Finansiškai prisidės prie reikalingų specialistų mokslų

Parašė:  2019-11-07

Spalio 25 dieną sušauktas Rietavo savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto posėdis prasidėjo Alfredo Mockaus siūlymu koreguoti darbotvarkę – nesvarstyti sprendimo projekto dėl Rietavo savivaldybės specialistų studijų rėmimo programos tvarkos aprašo patvirtinimo ir Studijų rėmimo programos komisijos sudarymo, nes klausimas jau aptartas Švietimo, sporto ir kultūros komiteto narių. Posėdyje dalyvaujantys kiti du „finansininkai“ tokiam kolegos siūlymui nepritarė.
Pritarė įkainiams
Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas prašė patvirtinti seniūnijos patikėjimo teise valdomo autobuso „Volkswagen“ nuomos įkainius: darbo ir poilsio dienomis – 0,24 Eur už 1 km, prastovos darbo dienomis – 3,78 Eur už 1 val., prastovos švenčių ir poilsio dienomis – 7,56 Eur už 1 val.
Komiteto nariai sprendimo projektui pritarė be didesnių diskusijų: įkainiai būtini, kad Tverų seniūnija galėtų bendruomenei už atitinkamą kainą išnuomoti mokyklinį autobusą.
Kompensuos mokestį už mokslą
Rietavo savivaldybėje, kaip ir kituose mažesniuose šalies rajonuose, pradeda trūkti tam tikrų specialistų. Šią problemą žadama spręsti remiant studentus, studijuojančius aukštosiose mokyklose ir siekiančius įsigyti specialybes, kurių savivaldybės įstaigoms labai reikia ir reikės ateityje.
Susipažinę su Specialistų studijų rėmimo programos tvarkos aprašu, posėdžiautojai nutarė tikslinti vieną iš punktų. Savivaldybės tarybai komitetas siūlys, kad studentams būtų kompensuojama 50 proc., o ne 100 proc. mokesčio už mokslą.
Finansų ir ekonomikos komiteto nariai tokį siūlymą priėmė įvertinę Savivaldybės finansines galimybes ir riziką, kad įdėti pinigai ne visada duoda grąžą. „Negalime būti tikri, kad įdėta investicija sugrįš. Būna ir taip, kad mokslus baigęs žmogus pareiškia išeinąs iš darbo“, – dalijosi patirtimi buvęs Žemaitijos kolegijos direktorius, vicemeras Jonas Eugenijus Bačinskas.
Tiesa, vienas iš komiteto narių – A. Mockus – tokiam siūlymui prieštaravo, nes Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje, vykusiame diena anksčiau, pritarta, kad mokestis būtų kompensuotas 100 proc.
Lemiamą sprendimą šiuo klausimu turės priimti Savivaldybės taryba.
Siūlomai Rietavo savivaldybės specialistų studijų rėmimo komisijos sudėčiai pritarta be diskusijų. Jei taryba patvirtins, komisijoje, koordinuosiančioje programos įgyvendinimą, dirbs Rietavo savivaldybės tarybos narys J. E. Bačinskas (pirmininkas), Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės Janina Barynienė (pirmininko pavaduotoja) ir Jolanta Grevienė, Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė, Finansų skyriaus vyriausioji finansininkė Rūta Bagdonienė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus teisininkė Ieva Krajinaitė, Rietavo savivaldybės tarybos narė Vilija Razmienė.
Įstaigų vadovų prašymai
Kaip įprasta, metų pabaigai artėjant Finansų ir ekonomikos komitetas sulaukė šūsnies įstaigų vadovų prašymų dėl lėšų perskirstymo tarp biudžeto eilučių, papildomo pinigų skyrimo, prisidėjimo.
Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka priminė Rietavo savivaldybei, kad ji žadėjusi prisidėti prie knygos „Su meile Žemaitėjē“ išleidimo.
Pažadą komiteto nariai buvo linkę tesėti – pritarta, kad projektui įgyvendinti būtų skirta 500 eurų.
Prašo padengti išlaidas
Rietavo savivaldybės kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė prašė skirti 2 900 eurų keturių bevielių mikrofonų įsigijimo išlaidoms padengti.
Kaip rašoma prašyme, įgarsinimo problema buvo didelė ir neatidėliojama, todėl mikrofonai nupirkti pačiame renginių sezono įkarštyje.
Komiteto nariai sutiko, kad daugybę renginių organizuojančiai įstaigai pirkinys buvo būtinas, ir pritarė prašomų lėšų skyrimui.
Posėdžiautojai buvo linkę tenkinti ir kitą B. Gedminaitės prašymą.
Kultūros centro vadovė spalio 3–14 dienomis kartu su Lietuvos kultūros centrų vadovų delegacija atstovavo Lietuvai Gruzijoje. Kelionės ir nakvynės išlaidas padengė iš savo lėšų, o padengti 50 proc. dienpinigių prašo Savivaldybės.
Trūksta lėšų
Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė prašė 6 800 eurų iš mokymo lėšų skirti darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms, 16 000 eurų – pailgintos grupės pedagogės darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms, 1 930 eurų – mokyklinio autobuso vairuotojo darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms.
Panašaus prašymo sulaukta ir iš Rietavo lopšelio-darželio direktorės Stefos Steponavičiutės. Trūkstant lėšų ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, taip pat darbuotojų pavadavimams nedarbingumo laikotarpiu apmokėti, papildomai prašoma 12 400 eurų. Dar 1 700 eurų prašoma skirti padidėjus pagalbos specialistų (mokytojo padėjėjų) skaičiui.
Reikia pinigų padangoms ir skoloms
Miesto seniūnas Petras Lengvenis prašė skirti 510 eurų traktoriaus „MTZ Belarus“ priekinėms padangoms ir 500 eurų neseniai gauto automobilio „Iveco Daily“ žieminėms padangoms įsigyti.
Meras pritarė, kad traktoriaus padangoms būtina skirti pinigus iš karto, o dėl kito prašymo buvo linkęs luktelėti. Komiteto nariai buvo kitos nuomonės – duoti visą prašomą sumą. Vyr. finansininkė Rūta Bagdonienė įpareigota pagalvoti, iš kur būtų galima paimti šiuos pinigus.
Rietavo seniūnijos vadovas Tomas Daukšas prašė papildomai skirti 5 000 eurų. Nurodyta, kam jų pritrūko: 600 eurų – žoliapjovei taisyti, 1 200 eurų – atsiskaityti su Rietavo komunaliniu ūkiu už vandentiekio įvedimą į Pelaičių bendruomenės namus, 340 eurų – vietinei rinkliavai, 2 860 eurų – kitoms skoloms už gautas paslaugas apmokėti.
Posėdžiautojams paaiškinta, kad pasikeitus Rietavo seniūnijos vadovui „išlindo“ neapmokėtų skolų.
Politikos „finansininkai“ neprieštaravo, kad prašoma suma seniūnijai būtų skirta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas