Atidarytas atnaujintas turgelis

Parašė:  2019-07-29

Liepos 23-iąją be fanfarų ir simbolinės juostos perkirpimo ceremonijos Rietavo miesto turgelio vartai pagaliau atsivėrė prekiautojams ir pirkėjams.
Sakome: „pagaliau“, nes atidarymo visuomenė laukė dar nuo gegužės mėnesio, kai projekto „Viešosios erdvės su prieigomis sutvarkymas Rietavo miesto Laisvės gatvėje, įrengiant žemės ūkio produktų turgelį“ darbai iš pažiūros atrodė baigti.
Darbų rangovei uždarajai akcinei bendrovei „Rainių statyba“ iš objekto išvažiavus pastebėta, kad po lietaus turgelio teritorijoje susikaupia vanduo. Būtent klaidų, padarytų projektuojant paviršinio vandens surinkimo ir nuotekų sistemą, ištaisymas ir pristabdė rietaviškių taip lauktą turgavietės atidarymą.
Antradienį pirmieji prie naujų prekystalių įsitaisė medumi, arbata ar savo užaugintomis uogomis prekiaujantys žmonės. Mezgykla „P.O-Gija“ prekystalius papuošė savo gaminiais, viešnia iš Šilalės išrikiavo vąšeliu nertas dėžutes ir kitus rankdarbius.
Smagiai sukosi mažoji prekybininkė Goda, pirkėjams siūlydama sulčių ir uogų iš Vaičekauskų šilauogių ūkio.
Sakydamas atidarymo kalbą Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas linkėjo, kad prekybinis šurmulys, prasidėjęs atnaujintame turgelyje, pritrauktų kuo daugiau pirkėjų. „Norime, kad prekiautumėte saugiai, tam pritaikytoje vietoje, ant specialiai įrengtų prekystalių, o ne gatvėje tarp važinėjančių mašinų. Tegul turgelis taps nauja rietaviškių traukos vieta“, – kalbėjo Savivaldybės administracijos vadovas.
Plojimais pasitikta naujiena, kad pirmą mėnesį už prekybą turgelyje mokėti nereikės niekam, o asmenys, prekiaujantys savo sode ar darže užaugintais vaisiais ar daržovėmis, miške surinktomis gėrybėmis, nuo rinkliavos atleidžiami visiškai.
Atliekant žemės ūkio produktų turgelio atnaujinimo darbus paklota danga, įrengta tvora, apšvietimas, geriamojo vandens fontanėlis, vidaus vandentiekis, lietaus ir buitinių nuotekų tinklai, sumontuotos stebėjimo kameros, stoginės. Keletas iš jų pritaikytos ir prekėms sandėliuoti – paviljonus galima uždaryti, tad prekiautojams nebus būtina kas vakarą prekes išsivežti.
Kad pardavėjams būtų patogiau, prekybos vietose įrengtas apšvietimas, kištukiniai lizdai.
Turgelio prieigose įruoštos mašinų stovėjimo vietos, suremontuotas viešasis tualetas.
V. Dičiūnas išreiškė viltį, kad rietaviškiai mokės tausoti ir saugoti atnaujintą tualetą, kad bendrojo naudojimo turtas nebus gadinamas kaip anksčiau.
Projekto „Viešosios erdvės su prieigomis sutvarkymas Rietavo miesto Laisvės gatvėje, įrengiant žemės ūkio produktų turgelį“ bendra vertė – 334 765,25 Eur.
Didžioji dalis pinigų – 277 950 Eur – Europos Sąjungos lėšos. 24 525 Eur projektui skirta iš valstybės biudžeto. Rietavo savivaldybės prisidėjimas – 32 290,25 Eur.
Darbai Laisvės gatvėje pradėti praėjusių metų rugsėjo mėnesį. Pagal projektą turgelis turėjo būti įrengtas iki šių metų rugsėjo 30 dienos, tačiau UAB „Rainių statyba“ visus numatytus darbus baigė dar gegužės pradžioje.
Turgelį prižiūrės ir jo administravimu rūpinsis Rietavo miesto seniūnija.
Atidarymo ceremonijoje dalyvaujančių žmonių akis traukė turgelio centre įsitaisęs neįprastas dviratis. Kaip paaiškino Rietavo moterų užimtumo centro vadovė Aušra Dockevičiūtė, ši transporto priemonė įsigyta iš asociacijos vykdomo projekto „Sėkmės komanda“ lėšų. „Dviračiu galės pasinaudoti moterys, kurios nori ką nors parduoti turgelyje, bet neturi su kuo atsivežti prekių“, – sakė A. Dockevičiūtė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas