Dviejų mandatų praradimo liberalai nesureikšmina

Parašė:  2019-03-12

Rietavas – viena iš devyniolikos savivaldybių, kuriose rinkimai baigėsi. Savivaldos vairas dar vienai kadencijai liko įgudusiose mero Antano Černeckio rankose, o taryboje dirbs visų keturių rinkimuose dalyvavusių partijų atstovai.
Analizuodami mero rinkimų rezultatus matome, kad šie rinkimai skiriasi nuo iki šiol buvusių – nemaža dalis bendruomenės aiškiai parodė norinti pokyčių. Rietavo rinkimų apylinkėje keturi iš dešimties rinkėjų savo balsus atidavė už pedagogą Alfredą Mockų. Nemenką elektoratą (38,39 proc.) šis nepartinis kandidatas į Savivaldybės vadovus turėjo ir tarp gyventojų, balsavusių Gimnazijos rinkimų apylinkėje.
Nors meras A. Černeckis ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai, jo reitingai pamažu tirpsta (2015 m. rinkimuose jis gavo 76,67 proc. balsų). Kovo 3-iąją už šį politiką balsavo 63,09 proc. rinkėjų. Didžiausio palaikymo A. Černeckis sulaukė Medingėnuose (81,05 proc.) ir Pelaičiuose (76,9 proc.).
Dėl mero kėdės kovojusi Vanda Deltuvienė surinko tik 2,8 proc. balsų. Didžiausio palaikymo sulaukė Daugėduose, kur už „darbietę“ savo balsą atidavė 8,48 proc. rinkėjų.
Į Savivaldybės tarybos mandatų dalybas buvo įsitraukusios keturios partijos. Nors Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) ir „atsiriekė“ 8 mandatus (+ meras), drąsiai galima sakyti, kad šiam sąrašui rinkimai buvo prasčiausi – taryboje prarastos dvi vietos. Tam įtakos, matyt, turėjo tai, kad merus renkame tiesioginiuose rinkimuose – atjungus garvežį nuo sąstato, šis pariedėjo pakalniui.
Reitinguodami politikus LRLS sąraše rinkėjai užribyje paliko taryboje dirbusius liberalus M. Litviną, Birutę Stonkuvienę, Ireną Bagdonienę. M. Litvinas dar turi galimybę atsisėsti prie apskritojo stalo (vietą taryboje jam galėtų užleisti Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas), o I. Bagdonienei tokia galimybė nenusimato. Ši politikė iš septintosios vietos priešrinkiminiame sąraše nukrito į keturioliktąją poziciją. O štai jos partijos kolegė Eglė Fabijonavičienė iš keturioliktosios vietos pakilo į aštuntąją ir pateko į tarybą.
Labiausiai rinkimų rezultatais gali džiaugtis Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Prielaida tokia – sėkmę partijai atnešė kandidato į merus A. Mockaus sprendimas eiti į rinkimus su šiuo sąrašu. Būtent jis iš antrosios pozicijos priešrinkiminiame sąraše pakilo į pirmąją vietą (320 pirmumo balsų), iš jos išstumdamas partijos lyderį Vytautą Blažaitį (238 pirmumo balsai). Virginija Jakavičienė kaip buvo sąraše penktuoju numeriu, taip ir liko.
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) išsaugojo turėtus tris mandatus. Daugiausia pirmumo balsų surinko Povilas Batavičius (267), Vilija Razmienė (217) ir Juozas Barsteiga (191). Vaida Vaičikauskienė į tarybą nepateko.
Vietos „parlamente“ dirbs ir vienas Darbo partijos atstovas. Pirmumo balsai (53) rodo, kad labiausiai šioje kėdėje rinkėjai nori matyti Augustą Šlimą. Įdomu tai, kad partijos kandidate į merus iškelta V. Deltuvienė iš turėtos pirmosios pozicijos po rinkimų nukrito į septintąją vietą (21 pirmumo balsas).
Rinkėjų valia – aiški. Paskambinę mero posto siekusiems politikams ir partijų skyrių vadovams, pasidomėjome, kaip rezultatus vertina jie patys.
Meras Antanas Černeckis (LRLS Rietavo skyriaus pirmininkas):
– Rezultatai tokie, kokius prognozavau. Mano išankstiniai spėjimai išsipildė visu šimtu procentu. Džiaugiamės taryboje turėdami daugumą. Patirties mums netrūksta. Pirmąją kadenciją Rietavo savivaldybės taryboje mūsų partija turėjo tik keturis mandatus ir sėkmingai dirbo.
Alfredas Mockus (nepartinis, mero posto siekęs su LSDP sąrašu):
– Pagrindinis siekis buvo tapti Savivaldybės meru. Užsibrėžto tikslo nepasiekiau, tačiau įgijau patirties ir pasitikrinau, kiek gyventojų mane palaiko. Manau, kad rezultatai – labai neblogi. Padirbėsiu dabar taryboje, o kituose rinkimuose gal pabandysiu tikslo siekti dar kartą.
Vanda Deltuvienė (Darbo partijos Rietavo skyriaus pirmininkė):
– Pagal nuopelnus ir rezultatai. Tikėjausi didesnio palaikymo, bet žmonės pasitikėjo labiau patyrusiais. Merui ir politikams, patekusiems į tarybą, galiu palinkėti tik sėkmės. Džiaugiuosi tuo, kad gavome vieną mandatą ir turėsime savo atstovą taryboje, kuo negali pasigirti partijos kolegos Plungės rajono savivaldybėje.
Vytautas Blažaitis (LSDP Rietavo skyriaus pirmininkas):
– Rezultatai kalba patys už save – laimėjome keturis mandatus. Tik 21 balso pritrūko, kad būtume taryboje turėję ir penktą vietą. Prie mūsų sėkmės nemažai prisidėjo tai, kad į rinkimus ėjome kartu su mero posto siekusiu A. Mockumi. Žinant, kad turėjome minimalias lėšas reklamai, rezultatai džiugina dar labiau. Spėju, kad mums mandatai į tarybą kainavo pigiausiai.
Vilija Razmienė (TS-LKD Rietavo skyriaus pirmininkė):
– Džiaugiamės išsaugoję savo turėtus tris mandatus, tačiau, neslėpsiu, tikėjomės laimėti daugiau vietų taryboje. Gali būti, jog mūsų galimybes sumažino tai, kad į rinkimus ėjome be savo kandidato į mero postą. Nors pagalvojus – gal geriau jokio kandidato nei bet koks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas