Darbus sustabdė „gamybinė pauzelė“

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-08-01

Praėjusią savaitę pro plungiškių akis nepraslydo vaizdas viename iš miesto statybos objektų – rekonstruojamoje Lentpjūvės ir Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje. Tiksliau, jokio judėjimo minėtojoje teritorijoje nebuvimas, nes ne vieną dieną stebėję šią statybvietę gyventojai suprato, kad žiedo įrengimo darbai prie „Mildos“ degalinės nebevyksta! „Negi ir vėl darbai įstrigo, o gal net bus nutraukti kaip ir praėjusį kartą?“ – kėlė klausimą žmonės.
Objekte – ramybė
Kad plungiškiai neperlenkia lazdos vertindami esamą situaciją, įsitikinome patys. Penktadienio rytą, apie dešimtą valandą, statybvietėje buvo tylu: technika čia neburzgė, darbininkai neplušėjo. Gyventojų teigimu, ramybė šitame objekte trunka jau gerą savaitę.
Žinant šios žiedinės sankryžos įrengimo priešistorę, natūralu, kad iškart kyla klausimas, ar situacija nesikartoja – ar gali būti, kad ir vėl iškilo grėsmė statybų eigai?
Priminsime, kad žiedinės sankryžos Plungės miesto Dariaus ir Girėno gatvėje, kuri sutampa su rajoniniu keliu Truikiai–Prūsaliai, įrengimo darbus nuo pat pradžių lydėjo skandalai. 2017 metais buvo pasirašyta pirmoji rangos darbų sutartis, tačiau ją teko nutraukti, nes sutarčiai paprieštaravo Lietuvos automobilių kelių direkcija (sankryžos tvarkymo darbai finansuojami iš dviejų šaltinių – Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Savivaldybės biudžeto lėšomis). Sutartis tada buvo sudaryta su didžiausią kainą pasiūliusiu rangovu.
Derybos su LAKD dėl žiedinės sankryžos įrengimo užtruko bene metus, kol Savivaldybei buvo leista iš naujo skelbti viešąjį pirkimą. Konkursą laimėjo tie patys jungtinės veiklos partneriai, kurie buvo laimėję ir 2017-aisiais, – UAB „Plungės lagūna“ ir AB „Eurovia Lietuva“. Jie rekonstruoti sankryžą įsipareigojo už 330 754 eurus. Buvo pasirašytos dvi sutartys: su LAKD dėl rangos darbų už 198 438 eurus ir su Plungės rajono savivaldybės administracija – už 132 316 eurų.
Laukia
perprojektavimas
Šiuo metu sankryža rekonstruojama, tačiau, kaip minėta anksčiau, darbai vėl sustabdyti. Kodėl taip nutiko, pasiteiravome Plungės rajono savivaldybės administracijos.
Vietos ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Arvydas Liutika leido suprasti, jog nerimauti nereikėtų, nes nieko ypatingo neįvyko. Tiesiog „gamybinė pauzelė“, techniniai dalykai, dėl kurių žmonės neturėtų nerimauti, – ieškoma naujų sprendimų dėl lietaus nuotekų tinklų. „Laukiame išvados iš Automobilių kelių direkcijos. Viską susiderinsime, darbai bus tęsiami“, – tikino pavaduotojas, pokalbio metu negailėdamas pastabų akyliems plungiškiams: esą stebėti viską pro langus sėdint ant sofos ir po to priekaištauti ir žerti kritiką Savivaldybei yra „žymiai lengviau“.
Specialisto žodžius patvirtino ir Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas. Jo teigimu, pagal pirminį žiedinės sankryžos įrengimo projektą buvo numatyta, kad lietaus nuotekų tinklus reiktų jungti „į tunelį“, tačiau dabar, įvertinus situaciją, nuspręsta, kad, siekiant ateityje išvengti per didelės apkrovos ir galimų avarijų dėl vandens pertekliaus tunelyje esantiems siurbliams, tikslinga būtų žiedinės sankryžos lietaus nuotekų įrenginius jungti „į priešingą pusę“ – prie naujų tokių tinklų vadinamajame kareivinių rajone – juk čia neseniai buvo atidaryta nauja gatvė. „Norime, kad kuo mažiau vandens nubėgtų į tunelį. Tunelio ir žiedinės sankryžos projektai buvo daryti senokai, kai dar nebuvo įrengę naujos gatvės su lietaus nuotekų tinklais, todėl neapsvarstyta tokia galimybė, kokią matome šiandien. Aišku, perprojektavimas šiek tiek kainuos, tačiau ne tiek, kiek atsieitų galimų avarijų tunelyje padarinių šalinimas. Norime apsisaugoti“, – kalbėjo M. Kaunas.
Administracijos direktorius pridūrė, jog kol su Automobilių kelių direkcija derinami tolesni žiedo Lentpjūvės ir Dariaus ir Girėno gatvių sankirtoje įrengimo darbai, rangovo technika išties iš šio objekto išvažiavo. Ji perkelta į Rietavo ir Laisvės gatvių sankryžą, kur taip pat daroma žiedinė sankryža – čia irgi darbuojasi „Plungės lagūna“. Esą taip tikimasi spartesnės darbų eigos.
Kaip šią situaciją ir sustojusius darbus vertina rangovė „Plungės lagūna“?
„Atsakydami į paklausimą informuojame, kad darbai laikinai buvo sustabdyti dėl Plungės rajono savivaldybės administracijos inicijuojamų projektinių sprendinių keitimo. Darbus planuojama atnaujinti 31–32 metų savaitę (šią arba kitą savaitę – aut. past.). Kadangi projektiniai sprendiniai, kurie keičiami, atliekami darbų pradžioje, iki šios dienos pagal pasirašytas dvi sutartis atliktų darbų apimtis nėra ženkli, vertinant visus projekte numatytus atlikti darbus“, – atsakė bendrovės atstovai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas