Dėl užrakintų Savivaldybės durų – Seimo kontrolieriaus kritika

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2016-05-27

Gegužės 20 dieną Plungėje lankėsi Seimo kontrolierius Raimondas Šukys. Svečias pirmiausia susitiko su meru Audriumi Klišoniu, Savivaldybės administracijos direktoriumi Albertu Krauleidžiu, vėliau bendravo su administracijos padalinių vadovais ir kitų Savivaldybės žinioje esančių institucijų atstovais, žiniasklaida ir iš anksto užsiregistravusiais gyventojais.
Per susitikimus aptartos viešojo administravimo paslaugų kokybės, pareigūnų biurokratizmo ar piktnaudžiavimo problemos, pristatyta Seimo kontrolierių vykdoma nacionalinė kankinimų prevencija.
Seimo kontrolierius minėjo, kad 2015-aisiais jų įstaiga gavo 2 838 fizinių ir juridinių asmenų pareiškimus. Dėl savivaldybių tarnautojų veiksmų – 520. Iš Plungės per visus metus sulaukta vos vieno skundo. „Su jūsų Savivaldybe neturime jokių reikalų. Net ir to vienintelio skundo nenagrinėjome – kadangi pareiškėjas į mus kreipėsi aplenkdamas vietos valdžios instituciją, jo skundą persiuntėme Savivaldybei. Kiek žinau, problema išspręsta“, – kalbėjo R. Šukys.
Šiemet, iki gegužės 15 dienos, Seimo kontrolierius pasiekė dviejų mūsų savivaldybės gyventojų skundai. Kadangi abu pateikti ne pagal kompetenciją, juos nagrinėti atsisakyta.
Seimo kontrolieriai žmonių teises gina nagrinėdami asmenų skundus dėl valstybės ir savivaldybių pareigūnų biurokratizmo ir piktnaudžiavimo. Skunde turi būti aiškiai išreikšta piliečio ar grupės piliečių valia. Savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos tarnautojai į Seimo kontrolierius kreiptis negali. Į minėtąją įstaigą gali kreiptis kiekvienas asmuo, kuris negali išspręsti rūpimo klausimo valstybės ar savivaldybės įstaigoje, laiku negauna atsakymo iš pareigūnų, kai tie atsakymai neaiškūs ir nepagrįsti, kai susiduria su kitais biurokratizmo ir piktnaudžiavimo atvejais. Seimo kontrolieriai jūsų skundo nenagrinės, jei skųsitės dėl Prezidento, Seimo narių, Ministro Pirmininko, Vyriausybės, valstybės kontrolieriaus, teisėjų veiklos, teismų sprendimų, nuosprendžių ir nutarčių, prokurorų, ikiteisminio tyrimo pareigūnų procesinių sprendimų, dėl darbo santykių.
R. Šukio tvirtinimu, įstaigai priskirta ir dar viena funkcija – vykdyti kankinimų prevenciją ir nuolat lankytis laisvės apribojimo vietose (įskaitant globos įstaigas), vertinti žmogaus teisių padėtį jose. Institucija tiria, ar tenykštės buitinės sąlygos yra tinkamos, ar jos artimos namų aplinkai, ar pakankama sveikatos priežiūra, koks užimtumas ir t. t.
Pasak svečio, Lietuvoje yra net 450 laisvės apribojimo įstaigų, kartą per ketverius metus kiekvienoje iš jų būtina apsilankyti.
Plungėje asmeniškai susitikti su Seimo kontrolieriumi panoro septyni gyventojai. „Ar visi kreipimaisi virs skundais, dar neaišku. Remdamasis turima praktika galiu pasakyti, kad savivaldybėse į mus dažnai kreipiasi įvairiais žemės klausimais. Tokių nenagrinėjame, perduodame Nacionalinei žemės tarnybai“, – teigė R. Šukys.
Lankydamasis Savivaldybėje Seimo kontrolierius sukritikavo mūsiškių valdininkų sumanymą pirmame aukšte įrengti paprastam žmogui neįveikiamą stiklo sieną. Mat norint ją kirsti ir patekti į kitus aukštus reikia turėti specialią kortelę. Stiklo sienos tikslas esąs mažinti biurokratizmą ir korupciją. Bet, kaip sakė R. Šukys, paprastam žmogui ši kliūtis su skaidrumu neturi nieko bendro, atvirkščiai, kelia visokių įtarimų – ką jie ten, už uždarų durų, veikia. Anot Seimo kontrolieriaus, vieno langelio principas – geras dalykas, puiku, kai interesantas visus klausimus gali išspręsti vienoje vietoje, bet tai nereiškia, kad durys pas valdininkus turi būti užrakintos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Nuomone parašė:

    Labai įdomu ko bijosi plungės valdžia ?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas