Ar sulauksime plano „C“?

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2012-01-20

Jau tapo įprasta kiekvienais metais prieš Kalėdas ar Naujuosius televizoriaus ekrane matyti „Titaniką“. Nors filmas rodomas tikrai ne pirmą kartą, vis dar braukiame ašaras ir išgyvename… O štai šios šventės buvo be tradicinio filmo – ir turbūt ne aš viena pastebėjau, kad kažko lyg ir pritrūko. Na, nerodė, tai nerodė, buvo kur akis paganyti ir be to.
Bet va – praėjo 100 metų nuo „Titaniko“ katastrofos ir kruizinis laineris „Costa Concordia“, kai keleiviai buvo bepradedantys vakarieniauti, atsitrenkė į povandenines uolas. Plaukai šiaušiasi, kai bandai įsivaizduoti, ką jaučia žmonės, suprasdami, kad giltinė su dalgiu stovi visai šalia.
Deja, šiuolaikiniai kapitonai ne tokie kaip filmuose – džentelmenai dvidešimt pirmajame amžiuje jau išnykę. (Na, gal kur nors koks ir užsilikęs…) Mat, skelbiama, „Costa Concordia“ kapitonas laivą paliko su pirmaisiais keleiviais.
Tęsiame mintį apie džentelmenus. Kai Seimas priėmė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, pasirodė tikrieji smurto prieš moteris, vaikus (tiesa, pasitaiko ir vienas kitas vyras) mastai. Tad susidaro įspūdis, kad tikri vyrai turėtų būti įrašyti į Raudonąją knygą.
Bene liūdniausia, kad smurtas vis giliau leidžia šaknis. Prieš kelias dienas paaiškėjo, kad vasarą Šiauliuose savo bendraklasę žiauriai, kaip įtariama, nužudžiusios ir gabalais jos kūną sukapojusios aštuoniolikmetės puikiai suvokė savo veiksmus, o žudyti paskatino kerštas.
Ko gero, tragedija galima pavadinti ir vaikystėje pagrobto plungiškio, patyrusio sunkių išgyvenimų, likimą. Šiandien jis kaltinamas nužudęs verslininką. Dabar bandoma įrodyti, kad jį reikia gydyti, o ne bausti. Taigi, įvertinus viską, kur perfrazuotame posakyje „bausti negalima gydyti“ kablelį dėtumėte jūs?
Kas skatina tokį žiaurumo protrūkį? Ar per švelnios bausmės žudikams? O gal tikrai artėja pasaulio pabaiga?..
Portalas „Delfi“ rašo, kad Lietuvos valdantieji kaip gelbėjimosi ratą nuo augančio deficito turi parengę planą „C“. Ne taip seniai kilo nesutarimų dėl plano „A“, o kadangi jis nepraslydo (naikinti Vaikų išlaikymo fondą ir sustabdyti pervedimus į privačius pensijų fondus), pereita prie plano „B“ (kai kurių naujų mokesčių įvedimas). Jei jis neduos laukiamo efekto, gali būti, kad į „apyvartą“ bus paleistas planas „C“. Tai reiškia, jog gali būti padidintas PVM, o nuo jo priklauso, kiek mokėsime už paslaugas ir visa kita. Norisi tikėti, jog ta diena neateis, bet užsilikęs optimizmo spinduliukas sunkiai skinasi kelią per nusivylimo ir pesimizmo bangą.
Taigi iš sielos gelmių atodūsiu į dienos šviesą veržiasi kažkurio herojaus žodžiai: „Dieve, Dieve, o kai pagalvoji – tai Jėzau, Marija“.
Kaip ten sakoma? Nėra to blogo, kas neišeitų į gera… Bet kol kas, nors ir labai stengiuosi, niekaip neįžvelgiu to gėrio. Tikiuosi, kad tik kol kas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas