„Dirbame gerai, ir tai yra bendras visų mūsų nuopelnas“

Parašė:  2019-03-18

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga rietaviškius gamta pasveikino iš dangaus krintančiomis snaigėmis, o Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai ir mokytojai – šventiniu koncertu.
Kovo 11-ajai paminėti skirtas koncertas tradiciškai pradėtas „Tautiška giesme“.
Pirmasis žiūrovus šia proga pasveikino renginio vedėjas Vincas Andriuška. Pasidžiaugęs tuo, kad per neseniai vykusius rinkimus žmonės Savivaldybės vairą ir toliau patikėjo Antanui Černeckiui, pakvietė merą tarti sveikinimo žodžius.
Prisiminęs, koks sunkus Rietavui buvo pirmasis Lietuvos nepriklausomybės dešimtmetis, A. Černeckis kalbėjo: „Tikroji ūkinė ir ekonominė nepriklausomybė į Rietavą atėjo 2000-aisiais, kai buvo atkurta savivalda. Vyresnieji rietaviškiai dar atsimena, kokios anuomet buvo miesto gatvės, padėtis kaimuose. Žingsnis po žingsnio žengėme į priekį. Teko išgyventi daug sudėtingų ir skaudžių akimirkų, bet atsistojome ant kojų. Kas šeštas mokinys Rietave lanko meno mokyklą – tai rodiklis, kuriuo negali pasigirti nė viena kita savivaldybė. Džiugu, kad būdami treti nuo galo pagal gyventojų skaičių pagal kitus savivaldos rodiklius reitingų lentelėse užimame aukštas –17–18-ąją – pozicijas. Dirbame gerai, ir tai yra bendras visų mūsų nuopelnas. Šluota gerai šluoja tik tada, kai jos visi virbai tvirtai surišti. Todėl šiandien visiems linkiu bendro darbo, puikios nuotaikos ir susitelkimo.“
Ilgą sveikinimo kalbą žiūrovams buvo paruošęs ir Rietavo garbės pilietis dvasininkas Česlovas Degutis. Jis linkėjo, kad savivaldybėje nebūtų korupcijos, kad kultūra klestėtų, mokyklos išsiveržtų iš sąstingio, o rietaviškiai iš visų išsiskirtų aristokratiško elgesio kultūra.
Vėliau scena užleista jauniesiems muzikams ir jų mokytojams. Solistai, duetai, ansambliai, chorai keitė vieni kitus, tad salėje sklandė ir pučiamųjų, ir styginių, ir klavišinių instrumentų garsai. Ekrane buvo rodoma Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktoriaus Vyto Rutkausko įgarsinta vaizdo medžiaga, reprezentuojanti Rietavo krašto istoriją, susijusią su kunigaikščių Oginskių valdymo laikotarpiu.
Koncertinę programą vainikavo moksleivių ir mokytojų pučiamųjų instrumentų orkestras. Jis savo galinga muzika užbūrė žiūrovus ir dar kartą mums priminė, kad minime svarbią, tautą vienijančią datą – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Renginiui baigiantis mokyklos bendruomenės vardu Kovo 11-osios proga susirinkusiuosius sveikino Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktorius Nerijus Jasinskas. Pasak vadovo, šis koncertas – tai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos, gimtojo krašto meilės ir mokytojo autoriteto mišinys. Toks stilius pasirinktas dėl to, kad be meilės gimtajam kraštui ir be mokytojo, kuris formuoja jauno žmogaus vertybes, nebūtų ir nepriklausomos Lietuvos.
Už gražią šventę jauniesiems muzikams ir jų mokytojams padėkojo Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas