Gegužinės pamaldos Bukantės koplyčioje

Parašė: Danutė EINIKIENĖ Žemaičių dailės muziejus 2015-05-08

Mojavinės giesmės, skirtos Švč. Mergelės Marijos garbei, – sena tradicija, kuri suburdavo kaimo bendruomenę Dievo Motinai šlovinti. Žemaičių dailės muziejus kartu su Šateikių Šv. evangelisto Morkaus bažnyčios klebonu Gediminu Norvilu gražiausią pavasario mėnesį – gegužę – pasitiko pakviesdami parapijiečius į mojavines pamaldas Bukantės koplyčioje.
Valstybės saugoma medinė Bukantės koplyčia, priklausanti dvaro sodybos kompleksui, prieš trejus metus buvo restauruota. Tuo rūpinosi net 28 įvairių sričių specialistai. Restauracijos metu buvo rastas relikvijorius su šventųjų Siplicijaus ir Marino relikvijomis. Beje, medinis relikvijorius antspauduotas Žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus antspaudu.
Manoma, kad į šią koplyčią, pastatytą apie 1860–1863 metus, dažnai atbėgdavo ir Julija Beniuševičiūtė – būsimoji rašytoja Žemaitė, kurios 170-ąsias gimimo metines minėsime birželio mėnesį.
Svarbu, kad ši unikali koplyčia ir toliau išliktų dvasiniais parapijiečių namais, išsaugančiais bendruomenės papročius ir tradicijas. Ypač aktualu tai perteikti jaunajai kartai, parodant, kad tradicija, kuri atspindi mūsų gyvenamosios vietos istorijos ištakas, tebėra gyvybinga, prasminga. Tad gėrio, atbudimo, šviesos ir tikėjimo jėga tesujungia visus.
Šateikių vaikų ir jaunimo choras „Žiburys“ kartu su su vadove Jurgita Arlauskiene paruošė gegužinių giesmių programą. Giesmės džiugino ir parapijiečius – kartu su choristais susirinkusieji mintimis skrido per žiedais apsipylusius kalnelius, lomeles, tolyn, ten, kur Bukantės dvarelis, kur kadaise mažosios Julijos bėginėta, dar toliau, kur Riaubelės po miškelius vaikštinėta, tolyn tolyn, kur jųdviejų mamelių rūpestėlio būta…
Tai pirmieji žingsniai telkiant kaimų bendruomenes Bukantės koplyčioje giedoti gegužines giesmes. Būtų smagu, kad po jų jaunimas neišsiskirstytų, o sugužėtų ir vakarą praleistų berželių šakelėmis išpuoštoje kokioje nors kaimo sodyboje, smagiomis dainomis ir rateliais nutraukdami kaimo tylą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas