Apleistas namas – į parapijos rankas

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-06-18

Trečiadienį Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje visus numatytus nagrinėti klausimus politikai „perkrimsti“ užtruko tik gerą pusvalandį. Tiesa, darbotvarkėje klausimų tebuvo trys, o kai prieštaravimų nėra, tai ir diskusijų ar ginčų nekyla.
Pirmas klausimas – Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų 2018 metų sąmatos patvirtinimas.
Komiteto pirmininkas Albinas Maslauskas posėdžiautojams priminė, kad 2018 m. balandžio 12 d. įsakymu Rietavo savivaldybei iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos buvo skirta 334 200 eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Gegužės 16-osios įsakymu ministerija skyrė dar 82 800 eurų tikslinį finansavimą. Pastaroji suma nukeliaus į Tverų miestelį, kur bus rekonstruojama Kovo 8-osios gatvė.
Kiti pinigai paskirstyti seniūnijoms vietinės reikšmės keliams, gatvėms tiesti, rekonstruoti, remontuoti, prižiūrėti ir kt. Iš bendro katilo Daugėdų seniūnijai teko 6 975 eurai, Medingėnų seniūnijai – 12 224 eurai, Rietavo seniūnijai – 55 420 eurų, Rietavo miesto seniūnijai – 30 136 eurai, Tverų seniūnijai – 29 645 eurai. Rietavo savivaldybės administracijai skirta 199 800 eurų. Iš jų 174 700 eurų – ilgalaikiam turtui, 25 100 eurų – išlaidos.
Dar vienas klausimas, praslydęs kaip sviestu patepus, – jaunimo organizacijos „Progresas“ prašymas dėl negyvenamųjų patalpų suteikimo panaudos pagrindais.
Kaip paaiškino A. Maslauskas, Rietave, Oginskių g. 8, esančios patalpos jaunimo organizacijai buvo suteiktos pagal panaudos sutartį dar 2014 metais. Tačiau tokia sutartis be Savivaldybės tarybos sprendimo negalioja norint įregistruoti buveinę Nekilnojamojo turto registre.
Politikai nutarė, kad tai tik techninis klausimas, tad be diskusijų atidavė jį svarstyti tarybai.
Pagal panaudos sutartį valdyti ir naudoti Savivaldybei priklausančius du butus Laukuvos g. 4A dešimt metų norėtų viešoji įstaiga Rietavo parapijos senelių globos namai. Būtent toks prašymas ir buvo pateiktas posėdžiautojams. Visi politikai sutiko, kad apleistas namas jau seniai prašosi žmogaus rankų prisilietimo, o Savivaldybė juo net nėra naudojusis, tad neprieštarauta, kad juo naudotųsi parapija.
„Ten susijungtų visa teritorija. Būtų galima ir visai jiems perleisti tą pastatą“, – svarstė kai kurie politikai.
Deja, geriems norams išsipildyti nelemta, nes namą Savivaldybės administracija galėtų nebent parduoti viešame aukcione.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas