Fermą teks likviduoti

Parašė:  2009-02-10

Neseniai „Plungės“ laikraštyje rašėme apie Lankos gatvėje, nedideliame tvarte, laikomą karvių bandą. Tąsyk, sausio 30-ąją, ūkio savininkai Marija Zita ir Pranas Vasiliauskai nekviestų svečių – miesto seniūnijos, aplinkos apsaugos agentūros, Visuomenės sveikatos centro atstovų, žurnalistų – į teritoriją neįsileido. Tačiau po kelių dienų, matyt, bijodami gresiančios atsakomybės, mieste ūkininkaujantys Vasiliauskai patys atėjo ir į seniūniją, ir pas aplinkosaugininkus.
Priminsime, jog į Lankos gatvę, pas ūkininkus Vasiliauskus, išsiruošėme gavę skundą. Pranešta, kad gyvuliai laikomi prastomis sąlygomis, kad kieme pilna šieno ir mėšlo, o tai reiškia, kad nei vaizdas, nei kvapas didelio malonumo neteikia.
Neįsileidę tikrintojų sausio 30-ąją, vasario 2-ąją Vasiliauskai patys atėjo į Savivaldybę ir kreipėsi į miesto seniūno pavaduotoją Laimą Laivienę bei aplinkos apsaugos agentūros vedėją Ireną Latakaitę.
Paklausti, kodėl penktadienį pabėgo, neįsileidę tikrintojų, Vasiliauskai paaiškino nesupratę, kas čia atvyko. Abu tvirtino, jog kažkada yra nukentėję nuo vagių, todėl ir šįkart vartų neatrakino – manė, kad vėl kėsinamasi juos apvogti. Taigi tikrintojus neva palaikė… vagišiais.
Kitą dieną ūkininkai tikrintojus vis dėlto įsileido. Pasak L. Laivienės, nustebti buvo ko – mat Vasiliauskai laiko ne dešimt, kaip spėta, o net šešiolika galvijų: vienuolika melžiamų karvių, vieną telyčią ir keturis veršelius.
Melžiamos karvės – ūkinio pastato rūsyje, o prieauglis – viršuje. Pasak L. Laivienės, gyvulių sąlygos nėra blogos. Patalpos, kiek įmanoma, švarios, karvės lyg ir sočios. Tačiau yra vienas „bet“ – mieste galvijų fermai ne vieta. Tai draudžia taisyklės.
Pas Vasiliauskus lankiusis aplinkos apsaugos agentūros vedėja I. Latakaitė daugiausiai priekaištų turėjo dėl aplinką teršiančio mėšlo. Pasak jos, jei ūkininkai tokią bandą laikytų kaime, jie privalėtų įsirengti mėšlidę. O mieste mėšlidės juk nestatysi. Tačiau ir mėšlo krūvos kieme laikyti negalima. Ji ne tik dvokia, bet ir skverbiasi į gruntą.
Pasak I. Latakaitės, jei Vasiliauskai mėšlą tiesiai iš tvarto krautų į traktoriaus priekabą ir išsyk išgabentų į kaimą, kaimynai gal ir nesipiktintų, tačiau dabar visa krūva laikoma kieme. O tai ir atrodo nevalyvai, ir aplinkiniams džiaugsmo neteikia.
Aplinkosaugininkės teigimu, Vasiliauskams pritaikyta administracinė atsakomybė – už ūkinės veiklos vykdymą, pažeidžiant aplinkosauginius reikalavimus, jiems skirta 800 Lt bauda. Be to, ūkininkams įteiktas privalomasis nurodymas: per 3 mėnesius, t. y. iki ganiavos pradžios, išgabenti bandą iš miesto ir susitvarkyti aplinką. Rudenį jiems bus leista parsigabenti ne daugiau kaip dvi karves. Priešingu atveju Vasiliauskai vėl užsitrauks nemalonę. Pasak seniūno pavaduotojos, rudenį pas šiuos žmones tikrai bus apsilankyta ir pažiūrėta, ar jie vykdo nurodymus.
Vasario 5-ąją pas minėtuosius ūkininkus lankėsi ir Plungės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyr. veterinarijos gydytojas inspektorius Juozas Šedvydis. Dėl gyvulių laikymo inspektorius sakė didelių priekaištų neturįs – vietos karvėms ir jų prieaugliui užtenka, pašaras normalus. O ir jų parduodamos produkcijos tyrimų, kuriuos atlieka VĮ „Pieno tyrimai“, rodikliai atitinka normas. Pasak J. Šedvydžio, didžiausia bėda, kad karvių banda laikoma ne kaime, o mieste, gražiai sutvarkytame privačių namų rajone. „Tačiau mes dėl to žmogaus bausti negalime. Tai miesto seniūnijos reikalas. Ji turėtų rūpintis, kad būtų laikomasi taisyklių“, – sakė veterinarijos gydytojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas