nes visada valgau tą patį – sumuštinius su sūriu. Tai čia irgi tas pats: tiek įpratau prie tų visokių visokiausių mūsų šalį krečiančių skandalų, kad niekas nebestebina. Žinoma, jeigu aš ar kas iš mano šeimos šiame banke būtų pasidėję pinigėlių, ko gero, galvočiau kitaip.
O dabar jau geriau skaitau apie kareivį Šveiką ar įsijungiu pasiklausyti geros muzikos, pavyzdžiui, kokios Gyčio Paškevičiaus dainos. Penkiasdešimtmetį atšventusio, koncertinę veiklą ir vėl pradėjusio dainininko koncertuose – anšlaginis žmonių skaičius. Akivaizdu, kad išsiilgta to, kas tikra. Ir kaip gaila, kad Plungėje šis gražiai pakimusio balso savininkas pasirodyti bent jau artimiausiu metu neplanuoja.
Na ką, pabūsim ir be Paškevičiaus, gal sulauksim kokio kito gero dainininko ar šiaip kokybiško renginio. Jau ko ko, o renginių mūsų rajone netrūksta – ir jaunimui, ir vyresnei auditorijai, ir paprastesniam žmogui, ir bohemiškam inteligentui. Nors čia irgi – visuomet atsiras tokių, kuriems niekaip neįtiksi.
O kai kultūros centrų ar kitų įstaigų šviesos užgęsta ir durys užrakinamos, skubėkit išbandyt tų naujųjų slidinėjimo trasų. Juk mažai tikėtina, kad motulė gamta mus dar ilgais lepins pliusine temperatūra – tuoj tuoj spustelės šaltukas ir iš to pilko dangaus pabirs blizgančios snaigės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas