Darbą ligoninėje pradėjo nauja gastroenterologė

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-08-12

Dažnai tenka girdėti, kad rajoninėse ligoninėse trūksta jaunų specialistų. Esą studijas baigę medikai nesiveržia į provinciją. Tačiau Plungės rajono savivaldybės ligoninė labai skųstis negali. Gydymo įstaigos direktorius Antanas Martusevičius pasidalijo gera žinia: darbuotojų gretas papildė jauna gastroenterologė Domantė Grigalauskaitė. Kartu pagerbtas ir garbingą jubiliejų švenčiantis gydytojas Boleslovas Kazlauskas.
Visų pirma A. Martusevičius savo pavaduotojai Danguolei Luotienei perdavė medalį „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“ ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėką už nuoširdų ir kilnų darbą ekstremalios situacijos ir karantino metu Lietuvoje, siekiant užkirsti kelią tolesniam koronaviruso COVID-19 plitimui. (Kai medaliai ir padėkos raštai buvo teikiami kitiems Plungės medikams, D. Luotienė atostogavo – aut. past.)
Garbingo 70 metų jubiliejaus proga pasveikintas Vidaus ligų skyriaus vedėjas B. Kazlauskas. „Jei ne dokumentai, nežinotume tokios datos. Gydytojas kaip visada tekinas, kaip visada jaunas, nesikeičiantis. Dėkojame už ilgametį nepriekaištingą ir nuoširdų darbą, už atsidavimą savo profesijai, paaukotą energiją ir laiką Plungės ligoninei“, – sveikindamas sukaktuvininką akcentavo ligoninės direktorius.
Ir toliau išlikti pozityviam, ieškoti sprendimų, o ne problemų, jubiliatui linkėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė. Savivaldybės vadovas gydytojui įteikė padėkos raštą už ilgametį pasiaukojamą darbą ištikimai laikantis Hipokrato priesaikos.
Padėkojęs už sveikinimus, B. Kazlauskas paminėjo, jog Plungės ligoninei atiduoti 41 metai. „Dėkoju visam kolektyvui, kad niekada neteko konfliktuoti, niekada neturėjau priešų. O tai didelis džiaugsmas“, – kalbėjo jubiliatas. Vėliau medikas pasakojo, kad niekada nenorėjo tapti gydytoju. Jo svajonė buvo būti laivo kapitonu. Tačiau likimas sudėliojo kitaip. Bet… nors ir netapo kapitonu, savo svajonę išpildė – penkerius metus dirbo laivo gydytoju.
Kita džiugi akimirka Plungės ligoninei: po ketverių metų rezidentūros studijų, kurias apmokėjo ligoninė kartu su Savivaldybe, trečiadienį darbą pradėjo gastroenterologė D. Grigalauskaitė.
Kaip sakė A. Martusevičius, jaunoji medikė – iš Klaipėdos, iš medikų šeimos (tėtis – ilgametis Klaipėdos universitetinės ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas – aut. past.). „Labai džiaugiamės, jog daktarė grįžo. Lietuvoje tapo madinga, kad savivaldybė prisiima finansinius įsipareigojimus, o po rezidentūros baigimo jauni specialistai padaro fokusą „dingau“. Buvo ir mums klausimų, ar suvaldysime, ar nepabėgs, ar yra ant sutarties parašai… Parašai ir antspaudai yra, gydytojai net nebuvo minties bėgti“, – apie jauną specialistę kalbėjo ligoninės vadovas.
D. Grigalauskaitė visus ketverius rezidentūros metus Plungės ligoninėje dirbo budėjimais kaip medicinos gydytoja, o nuo rugpjūčio 5 dienos ligoninėje dirba gastroenterologe. Į jauną gydytoją galės kreiptis ir aplinkinių rajonų gyventojai, kurių gydymo įstaigose tokių specialistų trūksta. „Užmaitinsime“ jus siuntimais“, – juokavo medikę sveikindamas A. Martusevičius.
Įdomu tai, kad jaunosios medikės šaknys – Kuliuose: čia gyvena seneliai, teta, dar viena teta įsikūrusi Plungėje. Kaip sakė pati D. Grigalauskaitė, jos šaknys Žemaitijoje, gal todėl ir negąsdina darbas rajono ligoninėje.
Kaip ir minėta, ligoninė kartu su Savivaldybe rezidentūros studijas apmoka ne vienam būsimam gydytojui. Trečiadienį pristatytas į rezidentūrą žengiantis, bet plungiškiams jau pažįstamas Gytis Baltuonė. „Gytį visi pažįstame. Net ir COVID-as pažįsta, į mūsų ligoninę neateina, žinodamas, kad tu budi visur: karščiavimo klinikoje, izoliacinėje ir priėmimo skyriuje. Kur baisiausi postai, ten buvo daktaras Gytis. Tokie patikrinti, tvirti žmonės lieka“, – šmaikštaudamas būsimą ligoninės gydytoją pristatė A. Martusevičius.
G. Baltuonė pasirinko rezidentūros studijas Vilniaus universiteto Medicinos fakultete – nori įgyti neurologo specialybę. Žengti šia kryptimi, anot ligoninės direktoriaus, jaunąjį mediką paskatino Neurologijos skyriaus vedėjas Raimondas Doviltis. „Džiaugiuosi, kad turiu tokį potencialų kolegą su charakteriu, tinkančiu neurologo darbui, su atitinkamu vidiniu užtaisu“, – teigė R. Doviltis.
Pats rezidentas minėjo, kad jau trečiame kurse mąstė apie neurologijos mokslų kryptį, neurochirurgiją. Metus jaunasis medikas dirbo Plungės ligoninėje, čia artimiau susipažino su neurologo darbu ir juo susižavėjo. „Darbo ligoninėje nebijau, norėčiau čia grįžti. Tikiuosi su gydytojo pagalba eiti tuo keliu“, – sakė G. Baltuonė.
Beje, tai ne paskutinis jaunų specialistų papildymas Plungės ligoninėje. Kitais metais rezidentūros studijas baigs ir į Plungę dirbti turėtų parvažiuoti vidaus ligų gydytojas Vidas Litvinas, kilęs iš Salantų. Dar po metų gydytojų gretas papildys dermatovenerologė Agnė Alseikaitė iš Klaipėdos, o po ketverių metų – minėtasis neurologas G. Baltuonė.
„Svarbu, kad tik ligoninė išliktų“, –
baigdamas susitikimą pabrėžė A. Martusevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas