Išeivijoje gyvenantis plungiškis Žilvinas Mecelis: „Noriu būti šių mecenavimo varžybų pralaimėtoju“

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-04-03

250 tūkstančių eurų – tokia suma savo sąskaitą šiomis dienomis aptirpdė jau daug metų išeivijoje gyvenantis verslininkas ir mecenatas Žilvinas Mecelis. Šią sumą jis skyrė Lietuvai, nemažą dalį jos – 50 tūkstančių eurų – Plungės ligoninei. Kodėl? „Pernelyg daug apie tai negalvojau. Žinau, kad reikia, todėl ir skyriau. Aš augęs Plungėje, čia baigiau vidurinę mokyklą. Mano mama Janina Mecelienė čia gyveno ir dirbo gydytoja. Taigi motyvų – ne vienas“, – „Plungei“ sakė šiuo metu Ispanijoje įsikūręs ir investicijų verslą valdantis buvęs plungiškis.
Savaitės pradžioje socialiniuose tinkluose pasklido Ž. Mecelio feisbuko paskyroje atsiradusi žinutė:
„Mielieji, rašau iš Ispanijos, kuri per savaitę tapo Europos ir galbūt pasaulio koronaviruso krizės epicentru. Ši valstybė mažiausiai dvi savaites pavėlavo reaguodama į epidemiją, tačiau dabar turi bene griežčiausią karantiną pasaulyje.
Lietuva taip pat vėluoja taikydama per daug laisvas karantino sąlygas. Mano nuomone, situacija dar gali gerokai pablogėti prieš tai, kol pamatysime šviesą tunelio gale. Privalome susivienyti – kaip tada, 1989-aisiais, ir nugalėti nematomą priešą. Laimėti karą ne tik prieš koronavirusą, bet ir įveikti ekonominę krizę, kuri bus didžiausia mūsų nepriklausomybės istorijoje.
Mano šeima nusprendė prisidėti ir skyrė 250 000 eurų kelioms iniciatyvoms.
Mieli tautiečiai, kviečiu Jus taip pat prisijungti prie pilietinių iniciatyvų! Krizės metu galvokime, kaip prisidėti, kad Lietuva neliktų Europos užribyje. Kad krizė taptų vienijančia jėga, kuri sujungtų visus Lietuvos talentus Tėvynės labui.
Ypač norėčiau paraginti visus užsienyje gyvenančius lietuvius – padėkime, kuo galime! Atėjo metas, kai Tėvynei reikia mūsų pagalbos.“
Lietuvos kovai su COVID-19 paaukotus 250 tūkst. eurų išeivijos verslininkas paskirstė taip: 50 tūkst. eurų – Plungės ligoninei, 80 tūkst. – Vilniaus savivaldybės koordinuojamai gydymo įstaigų paramai, 80 tūkst. – žurnalisto Andriaus Tapino ir „Laisvės TV“ iniciatyvai „Laikykitės, medikai!“, 40 tūkst. – Prezidento Valdo Adamkaus ir grupės žinomų verslininkų bei visuomenės veikėjų įsteigtam Gydymo įstaigų paramos fondui.
Verslininkas ir mecenatas Ž. Mecelis yra Londone ir Niujorke biurus turinčio investicijų fondo „Covalis Capital“ vienas iš įkūrėjų, visuomenės veikėjas ir pasaulio lietuvių bendruomenės atstovas.
Atsakydamas į „Plungės“ klausimus Ž. Mecelis kalbėjo: „Baigęs vidurinę mokyklą Plungėje išvykau į užsienį, visą gyvenimą gyvenau Vakaruose, kūriau ir išplėtojau investicijų verslą. Gyvenau Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Honkonge ir kitur. Dabar – Ispanijoje. Vakaruose labai išvystyta mecenavimo ir dalijimosi kultūra, kurios Lietuvoje, deja, dar mažai. Situacija tokia, kai turime dalytis, bet tai, ką matau savo gimtinėje – nenorą pagelbėti, – mane nuvilia. Lietuvoje regiu didžiulę socialinę įtampą. Žmonės nekenčia turtingų ir politikų. Tai labai pavojinga ir tai būtina keisti. Dalijimasis padeda tą įtampą sumažinti.“
Investicijų verslu užsiimantis buvęs plungiškis sako nesiekiantis būti dosniausiu mecenatu. „Siekiu parodyti pavyzdį kitiems, kad dalintųsi ir Lietuvos, ir užsienyje savo verslą sukūrę lietuviai verslininkai. Noriu būti šių mecenavimo varžybų pralaimėtoju – tuo, kuris kovai su COVID-19 skyrė mažiausią sumą. Jei bus kas prieš mane laimi, Lietuvai bus tik geriau“, – įsitikinęs Ž. Mecelis.
Kaip jau minėjome, rinkdamasis, ką paremti, dėl Plungės jis daug nesvarstė. Vienas iš motyvų – jo mama buvo plungiškiams gerai žinoma dabar jau amžinatilsį gydytoja J. Mecelienė. Ar mecenatas kontroliuos, ką Plungės ligoninė įsigis už jo auką? „Žinoma, kad taip. Tikrai žiūrėsiu, kam tie pinigai bus išleisti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Ačiū parašė:

    Didžiulė pagarba, AČIŪ labai.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas