Aukščiausiasis Teismas nepasigailėjo

Parašė: Parengta pagal Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktą inf. 2020-02-26

Vasario 20 dieną Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė galutinį ir neskundžiamą verdiktą: buvęs Rietavo miškų urėdijos vadovas Vaidotas Šliogeris ir urėdijoje informatikos specialistu dirbęs Linas Remeza kalti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimo ir dokumentų klastojimo.
Toks pat nuosprendis buvo paskelbtas 2018 metų gruodžio 6-ąją Plungės apylinkės teismo Plungės rūmuose. Visą bylos nagrinėjimo laiką kaltinamieji neigė padarę jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas, tad pirmosios instancijos teismo nuosprendį apskundė.
Praėjusių metų birželį Klaipėdos apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė nuteistųjų advokatų skundus ir paliko pirmosios instancijos teismo sprendimą.
Tokį pat sprendimą priėmė ir LAT.
Skaitytojams priminsime, kad, bylos duomenimis, V. Šliogeris ir L. Remeza susitarė, jog atgaline data bus pakeisti VĮ Rietavo miškų urėdijos viešuosius pirkimus reglamentuojantys dokumentai, kurie, siekiant urėdijai palankios bylos baigties, bus panaudoti teisminiame ginče dėl miško kelių taisymo darbų viešojo pirkimo Klaipėdos apygardos teismo nagrinėjamoje civilinėje byloje.
Plungės apylinkės teismas konstatavo, kad dėl vyrų atliktų nusikalstamų veiksmų buvo padaryta didelė žala Rietavo miškų urėdijai, diskredituotas jos vardas, sumenkintas pasitikėjimas šios valstybės įmonės veiklos skaidrumu ir patikimumu. Be to, tyčia klaidinant bylą nagrinėjantį teismą apie tikrovės neatitinkančių teisiškai reikšmingų aplinkybių buvimą, sukelta grėsmė teismui priimti neteisingą ir neteisėtą sprendimą ir taip pažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą teisingumo principą bei padaryti didelę žalą valstybei.
Nors prokuroras siūlė L. Remezai skirti subendrintą galutinę bausmę – 9 415 eurų baudą ir vienerių metų devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, o V. Šliogeriui – 11 290 eurų baudą ir dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant tokiam pat laikotarpiui, Plungės apylinkės teismas buvusį urėdą nuteisė laisvės atėmimu dvejiems metams, bausmės vykdymą atidedant tokiam pat laikotarpiui, o buvusį urėdijos informatiką – laisvės atėmimu vieneriems metams šešiems mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant tokiam pat laikotarpiui. Tuo pačiu nuosprendžiu vyrai neteko teisės dirbti valstybės tarnyboje ar valstybės institucijose ar įstaigose atliekant viešojo administravimo, ūkines ar technines funkcijas arba teikti viešąsias paslaugas visuomenei: V. Šliogeris – dvejiems metams, L. Remeza – vieneriems metams šešiems mėnesiams.
Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Kaip ir minėta, LAT verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.
Redakcijos žiniomis, šiuo metu V. Šliogeris dirba VšĮ Rietavo parapijos senelių globos namų direktoriaus pavaduotoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas