Ir mokytojui, ir mokiniui – puikūs įvertinimai

Parašė:  2011-04-19

Balandžio 5-9 dienomis Vilniuje vyko tarptautinio lygio IX Lietuvos akordeonistų konkursas. Jame tarptautinės komisijos nario teisėmis dalyvavo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos akordeono mokytojas metodininkas Povilas Budginas. Pastarojo mokinys Aurimas Kaunas sėkmingai išbandė jėgas konkurse.
Tradicinis respublikinis Lietuvos akordeonistų konkursas, kurį kas antri metai rengia Lietuvos akordeonistų asociacija, Vilniuje vyksta nuo 1994 metų. Šiemet, kaip ir kasmet, į jį rinkosi talentingas Lietuvos jaunimas, aktyvūs akordeono pedagogai, muzikos mėgėjai ir entuziastai. Lietuvos akordeonistų asociacijos valdybos nutarimu, šiemet respublikinis konkursas surengtas kaip atranka į kitą dieną vykusį tarptautinį akordeonistų konkursą (su teise gauti respublikinio konkurso laureato ir diplomanto vardą). Taigi konkursas išaugo į aukštesnį lygmenį ir nuo 2011 metų jau tapo Tarptautiniu akordeonistų konkursu.
Konkurso dalyviai varžėsi 11 kategorijų, kurios suskirstytos pagal amžių ir pasirinktą atlikimo žanrą. Konkurse dalyvavo daugiau kaip 200 dalyvių.
Su pačiais gražiausiais įspūdžiais ir laimėjimais iš Tarptautinio akordeonistų konkurso grįžo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos akordeono mokytojas metodininkas P. Budginas. Per ilgus pedagoginio darbo metus jis dalyvavo įvairiausiuose meistriškumo konkursuose ir parengė daugybę respublikinių, tarptautinių konkursų laureatų. Pasiekti rezultatai ir itin aukšta dalykinė kompetencija lėmė, kad P. Budginas buvo pakviestas dalyvauti garbingose Tarptautinio akordeonistų konkurso vertinimo komisijose tiek respublikiniu, tiek tarptautiniu lygiu. Jose dirbo ir geriausi Lietuvos bei užsienio šalių – Latvijos, Ukrainos, Kinijos, Rusijos, Slovėnijos, Vietnamo, Italijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos – akordeono pedagogai.
Dalindamasis konkurso įspūdžiais, mokytojas pasidžiaugė puikiu savo akordeono klasės mokinio A. Kauno pasirodymu. Vienas iš jauniausių savo kategorijos dalyvių plungiškis trečiaklasis nurungė už save gerokai vyresnius, labiau patyrusius konkurentus ir tapo respublikinio turo laureatu.
Mokytojas P. Budginas pabrėžė, kad darbas respublikinėje ir tarptautinėje konkurso vertinimo komisijoje buvo nepaprastai sunkus, atsakingas, reikalaujantis dėmesio kiekvienam konkurso dalyviui. Kalbėdamas apie ateitį, P. Budginas jau kuria planus, kaip su talentinguoju mokiniu ruošis konkursams.
Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje akordeonistų ugdymo istorija siekia 1962 metus, kai atkurta Plungės muzikos mokykla. Mokyklos akordeono skyrius puoselėja senas ir gilias tradicijas, brangina ir didžiuojasi ilgamete pedagogine patirtimi. Jame dirba septyni kvalifikuoti, savo darbui pasišventę akordeono mokytojai, pasiekę aukštų laimėjimų respublikiniu ir tarptautiniu lygiu.
Akordeono skyriaus mokiniai įgyja ne tik muzikavimo šiuo instrumentu pagrindus, bet ir groja įvairiuose ansambliuose, akordeonistų orkestre (vadovė Ligita Veniulienė) ir liaudiškoje kapeloje „Mykoliukai“ (vadovė Rita Šriupšienė).
Gegužės 6 dieną Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos akordeono skyrius, vadovaujamas skyriaus vedėjos, mokytojos metodininkės Laimos Jundulienės, rengia projektą, skirtą Tarptautinei akordeono dienai. Muzikos šventė pakvies plungiškius pasiklausyti akordeono muzikos, o Plungės miesto vaikus supažindins su šiuo puikiu muzikos instrumentu, jo istorija ir galimybėmis.
Parengta pagal Dalios STASIKĖLIENĖS, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui, pateiktą inf.
Silvos Galvadiškytės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas