Daugiausiai mokesčių sumokėjusios įmonės Plungėje ir Rietave

Parašė: „Plungės“ inf. 2019-08-26

Ko gero, ne vieną kartą yra tekę girdėti, kad lietuviai verslininkai tik ir ieško įstatymo spragų, kad išvengtų mokesčių arba jų sumokėtų kuo mažiau. Taigi, žvilgtelėkime, kiek mokesčių per pirmąjį šių metų pusmetį sumokėjo Plungės rajone ir Rietavo savivaldybėje veikiančios įmonės.
Internetinėje Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) svetainėje galima rasti sudarytą TOP 50 savivaldybėse. Kaip nurodoma, tai sąrašas juridinių asmenų, įregistruotų Mokesčių mokėtojų registre (neįskaitant biudžetinių bei viešųjų įstaigų), kurie 2019 m. I pusmetį į VMI sąskaitą sumokėjo daugiausiai mokesčių ir kitų įmokų, atėmus mokėtojams sugrąžintas mokesčių sumas. Beje, jeigu sumokėta mokesčių suma yra mažesnė nei
10 000 eurų, tokie juridiniai asmenys į sąrašus neįtraukiami.
Įdomu
Palyginome šių ir praėjusių metų tą patį laikotarpį ir pastebėjome įdomių pokyčių. Kaip ir pernai, Plungės rajono savivaldybei buvo sudarytas TOP 50. Iš pernai į sąrašą patekusių juridinių asmenų šiemet trylikos neliko. Žinoma, juos pakeitė kiti. Tačiau tarp likusiųjų (ne naujokų – aut. past.) pastebėjome staigių kilimų ir kritimų. Didžiausią šuolį padarė UAB „Litspringas“, iš 33-iosios vietos (2018 m. pirmąjį pusmetį) užkopęs į 7-ąją (2019 m. pirmąjį pusmetį).
Jei kažkas kyla, vadinasi, kažkas turi kristi. Pernai pirmąjį pusmetį 14-ojoje vietoje buvusi UAB „Dalba“ šiemet per tokį patį laikotarpį smuko į 47-ąją vietą.
Pažiūrėjome ir stabiliausiai išsilaikančias įmones, kurių pozicijos nei praėjusių metų pirmąjį pusmetį, nei šiemet nekrito žemiau 10-osios vietos. Taigi, galime sakyti, jog daugiausiai mokesčių ir šiais, ir praėjusiais metais sumokėjo uždarosios akcinės bendrovės: „LitMet“, „Plungės kooperatinė prekyba“, „Vičiūnai ir partneriai“, „VVARFF“, „Baltic food partners“, „Plungės duonos kepiniai“, „Euroliuksas“.
Rietavo savivaldybėje pirmojo praėjusių metų pusmečio TOP 50 buvo užpildytas nevisiškai. Kaip ir minėta, į penkiasdešimtuką nepatenka tos įmonės, kurios mokesčių sumoka mažiau nei 10 000 eurų. Taigi praėjusiais metais TOP-ą sudarė 26 įmonės, šiemet – 32. Šiųmetiniame sąraše neliko šešių pernykščių, užtat sąrašas papildytas dvylika naujų mokesčių mokėtojų.
Kaip ir Plungės rajone, pastebimi ir pakilimai, ir kritimai. Lyginant su praėjusiais metais, šiemet labiausiai – per septynias vietas – pakilo viešoji įstaiga Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centras. Na, o didžiausias kritimas – žemės ūkio kooperatyvo „Pieno šaltinis“. Iš 19-osios vietos praėjusių metų pirmąjį pusmetį šiemet per tą patį laikotarpį kooperatyvas nukrito į paskutinę – 32-ąją – vietą.
Stabiliomis galėtume įvardinti UAB-us: „Rietuva“, „Rietavo veterinarinė sanitarija“, „MMC Forest“, „Rietavo komunalinis ūkis“, „Smart & Easy“, „Rietavo turgus“, „Reval MBG“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Jonis parašė:

    O kaip vargse Plungės Lagūna laikosi. Tikriausiai skursta.

  2. Tauras parašė:

    Įdomu kaip verslui sekasi su ta nauja i.Saf ir i.Vaz sistema. VMI dar labiau visus tikrina?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas