Ar ne per didelis „kąsnis“ Savivaldybei?

Parašė:  2020-05-22

Valstybė Rietavo savivaldybės žinion perleidžia dalį buvusios Žemaitijos kolegijos nekilnojamojo turto. Gegužės 14 dieną sušauktame tarybos posėdyje vietos politikai turėjo nuspręsti, ar mažai Savivaldybei šis „kąsnis“ nėra per didelis.
Meras kvietė diskutuoti
Pagal patikėjimo sutartį buvusios Žemaitijos kolegijos turtą valdo Plungės technologijų ir verslo mokykla (PTVM). Savivaldybė turėjo apsispręsti, ar nori ir gali savo žinion perimti pastatus ir inžinerinius įrenginius, kurie nebereikalingi šios mokyklos Rietavo filialui.
Turtas didžiulis – pagrindinis mokymo pastatas (7 010,03 kv. m), plaukimo baseinas, bendrabutis (4 210,19 kv. m), sandėlis (340,3 kv. m), stadionas, kiemo statiniai. Prisiimant jį, prisiimama ir atsakomybė už pastatų priežiūrą, veiklos juose plėtojimą.
„Situacija unikali, dar niekada nesame tokios turėję. Galime priimti turtą arba ne. Gali būti sudėtinga iš karto pastatuose pradėti vykdyti veiklą – plotai dideli. Niekas negali garantuoti, kad viskas taip ir pasiseks. Baseiną reikėtų išsaugoti rietaviškiams. Mažiausiai rūpesčių kelia bendrabutis, o daugiausiai – pagrindinis mokymo pastatas. Yra norinčių čia vykdyti savo veiklą, yra svarstančių šią galimybę. Turime gerai pagalvoti, padiskutuoti ir priimti sprendimą. Blogiausiu atveju, jeigu nepavyktų, galėtume prašyti valstybės pagalbos, kad pastatus perimtų Turto bankas“, – kvietė diskutuoti vietos politikus meras Antanas Černeckis.
Viename iš pastatų galimai įsikurs ŽIC
Albinas Maslauskas pastebėjo, kad sprendimo projekte neužsimenama apie valgyklos pastatą. Meras partijos kolegai paaiškino, kad valgyklą, kaip ir mažesnįjį mokymo pastatą, arkinius sandėlius ir garažus, PTVM pasilieka savo veiklai vystyti.
Augustui Šlimui rūpėjo stadiono likimas. „Rietavas kito tokio, atitinkančio visus matmenis, stadiono neturi. Manau, kad jį turėtų pasilikti ir prižiūrėti Savivaldybė. Gal ateityje atsiras norinčių žaisti futbolą. Žinoma, reikėtų takelius šiek tiek patvarkyti“, – siūlė „darbietis“.
Socialdemokratas Viktoras Krajinas norėjo sužinoti, ar yra turinčių rimtų ketinimų vykdyti veiklą pagrindiniuose rūmuose. Jis klausė, ar įsteigtas Žemaitijos inovacijų centras (ŽIC), kaip buvo ketinta pasirašant protokolą.
Atsakydamas jam meras A. Černeckis paaiškino, kad ŽIC jau įsteigtas: „Kol kas nesame įstaigos dalininkai, nes neturime įnašui reikalingo turto. Jei turėsime pastatą, galėsime dalyvauti centro veikloje. Svečių teisėmis esu pakviestas į ŽIC-o dalininkų susirinkimą, kuriame ir paaiškės, kaip bus vystoma veikla, jeigu Savivaldybė centrui suteiks patalpas.“
Ar bus pakeliama priežiūros, šildymo našta?
V. Krajinui kilo ir daugiau klausimų: ar miesto seniūnija bus pajėgi prižiūrėti padidėjusią teritoriją? Ar Komunalinio ūkio vartotojams nekils paslaugų kainos, jeigu tektų šildyti nenaudojamus Savivaldybei priklausančius pastatus?
Kad problemų dėl pastatų šildymo tikrai gali kilti, neabejojo ir Algimantas Mickus.
„Seniūnijai tektų prižiūrėti aplinką. Jos prižiūrima teritorija tikrai prasiplėstų. Dėl pastatų administravimo ir priežiūros reikėtų atskirų sprendimų – vien seniūnijai tos naštos neužkrausime. Reikės nuspręsti, kaip minimaliomis sąnaudomis suvaldyti situaciją. Pastatus būtina kuo greičiau apgyvendinti, kad šildymo išlaidas perimtų nuomininkai. Galbūt taikysime nuomos lengvatas. Komunalinio ūkio dovanai šildyti pastatų nepriverstume, jeigu iki naujo šildymo sezono nebūtų spėta pradėti vykdyti veiklos patalpose. Jų šildymas taptų našta Savivaldybei, o ne vartotojams. Yra galimybė pastatą šildyti korpusais“, –
atsakė kolegoms meras.
Galimybė įrengti socialinius būstus
„Pastatus perimame, o kur yra visa įranga?“ – norėjo žinoti tarybos narys Juozas Barsteiga.
Jam paaiškinta, kad baldai ir visas kitas pastatuose buvęs turtas priklauso PTVM. „Patalpos mokymo pastate tuščios. Baldai sunešti į sales. Nežinau, kokie PTVM vadovybės planai, bet ji turi teisę į šį turtą.“
A. Maslauskas domėjosi patalpų būkle. Klausė, gal Savivaldybė turi ketinimų ten perkelti savo įstaigas – biblioteką, Turizmo ir verslo informacijos centrą, seniūnijas?
„PTVM patalpas paliko tvarkingas – tokias, kokios ir buvo. Įstaigų perkėlimo galimybės kol kas nesvarstėme. Reikėtų gerai paskaičiuoti, nes, perkėlus bent vieną įstaigą, tektų pradėti šildyti pastatą. Yra siūlymų perkelti net administraciją. Tokiu atveju reikėtų nemažai įdėjimų. Kiltų nemaža transporto statymo problema. Jeigu perimsime turtą, teks vyriausybiniu lygiu spręsti šią problemą, prašyti leidimo išplėsti aikšteles“, – dalijosi mintimis Savivaldybės vadovas.
Ar gavusi bendrabutį Savivaldybė neplanuoja praplėsti socialinio būsto fondo, domėjosi Vilija Razmienė.
„PVTM bendrabučiu naudotis nebenori. Gavome unikalią galimybę: galime įrengti socialinius būstus, pasiūlyti būstus jaunoms šeimoms ar Savivaldybės būstus specialistams. Puikiai veikla vyksta anksčiau perimtame bendrabutyje (Plungės g. 18), o šis pastatas dar didesnis ir geresnis. Mums tai puiki perspektyva“, – kalbėjo apie galimybes meras.
Tiems, kurie domėjosi baseino likimu, A. Černeckis paaiškino, jog jis būtų atnaujintas, sutvarkytas, kad žmonės ir toliau juo galėtų naudotis.
Po ilgų diskusijų išklausius visus norinčius pasisakyti sutikta perimti nekilnojamąjį turtą Rietavo savivaldybės nuosavybėn savarankiškosioms funkcijoms vykdyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas