Galbūt Plungė augina būsimus olimpinius čempionus?

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-02-14

„Sesutė jau turi medalių ir taurių daugiau už mane“, – su pasididžiavimo gaidele balse sako plungiškis Mantas Gadeikis, kai kalba pasisuka apie jo sesers Gretos baidarių irklavimo pasiekimus. Juk būtent jis į šį sportą Gretą ir atvedė. Daugiau nei pusantro šimto medalių, kelios dešimtys taurių puošia penkiolikmetės merginos kambario sieną, bet ir brolis gali pasigirti nė kiek ne prastesniais laimėjimais. Mantas ir Greta Gadeikiai – baidarių ir kanojų irklavimo sporto entuziastai, kurių pasiekimai ne tik džiugina jų trenerius, bet ir suteikia vilties, kad galbūt Plungė augina būsimus olimpinius čempionus.
Abu – geriausiųjų dešimtuke
Visada yra smagu išgirsti, kad Plungės vardas skamba už rajono ribų. Sportininkai dažnai būna tie, kurių dėka tai vyksta. Mantas ir Greta Gadeikiai svariai prie to prisideda. Ypač praėjusiais metais, kai šių jaunų žmonių pavardės šmėžavo straipsniuose apie pelnytas pergales įvairiuose čempionatuose. Galiausiai tai atsispindėjo ir tradiciniuose geriausių Plungės rajono savivaldybės sportininkų rinkimuose. Mantas į pačių geriausiųjų dešimtuką papuolė jau trečią kartą, Greta – pirmą. „Aš buvau septintojoje vietoje, Greta – penktojoje“, – apie 2019-aisiais aukščiausius sporto rezultatus parodžiusių sportininkų dešimtuko rinkimus atsiliepia Mantas.
Šie du jauni žmonės ir kiti irkluotojai savo pasiekimais suteikia pagrindo Plungės sporto ir rekreacijos centro vadovams sakyti, kad baidarių ir kanojų irklavimas šiuo metu Plungėje – „ant bangos“, kad ši sporto šaka kaip niekad sulaukusi susidomėjimo, kad rezultatai džiugina ir leidžia tikėtis, jog ateityje mūsų irkluotojai turi potencialo užkopti į geriausiųjų olimpą.
Lietuvos rinktinės narys!
Aštuoniolikmetis Mantas kanoją irkluoti pradėjo prieš penkerius metus, sulaukęs klasės draugo kvietimo išbandyti save šiame sporte: iki tol vaikinas šešerius metus žaidė regbį. Sportiškas jaunuolis įspūdį padarė ir irklavimo treneriui Edmundui Gelčinskui. „Pabandžiau vieną sykį ir patiko. Jei būčiau žinojęs, kaip smagu užsiimti irklavimu, būčiau kur kas anksčiau pradėjęs tai daryti“, – sako M. Gadeikis. Vis dėlto lengva nebuvo. Iš pradžių teko su plūdurais išmokti valdyti kanoją, o kai jau plaukiojimas „pasidavė“, prasidėjo varžybos, o su jomis – ir pirmosios pergalės.
Šiandien Mantas – įvairių Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatų prizininkas, kurio krūtinę ne kartą puošė aukščiausios prabos medaliai. Jis taip pat ir pasaulio jaunių ir jaunimo kanojų irklavimo čempionato finalo dalyvis. Plungiškis pelnytai išrinktas Lietuvos rinktinės nariu! Ir dabar Manto Plungėje nėra: jis su rinktine nuo vasario pradžios išvykęs į stovyklą Turkijoje, kur kelia savo meistriškumo lygį ir ruošiasi šiemet artėjančioms varžyboms ir čempionatams.
Plungiškis dažniausiai varžosi 1 000 metrų distancijoje. Fizinė jėga, užsispyrimas ir ryžtas – savybės, be kurių, sportininko manymu, šioje sporto šakoje rezultato nepasieksi.
Vaikinas, kalbėdamas apie savo pomėgį, prisipažįsta, jog, nepaisant visų laimėjimų, pasitaiko momentų, kai norisi irklavimą mesti. „Kai daug treniruojiesi, bet rezultato nėra – tada labiausiai nervai ima. O ir pasitaiko, kai atrodo, kad visai irkluoti nemoku, tada ir aš, ir treneris pykstame“, –
kalba Mantas.
M. Gadeikio treneris E. Gelčinskas treniravo ir olimpinį čempioną plungiškį Henriką Žustautą. Mantui smagu prisiminti susitikimus su šiuo sportininku, viliasi, kad kada nors pavyks su juo kanoja paplaukti poroje, nors pagal kūno kompleksiją jiedu ir nelabai tinkantys. Tačiau patirtis būtų labai puiki. „Visada stebiu Henriko naudojamą techniką, man pačiam dar labai imponuoja kitas kanojininkas Vadimas Korobovas“, –
sako jaunasis irkluotojas.
Šiuo metu Plungės technologijų ir verslo mokykloje apdailininko ir statybininko profesijos besimokantis Mantas teigia, jog po mokslų norėtų ir toliau neapleisti irklavimo. Galbūt išvykęs studijuoti į kitą miestą ras galimybių šiuo sportu užsiimti ir toliau. Tapti profesionalu ir pragyventi iš sporto būtų išvis svajonės išsipildymas!
Sesuo – tarp olimpinių vilčių
„Aš visada lygiavausi į brolį“, – į pokalbį įsitraukia penkiolikmetė Greta. Mergina taip pat irkluoja, tik ne kanoją kaip brolis, o baidarę. „Galiu ir kanoją irkluoti, tačiau su baidare esu pasiekusi didesnių laimėjimų“, – paaiškina sportininkė.
G. Gadeikytė – tikra baidarių irklavimo sporto čempionė! „Olimpinių vilčių sąraše esu. Taip pat esu jaunučių rinktinės narė“, – kukliai kalba ji. Užtat brolis už seserį didžiuodamasis vis pasako, kokiame čempionate Greta yra laimėjusi. O pasiekimų išties nemažai, baidarę Greta irkluoja ir vienvietę, ir poroje. Štai, pavyzdžiui, praėjusiais metais vykusiame atvirame Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate, kuriame varžėsi per 200 baidarininkų ir kanojininkų iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Lenkijos ir Rusijos, Plungės sporto ir rekreacijos centro auklėtinė iškovojo net tris aukso medalius skirtingose valčių klasėse!
Prieš beveik ketverius metus brolio prišnekinta pradėti lankyti irklavimo treniruotes Greta šiandien vargiai įsivaizduoja, kokia kita sporto šaka galėtų užsiimti. „Mano treneris Arvydas Vaitkus labai geras, kaip su tėvu su juo pasikalbame. Irkluoti man labai patinka, atrodo, kad atsisėdi į valtį – lyg savęs kažkokią dalelę randi. Sako, kad atrodau kaip berniukas, bet aš nekreipiu dėmesio. Darau tai, kas man patinka“, – sako mergina.
Jaunuoliai džiaugiasi, jog jų pasirinkimą irkluoti palaikanti ir mama, kuri labai rūpinasi, kad nebūtų praleistos treniruotės. „Nespėjai grįžęs iš mokyklos kuprinės pasidėti, o mama jau klausia, ar nereikia eiti į treniruotę“, – pasakoja Greta.
Treniruočių grafikas, pasirodo, tikrai labai intensyvus. Šiltuoju metų laiku po du kartus vos ne kasdien, jei artėja varžybos, būtinas ir papildomas pasiruošimas. „Ne visada plaukiojame, reikia ir formą palaikyti, tad lankome treniruoklių salę, kartais žaidžiame su treneriais krepšinį, o būna, kad tiesiog pasikalbame“, – aiškina sportininkė, kuri, beje, gali pasigirti ir lengvosios atletikos laimėjimais.
Panašu, kad matydama, kaip laisvą nuo pamokų laiką leidžia brolis ir sesuo, prie jų prisijungs ir mažoji Viktorija, kuri jau dabar irkluoja. Taigi apie Gadeikių šeimos irkluotojus dar tikrai išgirsime ne kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas