Gatvėje prekiauti nebebus leidžiama

Parašė:  2019-06-27

Pastarajame Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje, aptariant galimų viešų prekybos vietų sąrašą ir rinkliavos už prekybą dydžius, kalbėta apie tai, kad prekiautojai iš gatvių turės persikelti į turgelį.
Ištaisius projektuotojų klaidas, turgelis bus atidarytas
Rietavo mieste prekiauti numatytos septynios vietos: turgelis, automobilių stovėjimo aikštelė (prekybai tik prieš Vėlines), aikštelė šalia bažnyčios, dvi aikštelės šalia kapinių (Plungės ir Kulių gatvėse), teritorija prie Lauryno Ivinskio gimnazijos stadiono ir miesto parkas.
Tverų seniūnijoje prekyba bus galima taip pat septyniose vietose. Be miesto centro, čia ir aikštelės: prie Ruškio ežero, prie Lopaičių tvenkinio ir piliakalnio. Rietavo seniūnijoje buvo siūloma trylika prekybos vietų, Medingėnuose – keturios, Daugėduose – dvi. Komiteto nario Viktoro Krajino siūlymu į sąrašą įtraukta ir Daugėdų tvenkinio pakrantė. Kaip sakė V. Krajinas: „Galbūt ten bus kokia šventė organizuojama ar šiaip karštą dieną kas sumanys pardavinėti ledus.“
Nors turgelio atidarymas dėl projektuotojų padarytų klaidų vis atidedamas, diskutuota, kaip pavyks į prekyvietę prikviesti dabar gatvėse prekiaujančius žmones.
Meras Antanas Černeckis pastebėjo, kad gali būti sunku suvaldyti situaciją, nes prekyba vyksta ten, kur yra žmonių susibūrimas. Jam pritarė Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas: „Prekybininkai stovi ten, kur juda didžiausi žmonių srautai, tačiau liktume nesuprasti, jeigu atidarius turgelį jie vis tiek liktų prekiauti gatvėje.“
Nuo rinkliavos atleis žemdirbius ir amatininkus
Aptarti ir Vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas Rietavo savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose išdavimo nuostatai bei nustatyti rinkliavos dydžiai.
Norintieji prekiauti iš laikinų įrenginių turės mokėti 1,50 Eur rinkliavą už dieną (naudojant elektros energiją – 2 Eur). Kai kurie posėdžiautojai suabejojo, ar nereikėtų didinti šio įkainio. „Ar nebus taip, kad prekiautojai elektros išnaudos už didesnę sumą, nei sumokės rinkliavos?“ – svarstyta. Į šiuos pamąstymus meras A. Černeckis atsakė savo pasvarstymais: „Naktį turgelyje niekas neprekiaus, tad elektros energija bus naudojama virduliui užkaisti, įkrauti telefonui ir panašiems dalykams. Jei matysime, kad surinktų pinigų nepakanka, bus galima įkainius didinti pateikus koreguotą sprendimo projektą.“
Asmenys, užsiimantys prekyba iš kioskų, už dieną mokės 3 Eur, iš automobilio – 2 Eur.
Didesni rinkliavos dydžiai numatyti paslaugų (batutai, atrakcionai) teikimui – 8 eurai. Prekiautojai ir paslaugų teikėjai masinių renginių metu už dieną mokės 10 Eur, kai renginys bus mieste, ir 5 Eur, kai šventė vyks kaime. Išskirti įkainį kaimuose ir mieste pasiūlė Juozas Barsteiga. Anot jo, bendruomenėse, kur į renginius ateina nedaug žmonių, ir taip sudėtinga prisikviesti prekiautojų.
Tautodailininkams ir amatininkams, turintiems sertifikatus ir pardavinėjantiems savo rankų darbo tautinius gaminius, bus taikoma 50 proc. lengvata.
Žmonės, parduodantys savo sode ir darže užaugintą produkciją, nuo rinkliavos bus atleidžiami.
Aptariant šį punktą kilo nemaža diskusija, ar nereikėtų išskirti ūkininkų, iš savo užauginamos produkcijos darančių verslą, ir močiučių, parduodančių daržoves, kurių užsiaugino šiek tiek per daug, nei reikia pačių poreikiams. Galiausiai nuspręsta žemės ūkio produkcijos augintojų neskirstyti. Pritarta tik pasiūlymui – rinkliavos lengvatą taikyti tik vienai prekybos vietai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas