„Esate neabejingas – ateikite savanoriauti“

Parašė:  2018-09-03

„Kur iš Rietavo dingo Maltos ordino savanoriai, kurie vienišiems seneliams maisto atveždavo? Gal galite pasidomėti. Gerai buvo šita pagalba, bet dabar jau kuris laikas niekas nebesirodo. Teiravausi pažįstamų, jie sakė nieko apie maltiečius taip pat nebegirdintys“, – „Plungės“ laikraščio korespondentės paklausė garbaus amžiaus vatušiškis, sutiktas Rietavo miesto centre.
Pradėję domėtis maltiečių vykdoma veikla pirmiausia sužinojome, kad projekto „Maistas ant ratų“ koordinatorius Viktoras Adomaitis iš Maltos ordino pagalbos tarnybos Rietavo skyriaus savanorių pasitraukė. Sustabdytas ir šis projektas. Maistas sunkiau gyvenantiems mūsų savivaldybės gyventojams nebetiekiamas, nes šiuo metu nėra savanorio, kuris galėtų savo mašina nuvažiuoti į Plungę jo parvežti ir išvežioti žmonėms po namus. Tokio žmogaus pagalba organizacijai labai praverstų.
Tačiau, kaip mums sakė šios katalikiškos pagalbos tarnybos Rietave vadovė Violeta Kazlauskienė, savanoriai maltiečiai pagalbos seniems žmonėms nenutraukė, tik teikiama ji kiek kitokio pobūdžio.
Skyrius savanorių neturi daug, bet tie, kurie ryžosi to imtis, nuolat lanko keletą senukų. Pasikalba, prireikus nuperka maisto produktų, vaistų. Vienišiems žmonėms, pasak V. Kazlauskienės, labiausiai trūksta dėmesio, bendravimo su kitais žmonėmis, kas praskaidrina vienatvę. Kai kurios savanorės talkina kapinėse – padeda prižiūrėtojai sutvarkyti apleistus kapus. Viena iš visai naujų veiklos sričių – pagelbėti Rietavo socialinių paslaugų centro darbuotojai, dirbančiai su vaikais, netekusiais tėvų globos, mažuosius išvesti į lauką, nes vienam žmogui sužiūrėti būrelį žaidžiančių mažylių nėra paprasta. Šiomis dienomis savanoriai organizuojasi padėti vienišam, negalią turinčiam vyrui sutvarkyti penktadienį praūžusio škvalo padarinius – liepa užgriuvo sodybos ūkinį pastatą.
V. Kazlauskienė kalbėjo apie planuojamus mokymus vyresniems nei 54 metų žmonėms, kad jie galėtų įsitvirtinti darbo rinkoje: „Mes žinome, kaip sunku konkuruoti ieškant naujo darbo. Mokymų dalyviai galės įgyti daugiau žinių ir pasitikėjimo savimi, patobulinti darbines savybes ir tapti patrauklesni darbdaviams.“
Maltiečiai pagalbą teikia tiems žmonėms, kurių nelanko Socialinių paslaugų centro darbuotojai. Per atostogas V. Kazlauskienė dalyvavo mokymuose ir nemažai sužinojo apie šios katalikiškos organizacijos veiklą, strategiją. Ten ji suprato ir tai, kad Rietavo savivaldybėje socialiniams reikalams skiriama ypač daug dėmesio „Mūsų seneliai, kurie nori pagalbos, gali ją gauti, bet savo žmonėmis taip rūpinamasi tikrai ne visose savivaldybėse“, – pasakojo skyriaus vadovė.
Maltos ordino pagalbos tarnybos Rietavo skyriaus vadovo pareigas V. Kazlauskienė eina dar tik antras mėnuo. Įsitraukti į šią veiklą Socialinių paslaugų centro darbuotoja sutiko prašoma maltiečių kapeliono, buvusio rietaviškio kunigo Vytauto Rapalio. „Džiaugiamės, kad Rietavo parapijos klebonas kunigas Antanas Gutkauskas priglaudė mus parapijos namuose, leisdamas dalytis patalpomis su „Caritu“, – kalbėjo ji. – Juk tikslas abiejų organizacijų vienodas – padėti vargstantiesiems. Dabar svarbiausia surinkti kuo daugiau savanorių ir išsiaiškinti visus, kuriems reikalinga pagalba.“
„Esate neabejingas savo aplinkai? Mokate užjausti ir norėtumėte padėti? Prisijunkite prie mūsų gerų darbų. Kartu mes galime daugiau. Gyvename nuostabiame miestelyje, tad būkime draugiška bendruomenė, ištieskime vieni kitiems gerumo ranką“, – kviečia rietaviškius V. Kazlauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas