Daugiausia diskusijų – dėl „nelabai linksmos misijos“

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2015-05-08

Praėjusį ketvirtadienį sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje svarstyti net 44 klausimai. Daugiausia diskusijų sukėlė uždarosios akcinės bendrovės Rietavo komunalinio ūkio metinis pranešimas, metinė finansinės atskaitomybės pelno (nuostolių) ataskaita. Aptarta ir dar viena įmonės, anot jos vadovo Alvydo Rojaus, „nelabai linksma misija“ – renovuojamų daugiabučių namų administravimas.
A. Rojus posėdžiautojams pristatė savo vadovaujamos bendrovės trijų padalinių – šilumos ūkio, vandens ūkio ir energetinio – veiklą. Jis akcentavo, kad pernai patirta per 130 tūkst. Lt nuostolių (apie tai plačiau „Plungė“ rašė gegužės 1 d.).
Vyriausiasis komunalininkas minėjo, kad įmonės tiekiamo vandens kokybė savivaldybėje atitinka higienos normas. Problemiškas jo valymas tik Spraudyje. Tenykščiame vandenyje gausu geležies, amonio ir dujų – esą turimomis priemonėmis sunku juos pašalinti. Bendrovės sąnaudas didina gyventojų prašymu pakloti nuotekų tinklai Jaupėnuose, kur realiai prisijungę tik keli vartotojai.
Rietavo komunalinio ūkio direktorius kalbėjo apie dar vieną „nelabai linksmą misiją“ – renovuojamų daugiabučių namų administravimą. Iki balandžio 1-osios daugiausia atnaujinimo darbų, net 55 proc., atlikta Daržų gatvės 34-ajame name, mažiausiai, 9,2 proc., – šios gatvės 26-ajame name. Du daugiabučiai – Parko g. 1 ir Žemaitės g. 7 – vis dar laukia techninio projekto suderinimo su paveldosaugos specialistais. Vyriausiasis komunalininkas paaiškino, kad šie paveldo zonoje esantys namai negavo leidimo fasadą dekoruoti akmens masės plytelėmis, o tinkavimas netenkino gyventojų. Vyko derybos. Įsikišus merui, gautas paveldosaugininkų leidimas Parko gatvės 1-ojo namo fasadą dekoruoti akmens masės plytelėmis, tačiau jų spalva šiek tiek keisis, kad derėtų su „senąja parko dvasia“. Žemaitės gatvės 7-ojo namo techninis projektas vis dar derinamas.
A. Rojus pasakojo, kad problemų atnaujinant daugiabučius neišvengta. Daržų gatvės 34-ąjį namą renovuoja UAB „Rainių statyba“. Darbai vyksta sėkmingai. Daržų gatvės 24-ojo, 26-ojo ir Parko gatvės 1-ojo namų renovacijos darbus atlieka UAB „Pilkasis granitas“. Pasak vyriausiojo komunalininko, sunkiau sekasi UAB „Viprakas“. Ši įmonė, pasak A. Rojaus, „atėjo iš Vilniaus, neturėdama savo žmonių, pasisamdė bet ką, tad neišvengta klaidų“.
Bendrovės vadovas kalbėjo, kad investiciniuose planuose neatsispindi visas spektras būsimų renovacijos darbų. Rangovai stengiasi naudoti kuo pigesnes medžiagas, o gyventojų tai netenkina.
Renovuojant Daržų gatvės 30-ąjį namą atsirado bėdų dėl stogo remonto – užlieti kai kurie butai. Darbus stabdo neteisingai suprasta spalvinė namo gama.
Mero Antano Černeckio nuomone, problemų kyla dėl to, kad daugiabučių namų gyventojai daugelį metų nesirūpino savo būstu, jį apleido. Jei darbus atliktų savo jėgomis, savarankiškai, būtų mažiau ginčų.
Savivaldybės tarybos narė Janina Drevinskienė pastebėjo, kad, papūtus mažiausiam vėjeliui, renovuojamų namų statybos aikštelių atliekos – maišai, vata, plastmasė – skraido po visą Rietavą. Šiukšlės neretai atsiduria lopšelio-darželio patvoryje. Kodėl statybininkai jų nesutvarko?
A. Rojus pritarė šiai J. Drevinskienės minčiai, tačiau, jo teigimu, sudėtinga išmokyti statybininkus tvarkos. Šis klausimas keliamas gamybiniuose susirinkimuose, o jei statybininkai nereaguos į pastabas, bus kviečiami aplinkosaugininkai.
Meras įpareigojo Savivaldybės administracijos ekologę pasidomėti šiuo klausimu.
Tarybos narys Povilas Batavičius teiravosi apie įstiklintus renovuojamų namų balkonus. Meras A. Černeckis akcentavo, kad jei Savivaldybė yra davusi leidimą įsistiklinti balkoną, o renovuojant jis keičiamas, šiems žmonėms remonto išlaidos privalės būti kompensuojamos. Būtinas Savivaldybės architekto pritarimas renovacijos metu nekeisti jau įstiklinto balkono.
Padiskutavę posėdžiautojai beveik vienbalsiai pritarė Komunalinio ūkio metiniam pranešimui ir ataskaitai, tik Juozas Barsteiga šiuo klausimu susilaikė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas