„Dėl „Olimpo“ vyksta tokia politika, tokie drabstymaisi“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-02-14

Vasarį Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdis buvo sušauktas mėnesio pradžioje, o ne pabaigoje, kaip įprasta. To priežastis – būtina patvirtinti vietos biudžetą. Vasario 7-ąją šį klausimą pristatė Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis. Nors biudžetą buvo apsvarstę visi komitetai, tarybos posėdyje klausimų ir ginčų kilo.
Kaip sakė Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis, planuojamos 2019-ųjų biudžeto pajamos – 37 835 100 eurų. Iš jų 988,5 tūkst. eurų – biudžetinių įstaigų pajamos už prekes, teikiamas paslaugas ir turto nuomą. 1 265 900 eurų – 2018 metais nepanaudotų biudžeto pinigų likutis. Skolintos lėšos – 1 053 300 eurų.
Numatomos 2019 metų biudžeto išlaidos – 39 101 000 eurų. 1 053 300 eurų – paskoloms grąžinti.
Meras Audrius Klišonis atkreipė dėmesį, kad į biudžetą įtraukti komitetų nesvarstyti pagal Mokyklų modernizavimo programą gauti 50 000 eurų. Jie bus skirti Kulių gimnazijai.
Tarybos narys Liudas Skierus prašė pasakyti, ar į biudžetą įtrauktos lėšos, kuriomis Savivaldybė turės prisidėti įgyvendinant investicinį Plungės miesto Rietavo, Telšių ir Laisvės gatvių tvarkymo projektą. Jam paaiškinta, kad vis dar laukiama Aukščiausiojo Teismo nutarties. Nuo jos ir priklausys, ar bus ieškoma papildomų pinigų.
„Tada kyla klausimas: jei sprendimas bus teigiamas, ar šitaip paskirstytas biudžetas bus pajėgus „tą vykdyti“? Ar nereikės aukoti atlyginimų ir kitų dalykų?“ – domėjosi L. Skierus.
Administracijos direktorius G. Bagužis neslėpė, kad visko gali būti, tačiau meras A. Klišonis suskubo patikslinti, kad biudžeto planas kol kas neišbaigtas, nes Lietuvos automobilių kelių direkcija dar nėra pateikusi informacijos apie skiriamas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas. Pasak Savivaldybės vadovo, kadangi tai kelių projektas, tad ir lėšos bus iš minėtosios programos, be to, iš regioninės plėtros pinigų yra numatyta 750 000 eurų.
Dar vienas klausimas, dominęs L. Skierų, – ar numatytas krepšinio komandos „Olimpas“ finansavimas atskira eilute – 20 000 eurų, kaip buvo prašyta.
Neigiamas atsakymas įkaitino atmosferą.
„Ar tai reiškia, kad komanda negaus finansavimo ir mūsų sporto komplekse nebebus kam žaisti?“ – svarstė L. Skierus.
Deja, atsakymo politikas nesulaukė.
Tarybos narys Robertas Endrikas pasiūlė balsuoti dėl „Olimpo“ finansavimo atskira eilute. Anot jo, prašymai skirti lėšų komandai skambėjo Vietos ūkio ir ekologijos, Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetuose, tačiau tai į protokolus esą nenugulė. „Mūsų krepšinis tapo politikos įrankiu. Kad daug nekalbėtume, siūlau iš Sporto rėmimo programos paimti 20 000 eurų ir skirti „Olimpui“, – dėstė R. Endrikas.
„Biudžetas kaip biudžetas, visada pinigų buvo mažai. Dėl „Olimpo“ vyksta tokia politika, tokie drabstymaisi. Siūlau priimti kompromisą – rasti pinigėlių komandai. Joje žaidžia jaunimas, Plungės bendruomenės nariai. Kelkime šį klausimą ir balsuokime“, – ragino kolegas Romas Remėza.
Kad reikia skirti pinigų krepšinio komandai, sutiko ir Adomas Zamulskis, tačiau prieštaravo, kad tai būtų daroma Sporto rėmimo programos sąskaita, nes tokiu atveju neteisinga būtų kitų sporto klubų atžvilgiu.
Kadangi nuomonės akivaizdžiai išsiskyrė, dėl biudžeto teko balsuoti. Iš 23 dalyvaujančių politikų dvylika pasisakė už, dešimt susilaikė, vienas balsavo prieš.
Vieno balso persvara biudžetas patvirtintas. Jame atskiros lėšų eilutės „Olimpui“ nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. masa parašė:

    tik vienas protingas ir garbingas liberalas- R. Remėza, kiti- masiuliniai….

  2. Vat parašė:

    Liberalas Remėza nedalyvauja rinkimuose, todėl išdrįso pasipriešinti Klišonio diktatūrai!

  3. nesvaikit parašė:

    su savo olimpu nejuokinkit pasaulio kaip i su plngs futabalu

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas