Girdymui 24 valandas tariama NE!

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2019-10-28

Keletą mėnesių triukšmą ir net materialines skriaudas kentę picerijos „Charlie pizza“, įsikūrusios Plungėje, V. Mačernio gatvėje, kaimynai nutarė nebetylėti. Jie kreipėsi į Savivaldybės administraciją, prašydami, kad šiai viešojo maitinimo įmonei, kuri nuo liepos mėnesio dirba 7 dienas per savaitę ir 24 valandas per parą, būtų ribojamas prekybos alkoholiu laikas. Gyventojų skundas dėl košmaru tapusios kaimynystės buvo išgirstas.
Pasirašė 45 gyventojai
Klausimas dėl prekybos alkoholiu laiko ribojimo uždarajai akcinei bendrovei „Amber Food“, valdančiai restoraną-piceriją „Charlie pizza“, šią savaitę svarstytas Savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. Nagrinėtas siūlymas drausti ten parduoti alkoholį nuo 22 val. vakaro iki 8 val. ryto.
Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyr. specialistas Antanas Gedrimas minėjo gavęs 45 asmenų, gyvenančių V. Mačernio gatvės 6-ajame ir 8-ajame namuose, pasirašytą skundą.
Žmonės nurodo, kad visą parą dirbančios picerijos kaimynystė jiems kelia daug problemų: naktį girdimas lankytojų keliamas triukšmas, sklinda tranki muzika, necenzūriniai žodžiai. Visa tai girdėti priversti ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Maža to, būna atvejų, kai picerijos klientai po gyvenamųjų namų langais rūko ir net atlieka gamtinius reikalus. Dėl tokios kaimynystės gyventojai ne tik neišsimiega, bet ir jaučiasi nesaugūs, nes nežinia, ko galima tikėti, kai aplinkui netrūksta apsvaigusių asmenų. Juolab kad į jų turtą jau ne kartą pasikėsinta.
Savivaldybės taryba turi teisę
Pasak A. Gedrimo, vadovaudamasi Alkoholio kontrolės įstatymu, Savivaldybės taryba turi teisę riboti prekybos alkoholiu laiką. Ypač jei dėl to kyla problemų dėl viešosios tvarkos, visuomenės saugumo, jei raštu kreipiasi gyventojai, jei ribojimui pritaria policija.
Be to, rugsėjo 17-ąją Savivaldybės administracija kreipėsi į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų taikymo išaiškinimo. Iš jo gautas atsakymas – esant pagrindui, Savivaldybės tarybai siūloma pasinaudoti jai suteikta teise riboti prekybos alkoholiu laiką viešojo maitinimo vietoje, dėl kurios gauta skundų.
Paslaugos 24 valandas – neva klientų prašymu
Bendrovės „Amber Food“ paaiškinime, kurį ji pateikė Savivaldybei, nurodoma, kad sprendimas teikti paslaugas visą parą priimtas neva ne pačių verslo savininkų iniciatyva, bet Plungės miesto gyventojų ir picerijos lankytojų prašymu. O gyventojų skundai esą neatitinka tikrovės: pagrindinė veikla yra maitinimo paslaugos, neblaivūs asmenys čia neva neaptarnaujami, alkoholis jiems neparduodamas. Be to, picerijoje nevyksta diskotekos, neorganizuojamos pramogos, groja tik foninė muzika, kurios garsas neviršija leistino lygio. Vasaros sezono metu lankytojai buvo aptarnaujami ir terasoje, kurioje nebuvo jokios muzikos. Šiuo metu terasa jau nuardyta. Neva dėl to, kad gyventojams būtų užtikrinta maksimali ramybė. Dar pabrėžiama, jog baudų už viešosios tvarkos pažeidimus picerija nėra gavusi.
Tą patį kalbėjo ir posėdyje dalyvavęs savo pavardės neminėjęs „Amber Food“ atstovas Marius. Pasak jo, bendrovė visoje Lietuvoje turi dvylika 24 valandas per parą dirbančių viešojo maitinimo įmonių, tačiau Plungės picerija yra pirmoji, kurioje tiek visko vyksta. „Nesame suinteresuoti jums kenkti, nurinkome terasą, stengiamės, kad gyventojai nebūtų be poilsio naktų, esame numatę apsaugą lauke ir nenorime, kad ribotumėte laiką. Juolab kad 40 procentų mūsų naktinės apyvartos sudaro maitinimas. Ir dar – šiame posėdyje išgirdau daug naujo. Nes viduje pas mus incidentų nėra, o kas vyksta lauke, nežinome“, – kalbėjo picerijos atstovas.
„Verslas neturi klestėti gyventojų sąskaita“
Kaip naktinę picerijos veiklą vertina policija? Pareigūnų pozicija vienareikšmiška – „Charlie pizza“, kuri iki liepos nekėlė jokių problemų, dabar yra tapusi karštuoju tašku, ir tai reikia žaboti. „Jei neturime kuo užsiimti, važiuojame į vadinamąjį „Čarlį“, ten visada yra ką veikti“, – pusiau juokais, pusiau rimtai posėdyje kalbėjo Plungės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Loreta Tamaliūnaitė.
Spalio pradžioje policija Savivaldybei pateikė informaciją apie iškvietimus, pranešimus, administracinius nusižengimus ar nusikalstamas veikas, susijusias su picerijos „Charlie Pizza“ veikla.
Nurodoma, kad nuo metų pradžios iki liepos 1-osios buvo gauti tik du su picerijos veikla susiję pranešimai, nuo liepos 1-osios iki rugsėjo pabaigos – net 20! Jų laikas – nuo 23 val. vakaro iki 7 val. ryto, t. y. – per visą naktį. Taigi skaičiai iškalbingi – picerijai pradėjus dirbti visą parą, iškvietimų skaičius ryškiai išaugo.
Pranešimų būta įvairiausių: dėl muštynių, nesunkaus sveikatos sutrikdymo, viešosios tvarkos pažeidimų, apgadintų automobilių, dėl to, kad alkoholį vartojo asmenys iki 20 metų amžiaus, dėl nuolatinio triukšmo ir viešosios rimties trikdymo, dėl pareigūno nurodymų nevykdymo, pareigūno garbės ir orumo pažeminimo, alkoholio vartojimo viešoje vietoje ir kt.
„Savivaldybei pateikėme informaciją apie įvykius iki spalio 1-osios. Per pastarąsias tris savaites sulaukėme dar 14 iškvietimų. Vienas paskutiniųjų – mušasi dešimt asmenų, iš picerijos visi išeina kruvini, tačiau niekas niekam pretenzijų neturi, barmenės nieko nematė. Nesame prieš verslą, bet verslas neturi klestėti gyventojų sąskaita. Mes pritariame laiko ribojimui“, – sakė L. Tamaliūnaitė.
Net per uždarytus langus – baubimas ir keiksmai
Pretenzijas dėl picerijos veiklos išsakė ir kaimyninių namų gyventojai. „Juk esame miegamasis rajonas. Visą vasarą gyvename uždarytais langais, bet ir per juos girdime girtų baubimą ir keiksmus. Ir tai vyksta ne savaitgaliais, o visą savaitę. Be to, automobilius jau bijome savo kieme bepalikti“, – kalbėjo viena iš gyventojų. Jai antrino kitas: „Man tos vietos net picerija vadinti nesinori. Kokia ten picerija… Jos kieme ne tik apšvietimo, ne tik vaizdo kamerų, bet jau ir policijos punkto reikia. Rytais alkoholio tara mėtosi, kraujo klanai telkšo… Man neseniai mašinos dureles išplėšė.“
Išklausę, ką sako Savivaldybės administracijos, policijos atstovai ir kaimynystėje gyvenantys žmonės, Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto nariai nutarė: nesame pribrendę paslaugoms visą parą, vadinasi, jų mums dar nereikia. Taigi draudimui prekiauti alkoholiu nuo 22 val. iki 8 val. pritarta. Tikėtina, kad tam neprieštaraus ir kitą savaitę posėdžiausianti Savivaldybės taryba. Mat jos žodis bus lemiamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Valis parašė:

    Uždrausti naktynius biznius.

  2. Pelėda parašė:

    Trečiadienio ryte ėjau pro šitą piceriją, privemta, kvapas fiu, o picerijos darbuotojos keturios ant laiptų atsistojusio traukia dūmą. Šlykštu žiūrėti. Grįžtant sukau ratą, kad netektų eiti pro šią piceriją.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas