Buvęs seniūnijos pastatas – jau belgo nuosavybė

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-05-15

Visą balandžio mėnesį Plungės rajono savivaldybė pardavinėjo jai priklausantį ir nebereikalingą nekilnojamąjį turtą. Į aukcioną atiduoti 6 objektai, pusė jų sulaukė pirkėjų. Tarp parduoto nekilnojamojo turto – ir aukciono senbuviai, ir naujokai. Tiesa, kol nepasirašytos sutartys, niekas nėra garantuotas, kad turtas, kuris lyg ir parduotas, vėl neatsidurs aukcione.
Nesusidomėjo
Kovo pabaigoje įvyko 2/5 dalių (88,09 kv. m) ūkinio pastato, esančio Telšių g. 19B, Plungėje, aukcionas. Už 1960 m. statybos pastato dalį buvo prašoma 2 050 eurų. Tąkart Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, kuris yra Savivaldybės nekilnojamųjų daiktų pardavimo viešo aukciono būdu organizavimo komisijos pirmininkas (aukciono vedėjas), minėjo, jog dėl pastato varžėsi trys asmenys, tad savaime suprantama, kad ir siūloma kaina turėjo didėti. Deja, bet aukcioną laimėjęs pilietis persigalvojo ir ūkinio pastato nebepirko. Objektas su ta pačia pradine kaina vėl atsidūrė aukcione. Šį kartą pretenduojančiųjų neatsirado.
Net ir sumažinus pradinę pardavimo kainą (nuo 131 000 eurų iki 127 070 eurų – aut.past.) pirkėjų nesulaukė patalpos, esančios Vytauto g. 7-1, Plungėje (čia anksčiau veiklą vykdė įvairios Plungės neįgaliųjų draugijos, bendras plotas – 310,38 kv. m – aut. past.).
Nesiseka parduoti ir dalies gyvenamojo namo Plateliuose, Paprūdžio g. 11. Iš pradžių už 68,51 kv. m ploto patalpas ir 0,2189 ha žemės sklypą prašyta 3 168 eurų. Po dviejų mėnesių objektas į aukcioną grįžo beveik perpus atpigęs – už 1 774 eurus. Bet… ir tai pirkėjų nevilioja. Gal juos gąsdina, jog parduodama namo dalis – 1910 m. statybos, avarinės būklės, o žemės sklypas priskiriamas kultūros paveldo objektų žemės sklypų kategorijai?
Pasisekė
Pagaliau susidomėjimo sulaukė 319,66 kv. m ploto administracinės patalpos (buvusi seniūnija – aut. past.), buvusio pašto patalpos (50,90 kv. m), 2/3 dalys kitų inžinerinių statinių (kiemo aikštelė, skystojo kuro rezervuaras) ir dalis žemės sklypo Šateikiuose. Pradinė viso šio turto kaina buvo 15 426 eurai, po kelių nesėkmingų bandymų parduoti ji sumažėjo iki 13 883 eurų. Objektas pagaliau nupirktas.
Kaip sakė M. Česnauskas, aukcione dalyvavo vienintelis pirkėjas, tad ir kaina nepakilo. Tiesa, naujasis turto savininkas įsigydamas patalpas kartu įsigijo ir nuomininkus – UAB Plungės sveikatos centrui priklausantį medicinos punktą. Pastarajam dalis – 91,76 kv. m – administracinių patalpų pagal panaudos sutartį suteikta iki 2023 m. vasario 1 d. Iki to laiko naujasis savininkas įsipareigoja laikyti nuomininkus. Beje, pastatą įsigijo ne Lietuvos, o Belgijos pilietis. Ką jame darys? Pasak Šateikių seniūno Zigmanto Strumylos, atsakymo į šį klausimą nėra – gal patalpos bus gyvenamosios paskirties, gal sandėliavimo.
Daugiau už pradinę kainą sumokėti pasiryžo Paukštakių seniūnijos Kėkštų kaime esančios karvidės pirkėjas. Tiesa, 196,61 kv. m ploto 1965-ųjų statybos pastatas – praktiškai nugriuvęs, bet jam priskirtas beveik 0,35 ha žemės sklypas. Pradinė nekilnojamojo turto kaina – 1 156 eurai (pasiūlyta daugiau – aut. past.).
Tikru laimės kūdikiu galėtume pavadinti 1981 m. statytą 741,25 kv. m ploto Žemaičių Kalvarijos vaikų lopšelį-darželį su visais priklausiniais: kieme esančiomis pavėsinėmis, aikštelėmis, tvora, priskirtu 0,4031 ha žemės sklypu. Visas šis nekilnojamas turtas parduotas iš pirmo karto. Ir varžėsi ne vienas pirkėjas. Todėl pradinė – 11 762 eurų – kaina pakilo. Tiesa, kol nepasirašytos pirkimo-pardavimo sutartys ir pinigėliai neįkrito į sąskaitą, konkrečių sumų niekas neatskleidžia.
Pasak M. Česnausko, be dėmesio likusiems objektams artimiausiu metu bus skelbiami nauji aukcionai.
Prie senbuvių prisijungs ir vienas naujokas – savo laiku tarp politikų aistras kėlęs administracinis pastatas, esantis Telšių g. 3, Plungėje. Objektas bus parduodamas šio mėnesio pabaigoje. Už 1938 m. statybos 569,75 kv. m ploto pastatą (fizinis nusidėvėjimas – 43 proc.) ir priskirtą 0,0479 ha žemės sklypą nustatyta 78 174 eurų pradinė kaina. Kam jis atiteks, pamatysim.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas