Asociacijai vadovaus plungiškis

Parašė:  2009-07-14

Tikriausiai nenustebinsime, kad Žemės ūkio kooperatyvo „Pieno gėlė“ valdybos pirmininkas Andriejus Stančikas išrinktas Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) pirmininku. Be tiesioginio darbo, A. Stančikas turi daug visuomeninių pareigų, todėl suprantama, kad dar vienos gana atsakingos pareigos nepalengvins ūkininko gyvenimo. Apie tai ir pakalbinome A. Stančiką.
– Pieno gamintojų asociacija yra respublikinė organizacija, kurią globoja Lietuvos žemės ūkio rūmai. Reikia manyti, kad jai vadovauti bus nelengva. Ar su dideliu noru ėmėtės šių pareigų?
– Nuo pat asociacijos įkūrimo esu jos tarybos bei valdybos narys, tad ši veikla man gerai pažįstama. Iki šiol buvęs pirmininkas Jonas Vilionis jau senokai buvo sparnus pakėlęs išeiti. Neturėjau jėgų kategoriškai atsisakyti. Tokiu būdu ir tapau pirmininku.
– Tad kokie svarbiausi darbai laukia?
– Dabar svarbiausias rūpestis, kaip išgyventi. Liepos mėnesį pieno gamintojai, kurių šalyje yra apie 50 tūkstančių, turėjo gauti papildomas nacionalines tiesiogines išmokas už pieną. Deja, jau liepa įpusėjo, o pinigų nėra. Taigi, prisieis valdžiai neduoti ramybės.
Neseniai Liuksemburge vyko didžiulis pienininkų mitingas. Jame dalyvavome ir mes – važiavome 40 žmonių. Ten vietos ūkininkai gerokai smarkesni už mus, jie tiesiog į gatves pylė pieną.Buvo nemažai policijos, tačiau ji nesikišo. Beje, už litrą pieno vietos ūkininkai gauna 28 eurocentus, o mes tik apie 15, todėl jie negalėjo atsistebėti, kad mus tokia kaina tenkina.
2008 metais prasidėjusi pasaulinė finansų krizė padarė didelę žalą Lietuvos pieno ūkiui. Per 2008 metus pieno supirkimo kaina sumažėjo 35,5 procento. Lietuvoje, palyginti su kitomis ES šalimis, pieno supirkimo kaina sumažėjo daugiausiai. Pavyzdžiui, Belgijoje ji sumažėjo 35,4 proc., Lenkijoje – 34,6 proc., Vokietijoje – 31,9 proc., Latvijoje – 30,4 proc. Be to, ir 2009 metais pieno supirkimo kaina toliau nepaliaujamai mažėja. 2009 m. gegužę vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo 541,6 Lt už toną ir, palyginti su 2008 m. gegužės mėnesiu, ji sumažėjo 35 proc., t.y. nuo 831,2 Lt už toną iki 541,6 Lt už toną.
Liepos 25 dieną Vilkijoje rengiame pienininkų sąskrydį. Jis labiau skirtas pailsėti, rimtų reikalų nespręsime. Visi esame pavargę, tad nutarėme šiek tiek atsipūsti, pabendrauti kitoje aplinkoje. Šiaip jau darbų niekada netrūksta, o kaip seksis, pagyvensim – pamatysim.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas