Drauge pasimelsti pakvietė Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai

Parašė: Aušra NARVILĖ 2019-07-08

Tradiciškai pirmomis liepos dienomis prasideda Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai. Atlaidai suprantami kaip laikinosios bausmės už nuodėmes, kurių kaltė jau panaikinta, atleidimas Dievo akivaizdoje. Kasmet drauge pasimelsti į Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką atvyksta daugybė tikinčiųjų iš Lietuvos ir užsienio.
Prieš metus vykę atlaidai buvo ypatingi, nes Lietuva minėjo valstybingumo šimtmetį. Šiemetiniai taip pat išskirtiniai – 800-ąsias savo vardo paminėjimo metines švenčia Žemaitija.
Žemaičių Kalvarijos atlaidai prasideda liepos 2-ąją ir trunka beveik dvi savaites. Kasdien 12 val. vyksta šv. Mišios, kurias laiko įvairių parapijų kunigai. Šie metai skirti melstis už pašaukimus, tad kiekviena atlaidų diena yra skirta tam tikrai profesijai ar žmogaus pašaukimui. Meldžiamasi už valstybės vadovus, politikus, policininkus, verslininkus, kunigus, švietimo darbuotojus, jaunimą, žemdirbius ir kt. Po šv. Mišių procesija eina Kryžiaus kelią. Piligriminėms kelionėms kasdien vadovauja vis kitas dekanatas.
Liepos 1 dieną, atlaidų išvakarėse, 14 val. Panų kalne buvo laikomos šv. Mišios – meldžiamasi už katalikiškas organizacijas ir Marijos legiono narius. Vakare bazilikoje vyko šv. Mišios su mišparais. Šv. Mišioms vadovavo J. E. Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas. Po pamaldų vyko eucharistinė procesija aplink baziliką.
Žemaičių Kalvarijoje lankėmės liepos 2-ąją, kai ir prasideda atlaidai. Šios dienos maldos skirtos valstybės vadovams, politikams ir savivaldybių darbuotojams. Šv. Mišioms vadovavo ir pamokslą sakė J. E. Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Dvasininkas meldėsi už naująjį Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą ir kitus šalies vadovus. Šv. Mišiose dalyvavo politikai, savivaldybių darbuotojai, tarp kurių buvo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, šių ir kitų savivaldybių administracijos darbuotojai. Maldininkai Kryžiaus kelią pradėjo nuo pirmosios koplyčios „Paskutinė vakarienė“. Piligriminei kelionei vadovavo Skuodo dekanatas.
Dangus atlaidus palaimino lietaus lašais, bet jie tikinčiųjų visai neišgąsdino. Įsilieję į minią, pakalbinome garbaus amžiaus Stanislavą iš Skuodo. Moteris atlaiduose dalyvauja kasmet, nes čia ją veždavosi nuo vaikystės tėvai ir seneliai. Protėvių tradicijas jai svarbu tęsti iki šių dienų.
Atlaiduose jautėsi pakili nuotaika, nes čia susitinka giminės, artimieji ir savo buvimą kartu įprasmina bendra malda.
Ne tokia šventinė nuotaika vyravo aikštėje. Visi prekiautojai kaip susitarę tvirtino, kad prekyba kasmet prastėja, pirkėjų mažėja. Guodėsi, kad dabar tik atlaidų pradžia, tad geresnės prekybos ir gerų orų tikisi kitomis jų dienomis.
Tarp prekiautojų sutikome ir kraštietę. Plungiškė Sandra prekiauja suvenyrais, magnetukais ir kita atributika. Atlaiduose ji būna kasmet ir skundėsi, kad šiemet, kalbant ir apie kitas šventes, prekyba ženkliai suprastėjo. Jai pritarė kėdainietė Loreta, kuri čia atvyko jau penkioliktus metus iš eilės. Prekybininkė iš Kėdainių pardavinėja duoną ir pyragus. Šie metai jai taip pat kol kas nepelningi.
Prie saldainių prekystalio pastebėjome žurnalistą, laidų vedėją Rimą Šapauską su šeima. Jis neslepia, jog tikėjimas jam yra labai svarbus.
Šventinius saldainius pardavinėjanti Sandra iš Mažeikių prekiauti vyksta tik į atlaidus, nes kitose šventėse jos prekės nepaklausios, o už prekybvietę reikia brangiai mokėti.
Atlaidai prekiautojams yra ne tik darbas, bet ir sielos atgaiva. Po darbų jie dar spėja dalyvauti šv. Mišiose, aplankyti baziliką ir kitas šventas vietas.
Atvykę į atlaidus taip pat galėsite aplankyti menininkės Aušros Grendaitės keramikos parodą „Angelas tau“. Kūrėja iš sostinės nulipdė 100 angelų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga ir su savo kūriniais keliauja po visą Lietuvą.
Žinoma, kad į Žemaičių Kalvarijos atlaidus 1767 m. buvo suvažiavę 15 000 žmonių. Nepriklausomos Lietuvos laikais atvykdavo 20 000–30 000 maldininkų, tarp jų – apie 100 kunigų. Dabar į Žemaičių Kalvarijos atlaidus atvyksta per 50 000 žmonių, iš jų apie 20 000 priima Komuniją.
Jei dar nespėjote pasisemti tikėjimo ir įkvėpimo, primename, kad atlaidai vyks iki kito penktadienio, liepos 12-osios. Religinė bendruomenė laukia kiekvieno tikinčiojo ir kviečia prisidėti savo malda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas