Ar tikrai sulauksime kolumbariumo Plungės kapinėse?

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-06-27

Po penkerių metų pertraukos Plungės rajono savivaldybėje sugrįžta prie miesto kapinių plėtros temos, tiksliau – kolumbariumo įrengimo. Kaip ir tąkart, taip ir dabar šis klausimas į dienos šviesą „ištrauktas“ ne be iniciatyvos iš šalies: Savivaldybės administraciją pasiekė privataus asmens prašymas už savo lėšas pastatyti ir eksploatuoti kolumbariumą.
Priminsime, kad šią temą vietos politikai nagrinėjo dar 2014 metų pradžioje, tačiau diskusijos, kaip parodė ateitis, niekur nenuvedė – kolumbariumo žadėtose vietose neturime, nors specialistai buvo pradėję įgyvendinti konkrečius darbus: atlikę Plungės miesto viduriniųjų kapinių kadastrinius matavimus, padarę topografinę nuotrauką ir kt. Kaip paaiškėjo, Telšių gatvėje esančios kapinės vis dėlto nebūtų buvusios tinkamos kolumbariumui dėl paprasčiausios vietos stokos, o statyti tokį statinį tik keliolikai urnų neracionalu. Tarp kolumbariumui palankių vietovių buvo minimos ir kapinės Jovaišiškėje.
Šį kartą Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto nariai, klausydamiesi Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Tomo Jocio pristatomos informacijos dėl kolumbariumo įrengimo, kaip realiausią variantą tokiam statiniui matė būtent naująsias miesto kapines Jovaišiškės kaime. Pasak T. Jocio, kolumbariumą čia galima būti įrengti prie kapinių vartų, nugarinę jo dalį statant ant sklypo ribos – tokia praktika dažna įrengiant tokius objektus kapinėse.
Vis dėlto kalbėdamas apie kolumbariumo atsiradimą Plungėje T. Jocys siūlė „neprisirišti“ prie iš konkretaus asmens gauto prašymo statyti kolumbariumą, nes teisiškai tai daryti nelabai ir įmanoma. „Mes negalime leisti privačiam asmeniui vykdyti statybų Savivaldybės sklype“, – pastebėjo vedėjas. Vėliau kalbintas telefonu jis pridūrė, jog privataus asmens parodyta iniciatyva tik duoda signalą Savivaldybei, jog yra poreikis plėtoti pateiktą siūlymą ir ieškoti būdų, kaip jį įgyvendinti.
Šiuo atveju komiteto nariai sutiko, jog Savivaldybė turėtų skelbti kolumbariumo įrengimo ir eksploatacijos konkursą, kuriame, aišku, galės dalyvauti ne tik iniciatyvą parodžiusi pusė. Svarbu tai, kad pareiškėjas privalės turėti „statytojo“ funkciją.
„Nebelaukime dar ketverių metų, paskelbkime koncesijos konkursą“, – užduotį Savivaldybės specialistams davė komiteto narys Robertas Endrikas. Kolegos su tokiu pasiūlymu sutiko.
Tęsiant Plungės miesto kapinių plėtros klausimą per Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdį buvo prisimintas dar vienas „užšaldytas“ klausimas. 2008 metais priimtas sprendimas dėl žemės sklypo, esančio Pūčkorių kaime (Babrungo sen.), įtraukimo į neprivatizuojamų žemės sklypų sąrašą motyvuojant jo reikalingumą visuomenės poreikiams tenkinti. Tada manyta, jog apie 4 ha ploto sklypas galėtų tikti kaip perspektyvinė vieta Plungės miesto kapinėms.
„Per dešimt metų niekas ten taip ir neįvyko. Šiuo metu viskas apaugę krūmais ir medžiais“, – konstatavo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistas Vaclovas Matavičius. Praėjus tokiam netrumpam laikotarpiui, Savivaldybės taryba dabar turi apsispręsti, ar tikslinga šį sklypą laikyti kaip neprivatizuojamą, nes jau gauta užklausa iš Nacionalinės žemės tarnybos dėl šio nekilnojamojo turto reikalingumo Plungės rajono savivaldybei.
T. Jocys buvo kategoriškas. „Ta vieta visiškai netinkama kapinėms. Geografiniu požiūriu sklypas nepatogioje vietoje, žvyruotas privažiavimas, vandentiekio nėra. Kapinių įrengimas ten būtų neadekvačiai brangus“, – aiškino vedėjas. Komitetas sutiko su pastabomis: nutarta pritarti sklypo Pūčkorių kaime išbraukimui iš neprivatizuojamųjų sąrašo.
Tikimasi, kad, pajudėjus klausimui dėl kolumbariumo įrengimo, kurį laiką pavyks pailginti Plungės miesto naujųjų kapinių gyvavimo laiką: manoma, kad kokius dešimt metų čia dar bus galima laidoti žmones. Tačiau T. Jocys ragino politikus kapinių plėtros klausimo pernelyg neatidėlioti ir kuo anksčiau rezervuoti tinkamą plotą būsimoms kapinėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas