Bendrovė „Veistas“ TRATC-ą padavė į teismą

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2018-02-06

Dvi uždarosios akcinės bendrovės – „Veistas“ ir Telšių regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) – ginčą, kilusį dėl vadinamojo vartų mokesčio indeksavimo, spręs teisme. Tai „Plungei“ patvirtino TRATC-o direktorius Rimantas Adomaitis.
Kaip paaiškino R. Adomaitis, „Veisto“,
kuris TRATC-ui priklausančiame Jėrubaičių sąvartyne pastatė ir eksploatuoja atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginius, ir TRATC-o sudarytoje sutartyje yra punktas, numatantis vartų mokesčio indeksavimą.
„Taip, indeksavimas numatytas sutartyje, ir mes dėl to nesiginčijame. Nesutariame tik dėl indekso dydžio. „Veistas“ nori didesnio, o mes, atvirkščiai, mažesnio. Jau kurį laiką deramės, susirašinėjame, tačiau kompromiso nerandame. Tad panašu, kad toliau ginčą tęsime teisme“, – apie susiklosčiusią padėtį pasakojo TRATC-o vadovas. Pasak R. Adomaičio, „Veistas“ Plungės apylinkės teismui jau yra pateikęs ieškinį, į kurį Telšių regiono atliekų tvarkymo centras turi parašyti atsiliepimą.
Kaip minėjo TRATC-o direktorius, „Veisto“ eksploatuojamas mechaninio ir biologinio apdorojimo fabrikas per metus gali sutvarkyti apie 50 tūkstančių tonų atliekų. Toks jų kiekis buvo apskaičiuotas iki tol, kol nebuvo įvestas pakuotės užstatas, neturėjome taromatų, mažiau terūšiavome šiukšles. Įvedus šias naujoves, atliekų sumažėjo – į „Veisto“ įrenginius jų vietoj 50 tūkst. tonų patenka tik 33 tūkst. tonų.
Taigi, kaip teigė R. Adomaitis, „Veisto“ fabrikui trūksta apkrovimo, o tai reiškia, kad negauna tiek pajamų, kiek tikėjosi. „Jie nuostolius tikisi padengti solidžiau padidintu vartų mokesčiu. Na, o mes įrodinėjame, kad nesame atsakingi už sumažėjusį atliekų kiekį, ir siekiame mažesnio indekso“, – kalbėjo TRATC-o vadovas.
Pasidomėjus, ar šis ginčas kažkaip palies gyventojus, ar nuo teismo sprendimo priklausys rinkliavos už šiukšlių išvežimą dydis, R. Adomaitis atsakė: „Tai tik dviejų įmonių ginčas, kuris su šio mokesčio dydžiu nėra susijęs, taigi gyventojai gali būti ramūs.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. kisa parašė:

    taip ir reikia avinams, kad per daug su Bieliauskais flirtuoja… Tuoj ištratins per indeksus…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas