Ir vėl kvietė Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai

Parašė: Justė URBONAITĖ 2020-07-15

Kaip ir kasmet, liepos mėnesį tikinčiuosius į dvasinių išgyvenimų kelionę kvietė Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai. Tačiau dėl susiklosčiusios situacijos, koronaviruso pandemijos, šiais metais žmones pasitiko ne tik gaudžiantys varpai, maldos ir skambančios giesmės, bet ir keletas naujovių. Beje, tarp maldininkų šiemet buvo galima išvysti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.
Liepos 1-oji – Didžiųjų Žemaičių Kalvarijos atlaidų išvakarės. Jų pradžia – liepos 2-oji.
Tikintieji žino, kad kiekviena atlaidų diena yra paskirta maldai už tam tikrų profesijų atstovus, dekanatus, bendruomenes, šeimas ar jaunimą. Kasdien po šv. Mišių vyksta Kryžiaus kelio procesija. Jai vadovauja tą dieną besimeldžiantis dekanatas.
„Plungė“ Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose lankėsi liepos 3-iąją – Katechetų ir švietimo darbuotojų dieną. Šio pašaukimo atstovams 2020-ieji yra labai svarbūs, nes kartu su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu Lietuvos Katalikų Bažnyčia mini tikybos mokymo 30 metų jubiliejų. Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila ir tikintieji meldėsi už mokyklų, kolegijų, universitetų darbuotojus bei visus mokslo šviesą jaunajai kartai skleidžiančius žmones.
Kaip įprasta, atvykusiuosius į Žemaičių Kalvariją pasitinka prekyvietės, mirgančios religine atributika, įvairiais suvenyrais, atlaidų saldumynais, maisto ir kitomis prekėmis. Tiesa, tądien, kai lankėmės, gausaus pirkėjų būrio nebuvo matyti, tačiau pakalbintas ilgametis prekybininkas Vytautas iš Palangos dėl to labai nesikrimto ir vylėsi, kad daugiau pirkėjų sulauks kitomis atlaidų dienomis.
Prie bažnyčios šventoriaus vartų sutikome ir pakalbinome tauragiškį Algirdą, kuris penkiolika metų iš eilės nepraleidžia Didžiųjų atlaidų. Neįgaliojo vežimėlyje sėdintis vyras kasmet aplanko ne tik šiuos, bet ir rugsėjo mėnesį vykstančius atlaidus Šiluvoje. Algirdas sakė, jog tikėjimas ir malda jam padeda įveikti sunkumus. Likti Žemaičių Kalvarijoje vyras ketino iki atlaidų pabaigos.
Įžengę pro pagrindines Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos duris, išvydome ne tik baltais kaspinais ir tujų šakelių gijomis išpuoštą bažnyčios vidų, bet ir specialius stovus su įtvirtintais dezinfekcinio skysčio buteliukais. Tokių priemonių Bažnyčia privalėjo imtis dėl neseniai Lietuvoje praūžusios koronaviruso pandemijos. Tikinčiųjų saugumui prie bažnyčios įrengtas didžiulis ekranas, pristatyta kėdžių. Ir tai – ne kino teatras po atviru dangumi, o galimybė lauke stebėti tiesioginę šv. Mišių transliaciją.
Liepos 3-iąją po šv. Mišių it iš kiauro dangaus pasipylęs lietus neišgąsdino maldininkų – gausus jų būrys iškeliavo į Kryžiaus kelią, vadinamuosius kalnus. Po lietpalčiais ir skėčiais besislepiančiai procesijai vadovavo Tauragės dekanatas.
Ne tik lietaus, bet ir minėtojo koronaviruso nepabūgo ir plungiškis Vygantas. Vyras juokavo, jog į Žemaičių Kalvarijos atlaidus atvyko ir pasimelsti, ir susitikti su dėl karantino seniai matytais draugais. Ilgametis atlaidų dalyvis ir uolus tikintysis sakė, jog malda ir atsigręžimas į Dievą jam dabar svarbu kaip niekada anksčiau. Vygantas džiaugėsi galįs ir vėl dalyvauti Kryžiaus kelio procesijoje. Į Žemaičių Kalvariją vyras ketina sugrįžti ir kitomis atlaidų dienomis.
Piligrimus Rasą ir Igną Laugalius iš Tauragės pakalbinome prie maisto prekyvietės. Jie tvirtino atlaiduose dalyvaujantys ne pirmą kartą. Anot Rasos, Žemaičių Kalvarijoje ji lankydavosi dar vaikystėje, todėl sugrįžti visada gera. O štai sutuoktinis Ignas ne tik atvyko pasimelsti, bet ir įprasminti savo tikėjimo giesme. Mat jis yra vienas iš Skaudvilės choro narių.
Pati svarbiausioji šių atlaidų diena, vadinamoji Didžioji Kalvarija, vyko liepos 5-ąją, sekmadienį. Tądien ypatingas dėmesys skirtas krikščioniškoms šeimoms, melstasi už jaunas šeimas ir besiruošiančius Santuokos sakramentui. Šv. Mišias aukojo apaštalinis nuncijus arkivyskupas Petaras Antunas Rajičius.
Liepos 8-ąją, trečiadienį, melstis buvo kviečiami valstybės vadovai, politikai, savivaldybių darbuotojai. Tądien šv. Mišiose, kurias aukojo kardinolas Sigitas Tamkevičius, dalyvavo gausus būrys politikų, tarp jų – ir Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Vyriausybės kancleris A. Stončaitis. Žinoma, sulaukta Seimo narių, plungiškių, rietaviškių ir iš kitur atvykusių politikų.
Šv. Mišių pabaigoje į susirinkusiuosius kreipęsis V. Pranckietis Seimo atminimo ženklais apdovanojo Žemaičių Kalvarijos šventovės rektorių kanauninką Joną Ačą ir iš Žemaičių Kalvarijos parapijos kilusią Mosėdžio parapijos klebono kanauninko Egidijaus Zulco mamą Zuzaną Jonikaitę-Zulcienę. Žymenys įteikti už nuveiktus darbus ir svarbų indėlį į Lietuvos valstybingumą. A. Stončaitis atminimo ženklą įteikė Telšių vyskupijos ganytojui Algirdui Jurevičiui.
Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai su tikinčiaisiais atsisveikino liepos 12 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas