Išmok privilioti elnią – sėkmė garantuota

Parašė:  2019-10-03

„Medingėnų“ būrelio nariui Rimvydui Kuzminskui sumedžioti puikius ragus turintį elnią tikriausiai padėjo medžiotojų globėjas šv. Hubertas ir gal dar Lietuvos miškų deivė Medeina. Tačiau jis tokiai sėkmei penkerius metus ruošėsi.
Nuo 2000 metų žvėrių takais einantis R. Kuzminskas taikliu šūviu patiesė antrą elnią. Ir ne bet kokį, ir greičiausiai jo ragai bus įvertinti medaliu. Nesu trofėjų ekspertas, bet tie ragai gali pelnyti auksą.
„Elnio medžioklė mane žavi. Išmokau raguotį privilioti pūsdamas specialų ragą. Daugybę kartų klausiausi, mokiausi, kol išmokau kiek įmanoma tiksliau pamėgdžioti riaumojantį elnią. Pradžioje, kai tik užriaumodavau, elniai vis nubėgdavo.
Šito elnio ieškojau nuo rugpjūčio galo. Žinojau, jog jis ten gyvena. Radau prilaužytų šakų. Pėdsaką tik vieną kitą. Neskubėjo rodytis. Net neabejojau, jog tai brandos sulaukęs, patyręs žvėris. Pernai jį mačiau. Įspūdingus ragus turėjo, bet sumedžioti jau negalėjau, nes nebeturėjome licencijos. Šiemet jo ragai menkesni.
Elnias buvo žeistas. Blogiausia, kad į jį buvo šauta ne kulka, o 7 milimetrų grankulkėmis. Vienas šratas įstrigęs sprande, kitas lyties organuose. Žeistas elnias visada užaugina prastesnius ragus. Aš daug tuo domiuosi, skaitau internete“, – apie įspūdingą sumedžiotą elnią pasakojo Rimvydas.
Medžioklis į elnio gyvenamą vietą atvažiavo iš vakaro. Pariaumojo ragu. Elnias atsiliepė.
„Buvau be šautuvo. Atvažiavau tik elnio „pašnekinti“. Vis keisdavau vietą. Kokiame nors miško krašte suriaumoju – raguotis artėja. Prieidavo visai arti. Gerokai aš jį tą vakarą savo ragu pavaikiau.
Kitas rytas jam buvo lemtingas. Suriaumojau, o jis nesirodo. Palaužiau šakas, pabarškinau atsivežtais elnio ragais. Pagaliau atsiliepė. Buvo vos tik prašvitę, bet puikiai jį įžiūrėjau. Atėjo ragais linguodamas į abi puses, pasiruošęs kovai. Prieš pat šūvį jau puikiai jį mačiau. Tai besąs tikrų tikriausias tų miškų karalius“, – neeilinę sėkmę prisiminė medžioklis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas