Elektromontuotojas žuvo, likviduodamas vėtros padarinius

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2014-03-25

Ketvirtadienį, kovo 20-ąją,
Šateikių seniūnijos Alksnėnų kaime buvo vykdomi elektros eksploatacijos darbai. Nuo krintančios nukirstos drebulės smūgio laidai šoktėjo į viršų ir pavojingai priartėjo prie elektros perdavimo aukštos įtampos (110 kV) linijos, kuri kirto skersai tvarkomąją. Dėl to joje atsirado įtampa, mirtinai sužalojusi autobokštelio lopšyje dirbusį elektromontuotoją, 52 metų Skuodo rajono gyventoją E. D. S.
Kaip sakė įvykį tiriančios Valstybinės darbo inspekcijos Telšių skyriaus vyr. darbo inspektorius Rimandas Kazbaraitis, elektros linijų priežiūros darbus Alksnėnuose vykdė Jurbarke registruotos UAB „A. Žilinskis ir ko“ darbuotojai.
Vadovaujant darbų vykdytojui Stanislovui Januškai, įmonės Eksploatacijos skyriaus darbuotojai vykdė elektros linijų (10 kV) techninės priežiūros darbus – šalino audros padarinius. R. Kazbaraičio teigimu, turėjo būti pakeistos kai kurios atramos, izoliatoriai bei išvalyta trasa – pašalinti 4-5 m atstumu nuo linijos kraštinio laido augantys bei pavojingai pasvirę medžiai.
12.10 val. buvo pjaunama apie 10 m aukščio drebulė, kurią prilaikė traktorius. Medis griuvo, kliudydamas 10 kV elektros perdavimo oro liniją.
Stovėdamas autobokštelio lopšyje, E. D. S. linijos laidams montavo dvigubus ryšelius. Virstant medžiui, laidai šoktelėjo į viršų, pavojingai priartėdami prie 110 kV aukštos įtampos elektros perdavimo oro linijos, kuri ėjo skersai tvarkomosios. Dėl to tvarkomos oro linijos laiduose atsirado aukštoji įtampa, kuri sunkiai traumavo autobokštelio lopšyje dirbusį meistrą – elektromontuotojas patyrė aukštos įtampos impulsą.
Pasak medikų, greitoji medicinos pagalba iškviesta 12.17 val. Nuvykus į įvykio vietą, žmogus rastas labai sunkios būklės, tačiau dar buvo jaučiami širdies skilvelio virpesiai. Nukentėjusysis skubiai išgabentas į Plungės r. savivaldybės ligoninę.
Jis reanimuotas apie valandą laiko. Deja, elektros srovės poveikis buvo labai stiprus – Plungės ligoninėje E. D. S. mirė. Medikai jo išgelbėti nebegalėjo.
Dėl šio įvykio Plungės policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas, už kurį atsakingas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Arūnas Saunorius. Tyrimą atlieka ir Valstybinė darbo inspekcija.
Įmonės, kurioje dirbo žuvusysis, išplatintame pranešime nurodoma, kad darbo vieta buvo saugi, darbai vykdyti laikantis visų saugų darbą reglamentuojančių teisės aktų. Nelaimė esą įvyko dėl kelių atsitiktinumų. Penktadienį įmonė atšaukė visus Eksploatacijos skyriuje dirbančius darbuotojus, kad supažindintų su įvykio aplinkybėmis ir numatytų papildomas saugumo priemones dirbant ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas