Aptarti ir kasdieniai darbai, ir susirūpinimą keliančios problemos

Parašė:  2019-04-11

Balandžio 3 dieną surengtame Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio ir seniūnų pasitarime kalbėta apie kelių būklę, socialinių būstų remontą, žemės ūkio naudmenų deklaravimą ir kitas aktualijas.
Apie kelių priežiūrą ir senų medžių pašalinimą
Pavasarį, išeinant įšalui, visada daugiau priežiūros reikalauja keliai. Meras A. Černeckis praėjusią savaitę apžiūrėjo savivaldybės žvyrkelius, bet didelės tragedijos neįžvelgė. „Kaip ir kiekvieną pavasarį, keliukai pabjurę, bet yra buvę ir daug blogiau. Reikia sulaukti tinkamesnio momento ir užlyginti duobes“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas, bet seniūnai jį informavo, kad didžioji dalis žvyrkelių jau nulyginta greideriu.
Meras teigė pastebėjęs vietų, kur ant kelio „lipa“ karklai. Rietavo seniūnijos vadovas Romanas Jurčius su tokia problema susiduria Spraudžio kaime, nors prieš trejus metus krūmai toje vietoje buvo iškirsti. Profiliuoti minėtojo žvyrkelio, kaip siūlė meras A. Černeckis, seniūnas šiemet neplanuoja, nes kelkraščių tvarkymo darbus yra numatęs kitose vietose.
Problemiški ne tik kaimų keliai. Rietavo miesto seniūnui Petrui Lengveniui daug rūpesčių kelia Palangos gatvė. Asfaltui tvarkyti šioje gatvėje, kaip tvirtino P. Lengvenis, praėjusiais metais panaudota pusė visų miesto kelių priežiūrai gautų lėšų. Danga suskilinėjusi, linguoja, o apie pinigus Palangos gatvės rekonstrukcijai, kaip paaiškino meras, bus galima galvoti gal tik po poros metų.
Sudėtinga situacija ir Pelaičiuose: kol ruošiamasi įgyvendinti centrinės gatvės rekonstravimo projektą, kiekvieną pavasarį nemaži pinigai išleidžiami duobėms taisyti.
Meras A. Černeckis Savivaldybės administracijos Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėją Juozą Albauską įpareigojo peržiūrėti, ar išlaikomos proporcijos skirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas seniūnijoms. Anot Savivaldybės vadovo, dėl gatvių apšvietimo įrengimo darbų galėjo būti taip, kad vienai kuriai seniūnijai pinigų teko daugiau nei kitoms.
Nuskriausta, kaip sakė meras, jaučiasi Daugėdų seniūnė Asta Globienė. Didžiausias seniūnijos skaudulys – asfalto tebelaukianti Gudalių gatvė.
Posėdyje kalbėta, kad ši gatvė neatitinka reikalavimų, keliamų projektams, finansuojamiems iš Europos Sąjungos fondų. „Yra kilometras žvyrkelio, o gyvena tik 13 šeimų. Niekas tokio projekto nefinansuos, nebent pavyktų patiems sutaupyti“, – svarstė Savivaldybės vadovas.
„Kiek metų taupome, dar nė galiuko asfalto nepaklojome. Žmonės nori geresnio kelio, nes mato, kad kitur gatvės asfaltuojamos“, – tikino A. Globienė.
Dar vienas šio sezono darbas – šakų genėjimas ir senų medžių nupjovimas. Seniūnijų vadovai paraginti įvertinti, kurie medžiai kelia pavojų žmonėms, ir juos pašalinti. Miesto seniūnui priminta, kad jau laikas būtų išrauti senus kelmus.
Gudruolių atsiranda visur
Kitas pasitarimo klausimas – socialinių būstų remontas.
Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas paragintas kuo greičiau pradėti buvusio ambulatorijos pastato A. Vaizgirdo gatvėje stogo taisymą.
„Stogas – Savivaldybės, tegul ji ir remontuoja“, – šią frazę nuolat girdi seniūnai, bandantys organizuoti pastatų, kuriuose yra ne tik socialiniai, bet ir privatūs būstai, stogo remontą. Tokiuose daugiabučiuose namuose butus turintys žmonės gudrauja ir nenori finansiškai prisidėti prie tvarkymo.
Medingėnų seniūnė Salomėja Čiesnienė dėl prisidėjimo neranda kalbos su Šatrijos Raganos gatvės 2-ojo namo gyventojais, P. Lengvenis – su Plungės gatvės 14-ojo namo butų savininkais, A. Globienė – su Naujosios gatvės 3-iojo namo pirmo aukšto gyventojais.
Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vyresnioji specialistė (turtui) Vanda Galdikienė prašė paraginti socialinių būstų nuomininkus ir gyventojus, laukiančius socialinio būsto, kad jie iki gegužės 2 dienos deklaruotų savo turtą ir pajamas. Deklaravimas privalomas. Su nuomininkais, laiku neatlikusiais šios prievolės, gali būti nutraukta sutartis, o turto ir pajamų nedeklaravę būsto laukiantys asmenys – išbraukti iš eilės.
Specialistė taip pat prašė seniūnų iki gegužės 1 dienos pateikti jų teritorijose esančių apleistų ir netvarkomų sklypų sąrašus, kad jų savininkams būtų galima taikyti didesnį žemės mokesčio tarifą.
Miesto seniūnas P. Lengvenis tokį apleistą sklypą turi S. Nėries gatvėje (buvusios apylinkės teritorija). Seniūnija savo išgalėmis tvarko aplinką: išpjovė šakas, paremontavo tvorą. Seniūnui nerimą kelia tai, kad sklype esantis pastatas pasviręs ir bet kada gali griūti į kaimyninį kiemą.
Sužinojęs, kad sklypas priklauso bankui, meras A. Černeckis pasiūlė: „Nėra reikalo tvarkyti bankui priklausantį sklypą. Paruoškite raštą, informuojantį apie avarinę situaciją, ir priminkite, kad bankas pats privalo pasirūpinti savo turto priežiūra.“
Apleistų pastatų sąraše galbūt atsidurs ir netvarkomas sklypas, esantis prie Žemaičių plento, byrantis ūkinis pastatas Rietave, teritorija, gadinanti pakelės vaizdą Lozoriuose, nes savininkai iki galo nesusitvarko sklypo po sodyboje siautusio gaisro.
Meras A. Černeckis prašė seniūnų pasižvalgyti, ar ant valstybinės žemės gyventojai nelaiko supylę akmenų, žvyro ar kitų statybinių medžiagų.
Pasiruošę pasėlių deklaravimui
Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Stabingis priminė, kad balandžio 15 dieną prasideda ir iki birželio 6 dienos tęsis žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo laikotarpis. Pasak vedėjo, skyriaus specialistai deklaravimui pasiruošę.
Dažnai susiduriama su problema, kai valdos duomenys nesutampa su deklaruojamų plotų duomenimis, todėl ūkininkai privalo patikslinti ir valdų duomenis.
Spraudžio bažnyčios langai išdaužyti
Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus specialistė Rimantė Varkalienė informavo seniūnus, kad šiuo metu apžiūrimos savivaldybės teritorijoje esančios koplytėlės. Pasižvalgiusi po Rietavo seniūniją, prasčiausią padėtį rado Spraudžio kaime. „Situacija tragiška: išbyrėję ne tik koplytėlių, bet ir pačios bažnyčios langai. Pastatas apleistas. Norėjau užeiti į vidų, bet neradau žmonių, kurie turi raktą. Koplytėlės įtrauktos į saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą, tad reikia ką nors daryti“, – kalbėjo specialistė.
Meras A. Černeckis patarė pasišnekėti su Rietavo parapijos klebonu Antanu Gutkausku, kad šis spręstų problemą.
Planuoja atostogas
Savivaldybės teisininkė Ieva Krajinaitė paragino seniūnus pasiplanuoti savo atostogų laiką ir sudaryti preliminarų seniūnijos darbuotojų atostogų grafiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Edita parašė:

    Tikrai, socialiniai bustai turetu buti pakankamai tvarkingi. Kaip teko matyti tragiskas gyvenimo salygas, atrodo juk tikrai neturetu buti sudetinga visiems uzsakyti ir sudeti kad ir pvc grindu danga, kad atrodytu tvarkingai. Prabangos prasyti nereikia, bet zmogisku gyvenimo salygu manau tikrai reikia, jei jau suteikiamas zmogui bustas. Ir dziugu, kad tokie klausimai yra svarstomi ir problemos sprendziamos

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas