Direktoriui teko aiškintis dėl sporto salės

Parašė:  2020-05-15

Pateikęs veiklos ataskaitą už 2019-uosius metus, Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas buvo užverstas daugybe klausimų. Tarp jų nuskambėjo ir rietaviškiams ilgiausiai ramybės neduodantis: kada vertinimui bus atiduota naujoji sporto salė, kada oficialiai bus galima joje sportuoti?
Pristatydamas veiklos ataskaitą, Savivaldybės administracijos vadovas paminėjo tik pagrindinius, jo nuomone, momentus.
Savivaldybės administracijos struktūroje pakeitimų nebuvo. Metų pabaigoje dirbo 93 asmenys: 2 politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, 35 valstybės tarnautojai, 56 darbuotojai, dirbantys pagal sutartis.
Du skyriai – Žemės ūkio ir Finansų – neturi vedėjų. Kaip sakė V. Dičiūnas, konkurso į Žemės ūkio skyriaus vedėjo vietą procedūra jau pasibaigusi. „Laukiame vyriausybės departamento patvirtinimo ir greitai jau turėsime vadovą, o konkursas į Finansų skyriaus vedėjo vietą – dar vyksta. Jokių atskirų pranešimų negauname. Kai bus paskelbta, tada ir sužinosime“, – kalbėjo direktorius.
Povilui Batavičiui kilo neaiškumų dėl skyrių vedėjams nustatytų koeficientų. „Žemės ūkio skyriaus vedėjo atlyginimo koeficientas didesnis nei Finansų skyriaus, įdomu kodėl? –
klausė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas. Paaiškėjo, kad praplėsta Žemės ūkio skyriaus vedėjo funkcija, pridedant pareigybei melioratoriaus funkciją.
Opozicijos atstovui Alfredui Mockui rūpėjo, kodėl Savivaldybės administracijoje, kaip rašoma veiklos ataskaitoje, neįdiegtos kokybės valdymo sistemos. „Reikia atlikti įvairius vertinimus, stebėsenas, paruošti tvarkas, taisykles. Šiemet jau planuojame tai padaryti. Po truputį tvarkosi kitų rajonų savivaldybės, mes taip pat neatsiliksime“, – atsakė V. Dičiūnas.
Tarybos narį, Kontrolės komiteto pirmininką Juozą Barsteigą domino situacija Savivaldybės centralizuotoje vidaus audito tarnyboje: „Dirba vienas darbuotojas, nors turėtų būti du. Tarnyba nespėja. Kodėl šitokia padėtis?“ V. Dičiūno įsitikinimu, vieno darbuotojo užtenka: „Savivaldybė nedidelė. Darbų apimtis tokia, kad žmonių užtenka. Atlikti planinius patikrinimus spėja. Įtemptesnis momentas pasitaiko tik tada, kai išlenda koks neplaninis auditas. Visi skyriai norėtų daugiau darbuotojų, bet verčiamės iš to, ką turime. Neišlaidaujame.“
J. Barsteiga domėjosi, kodėl nevykdomos kai kurios audito rekomendacijos, tarp jų – ir dėl nuomininkų skolų už nuomą ir komunalines paslaugas. Atsakydamas V. Dičiūnas kalbėjo, kad auditorių rekomendacijas ne visada įmanoma įvykdyti. Dėl skolų už nuomą ir komunalines paslaugas, pasak administracijos direktoriaus, situacijų yra visokiausių. Kai kurios įmonės nutraukė veiklą, kitos bankrutavo, o skolos liko. Norint atgauti pinigus Savivaldybei gali tekti net kreiptis į teismą.
V. Krajinas stebėjosi, kad gyventojų kasmet mažėja, o keleivių, besinaudojančių uždarosios akcinės bendrovės „Šakyna“ pavėžėjimo paslaugomis, skaičius nekinta. Anot V. Dičiūno, ataskaitas apie žmonių, važiuojančių nustatytais maršrutais, skaičių pateikia paslaugos tiekėja. 2019 m. suskaičiuoti 906 keleiviai, turintys teisę į lengvatas, panaudota 10 491 Eur „Šakynos“ kaštams kompensuoti. Beje, vežėjų paslaugos Savivaldybės biudžetui atsieina vis brangiau.
P. Batavičius direktoriaus klausė: „Meras minėjo, kad iki rudens sporto salė bus atiduota vertinimui, tik nepasakė, iki kurio rudens. Todėl klausiu jūsų, kodėl atsidūrėme štai tokioje situacijoje? Gal trūkstame specialistų pajėgumų? 2019-ieji praėjo, o rezultatų neturime.“
„Išėjo, kaip išėjo. Ta problema įsisenėjusi. Ir mums ji kelia didžiulį rūpestį. Vykdome įvairius projektus, bet tokios situacijos iki šiol dar nėra buvę. Specialistų turime pakankamai, o kai reikia techninių prižiūrėtojų, – samdome. Šį kartą išėjo taip, kad rangovai, projektuotojai ir techninis prižiūrėtojas nesusistygavo taip gerai, kaip mes tikėjomės. Sumaišties įnešė ir tai, kad statant sporto salę triskart keitėsi rangovai. Tikimės, jog iki šio rudens, kaip ir sakė meras, salė tikrai bus įvertinta“, – į visai sporto bendruomenei rūpimą klausimą atsakė V. Dičiūnas.
Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 metų veiklos ataskaitai pritarta bendru susitarimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas