Gražią šventę gražiai šventė

Parašė:  2009-07-10

Liepos 4-5 dienomis Tveruose vyko tradicinė sueiga, šį kartą skirta paminėti Lietuvos tūkstantmečiui ir Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai. Sueiga virto tikra švente, ta proga buvo pašventinta ir Tverų miestelio vėliava. Renginį savo apsilankymu pagerbė Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, iš Tverų kilęs verslininkas Jonas Varkalys ir daug kitų žinomų buvusių tveriškių. 
Skaisčiai švietė saulė, dvelkė vos juntamas vėjelis, viduryje aikštės šurmuliavo tradicinė mugė, o iš bažnyčios sklido giesmės, plevėsavo apie bažnyčią nešamų vėliavų šilkas. Miestelis šventės dienomis gyveno tarsi pakylėtas.

Pirmoji sueigos diena buvo skirta sportui, tad darbo ir rūpesčių netrūko sporto klubo „Vykintas“ pirmininkui Juozui Narkevičiui. Sporto varžybos prasidėjo bėgimu apie Tverus kunigaikščio Vykinto taurei laimėti. Moterų grupėje taurę laimėjo bėgikė iš Telšių Monika Jucevičiūtė, 
vyrų – tveriškis bėgikas Paulius Rapalis. Visą dieną nerimo sportininkai. Jie žaidė krepšinį, futbolą, tinklinį, dalyvavo kitose netradicinėse rungtyse. Vakarop sporto organizatoriai išdalijo nemažai padėkos raštų, taurių, medalių ir kitų apdovanojimų, o jaunimas smagiai pasišoko diskotekoje.
Sekmadienį, 12 val., vietos bažnyčioje prasidėjo Šv. Mergelės Marijos apsilankymo atlaidai, kurių metu buvo pašventinta Tverų miestelio vėliava. O šiek tiek vėliau iš bažnyčios eisena su vėliava nužygiavo per miestelį į estradą, kur vyko iškilmingas vėliavos pakėlimas. Mokytojai Rasa ir Kęstutis Mačerniai pakvietė ją pakelti moksleivę Birutę Ruškytę, šauniausią miestelio mergaitę Akvilę Pliuškytę, Tverų seniūną Antaną Zalepūgą ir pensininką Juozą Butkų. Po to dainininkai pagiedojo Tverų miestelio himną, kurio žodžius sukūrė šviesaus atminimo Tadas Maslauskas.
Įžanginį žodį, kaip ir dera, tarė miestelio šeimininkas A. Zalepūga, pažymėdamas, kad ši sueiga ypatinga, nes jų miestelis drauge su visa Lietuva švenčia Lietuvos vardo tūkstantmetį, be to, nuo šios dienos turės savo vėliavą. Mokytoja, „Aitros“ klubo pirmininkė Irena Vaizgirdienė papasakojo Tverų heraldikos istoriją, primindama, jog tikriausiai Tverai jau yra turėję savo herbą ir antspaudą. Palinkėjusi visiems gerų švenčių, mokytoja perdavė žodį Rietavo merui A. Černeckiui, kuris visus pasveikino su gražia švente ir linkėjo sėkmės žengiant į antrąjį tūkstantmetį.
Nuoširdžiai visus pasveikino ir „Plungės Jonio“ vadovas J. Varkalys. Jis pasidžiaugė, jog pastaruoju metu Tverai labai pasikeitė, išgražėjo, tad tarė ačiū Rietavo merui A. Černeckiui, seniūnui A. Zalepūgai, kurį palygino su kunigaikščiu Vykintu. Kalbos ir gražūs palinkėjimai buvo palydėti karštais susirinkusiųjų plojimais.
Po vietos saviveiklininkų koncerto visi buvo pakviesti į kultūros namus, kur parodytas filmas apie Klaipėdos žemaičių klubo „Žemaičių alkierius“ apsilankymą Tveruose 2000 metais. Tuo pat metu miestelio aikštėje vyko mugė, fotoparoda. Pagaliau nuskambėjo pirmieji kapelijos „Sadūnai“ muzikos garsai, jaunimas laukė diskotekos, o mažuosius džiugino atrakcionai.
Graži diena skubėjo vakarop, o 21 val. tveriškiai su visa Lietuva užtraukė „Tautišką giesmę“. Ji liejosi ne tik miestelio gatvėmis, bet ir Tverų laukais. Kiekviena šventė turi ne tik pradžią, bet ir pabaigą. Ji baigėsi ir Tveruose. Miestelio gyventojai ramiai žingsniavo į namus. Pavargę? Ir pailsėję.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas