Energingos ir žavios „Šarkelės“ paminėjo 5 metų jubiliejų

Parašė:  2018-10-31

Spalio 20 dieną į jubiliejinį renginį visus pakvietė Rietavo savivaldybės kultūros centro merginų šokių kolektyvas „Šarkelės“. Grakščiai ir lengvai lyg krintantys klevo lapai šokio žingsniu sukosi scenoje rietaviškės, dovanodamos susirinkusiesiems nuostabią šventę.
Šokių kolektyvas „Šarkelės“ susibūrė prieš penkerius metus, kai kelios jaunos rietaviškės paprašė Aldonos Mickuvienės surengti joms aerobikos užsiėmimus. Meno vadovė iš karto pritarė idėjai, bet energingos merginos, kad ir labai norėdamos vakarais truputį pajudėti, o kartu ir atitrūkti nuo dienos rūpesčių, vis delsė išsirinkti pirmojo susibūrimo datą. Ją nulėmė krepšinis. Kartą drauge žiūrėdamos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos ir Prancūzijos komandų rungtynes būsimosios šokėjos nutarė: jei laimės lietuviai, pradės šokti. Ir jau kitą vakarą susirinko į pirmąją repeticiją. Dabar veiklos penkmetį mininčios šokėjos gali sutrypti ne vieną liaudies šokį, nors iš pradžių apie šį žanrą net minties nebūta. Gyvenimas jau taip sudėliojo, kad scenoje išmokti junginukai susipynė į „Linksmapolkę“.
Pradėjusios dalyvauti koncertuose šokėjos suskubo mokytis antrojo šokio „Šarkelės“, kurio pavadinimu vėliau pasivadino ir kolektyvas.
„Šarkelių“ susibūrimo istoriją ir dar daugiau faktų apie A. Mickuvienės vadovaujamą kolektyvą papasakojo jubiliejinio renginio vedėja Eglė Fabijonavičienė.
Na, o pačios jubiliatės scenoje kūrė šventę – sodino sodą, budino saulę, trypė „Aneliukės polką“, „Šėltinį“ ir kitus šokius. Melodijomis ir gražiomis spalvomis koncertinę programą papuošė svečiai iš Klaipėdos – tautinės muzikos ansamblis „Vitė“.
Ruošiantis jubiliejui suskaičiuota, kad kolektyve yra net 22 šokėjos, tačiau beveik pusė jų atostogauja augindamos mažylius. Kol „šarkiukai“ užaugs ir sekdami mamų pavyzdžiu pradės šokti, A. Mickuvienė sugalvojo projektą – sujungė merginų ir mergaičių kolektyvus bendriems pasirodymams. Taip gimė šokiai „Lopšinė“ ir „Kalvelis“. Juos kai kurios kolektyvo narės šoka jau su savo dukromis, kitos – su draugių, giminaičių mergaitėmis.
Lengvai ir grakščiai scenoje sukosi šokėjos, už puikią nuotaiką joms žiūrovai negailėjo aplodismentų. Koncertinei programai pasibaigus, visi suskubo padėkoti „Šarkelėms“ ir jų vadovei Aldonai. Gražiausių padėkos žodžių pynę nupynė ir linkėjimų kraitę sudėjo sveikintojai Rietavo savivaldybės kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė, meras Antanas Černeckis, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė ir pavaduotoja kultūrai Jolanta Bertauskienė, kiti kultūros centro meno kolektyvai, draugai ir artimieji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas