Ar išdrįs mokyklos parodyti iniciatyvą?

Parašė: „Plungės“ inf. 2020-11-12

Pastaruoju metu mūsų rajono politikai, priimdami sprendimus dėl turto išnuomojimo, vis dažniau keičia nuomos kainą. Toks noras kilo ir spalio mėnesį surengtame Plungės rajono savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. Tiesa, galiausiai nuspręsta entuziazmo nerodyti.
Sprendimo projektą dėl leidimo ne konkurso būdu išnuomoti patalpas maitinimo paslaugoms teikti pristatė Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė. Kalbėta apie rajono mokyklų valgyklų nuomą. Nuomos terminas – treji metai. Na, o 1 kv. m kaina miesto mokyklose svyruoja nuo 0,55 iki 1,06 euro be PVM. Kaimo mokyklose kainos dar mažesnės – nuo 0,21 iki 0,50 euro (be PVM) už kv. m.
Komiteto narį Rimą Dužinską iškart sudomino, kodėl tokie ryškūs kainų svyravimai miesto mokyklose, ir siūlė jas suvienodinti – 0,90 euro (be PVM) už kv. m.
Ž. Bieliauskienė paaiškino, kad mokyklų valgyklos skiriasi ne tik dydžiu, bet ir pagal nusidėvėjimą. Be to, kaina skaičiuota remiantis finansų ministro patvirtintomis Nuompinigių už valstybės ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto nuomą skaičiavimo taisyklėmis bei metodika.
„Jei skaičiai – pagal metodiką, ar reikia rodyti entuziazmą?“ – bandė juokauti komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Raudys.
Nors nuompinigių suvienodinimo miesto mokyklose idėja posėdžiautojams ir pasirodė gera, tačiau Turto skyriaus vedėjos priminimas, jog nuompinigių dydis kažkiek daro įtakos maitinimo kainai, privertė apsigalvoti.
Po savaitės sušauktame Savivaldybės tarybos posėdyje meras Audrius Klišonis mestelėjo ir kitą idėją. Tiesa, šį kartą atsigręžta į kaimo mokyklas.
Pasak mero, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija kartu su Plungės rajono vietos veiklos grupe ir bendruomene įgyvendino projektą ir valgyklą pritaikė visuomenės poreikiams. „Gal reikėtų iš kaimo mokyklų iniciatyvos, kad gali analogišką paslaugą teikti. Kalbant apie maisto kokybę, tai nėra ir ko lyginti“, – teigė jis.
Nustatytas kainas tarybos nariai patvirtino vienbalsiai. O ar bus atsižvelgta į mero pasiūlymą – tik švietimo įstaigų apsisprendimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas