Įžymybių duoklė 50-metį švenčiančiai Plungės meno mokyklai

Parašė:  2012-09-21

Šeštadienį Oginskių dvaro žirgyne įvyko vienas svarbiausių ir įspūdingiausių 7-ojo Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio renginių – Jaunimo GALA koncertas, skirtas dviem ypatingoms progoms – Mikalojaus Konstantinio Čiurlionio 137-osioms gimimo metinėms ir Plungės muzikos mokyklos atkūrimo 50-mečiui. Ta proga į gimtąjį lizdą sugrįžo ir kažkada iš jo išskridusios įžymybės: Petras Vyšniauskas, Andrius Kulikauskas, Vilija Mikštaitė, Aurelijus Globys ir visas būrys kitų.
Ištakos – nuo Oginskių laikų
Šeštadienį, prieš prasidedant jubiliejiniam koncertui, kurio metu pasirodė dabartiniai ir buvę Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos auklėtiniai, renginio vedėjas muzikologas Viktoras Gerulaitis žiūrovus supažindino su įstaigos istorija.
1962 metais muzikos mokykla Plungėje ne įkurta, o atkurta. Pirmuosius žingsnius ji žengė gerokai seniau – 1873-iaisiais, kai kunigaikštis Mykolas Oginskis prie neorenesansinio stiliaus rūmų įsteigė muzikos mokyklą, menančią net Mikalojų Konstantiną Čiurlionį.
Kunigaikštis M. Oginskis, plačių pažiūrų valstybininkas ir mecenatas, įkūrė orkestro mokyklą, kuri ruošė muzikantus styginių, pučiamųjų ir simfoniniams orkestrams. 1902 m., mirus kunigaikščiui, orkestras ir mokykla buvo uždaryti. Plungės orkestro mokykla, veikusi 29 metus, buvo viena iš pirmųjų muzikos mokyklų to meto Lietuvoje.
Vaikus ugdo jau 50 metų
Ištisus 60 metų Plungėje profesionalusis vaikų ir jaunimo muzikinis lavinimas buvo apmiręs, o 1962-aisiais istorinis-kultūrinis praradimas atkurtas – atidaryta vaikų muzikos mokykla, kuri įkurta vadinamojoje žydų „šulėje“, vėliau kėlėsi į Pionierių ir moksleivių namus bei patalpas dabartinėje Birutės gatvėje. Pirmasis direktorius – Albertas Martinkus, 1963 m. mokyklai ėmė vadovauti Pranas Škimelis, 1966 m. – Irena Blinstrubienė, 1969 m. – Aloyzas Meškauskas. Nuo 1983-iųjų iki šiol mokyklai vadovauja Genovaitė Žiobakienė, kuri ėmėsi įstaigą reorganizuoti į meno mokyklą, atidarant dailės ir choreografijos skyrius. 1990 m. birželio 30 d. mokykla pervadinta Plungės meno mokykla, 1998-aisiais įstaiga atšventė įkurtuves naujose patalpose Laisvės gatvėje, o po trejų metų jai suteiktas Mykolo Oginskio vardas.
Regioninį rezonansą įgavo mokyklos mokytojų inicijuoti renginiai: pučiamųjų instrumentų ansamblių festivalis „Pavasario trimitai“ (vad. Artūras Urniežius), vokalinės muzikos festivalis „Skambioji daina“ (vad. Irena Bakanauskienė), fortepijoninių ansamblių festivalis „Muzika sujungia mus“ (vad. Jūratė Jonauskienė), klasikinio šokio festivalis „Arabeskas“ (vad. Giedrius Zaborskis), tradicinės akordeonų muzikos šventės (vad. Laima Jundulienė), styginių orkestrų festivalis „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ bei aukštą pripažinimą pelnęs Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis (org. Genovaitė Žiobakienė).
Šiandien M. Oginskio meno mokykla moko apie 580 vaikų, dirba 60 aukštos kvalifikacijos pedagogų, veikia muzikos, dailės ir choreografijos skyriai.
Mokykla didžiuojasi buvusiais auklėtiniais: Nacionalinės premijos laureatu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentu, Plungės Garbės piliečiu, saksofono virtuozu P. Vyšniausku, kompozitoriumi ir atlikėju A. Kulikausku, įvairių tarptautinių konkursų laureatu, Kalifornijos Santa Rosa jaunimo koledžo profesoriumi, pianistu Rudolfu Budginu, saksofonininku, džiazo virtuozu Danieliumi Praspaliauskiu, tarptautinių konkursų laureatu, akordeonininku Martynu Norvilu, Klaipėdos muzikinio teatro soliste Loreta Rameliene, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantu, baritonu Audriumi Martišiumi, gitaros virtuozu A. Globiu ir kitais.
Vienu ypu – dabartiniai ir buvusieji
Jubiliejui skirto koncerto metu pasirodė M. Oginskio meno mokyklos kolektyvai: styginių instrumentų orkestras, choreografijos skyriaus šokėjos, choras, berniukų ansamblis, liaudies instrumentų ansamblis, mokytojų akordeonininkių kvartetas, gitaristų, saksofonininkų, akordeonininkų ansambliai, smagų kūrinį aštuoniomis rankomis fortepijonu sugrojo keturios mokytojos, o pačioje koncerto pabaigoje įspūdingos muzikos dozę pateikė mušamųjų instrumentų ansamblis.
Kartu su dabartiniais ugdytiniais į sceną ėjo ir buvusieji šios mokyklos auklėtiniai: solistai Vilija Mikštaitė, Loreta Ramelienė, Audrius Martišius, Andrius Kulikauskas, kartu su berniukų ansambliu atlikęs paties sukurtą, už širdies griebiančią žemaitišką dainą „Onžoula sodėnėms“. Grojo birbynininkas Alfredas Lučinskas, akordeonininkas Martynas Norvilas, kartu su jaunaisiais gitaristais pasirodė gitaros virtuozas Aurelijus Globys. O visame pasaulyje garsus saksofonininkas Petras Vyšniauskas gerokai nustebino žiūrovus – mat į sceną išėjo nešinas ne saksofonu, o akordeonu, ir papasakojo, kokia buvo jo muzikos mokslų pradžia, nes pradėjo būtent nuo akordeono. Nuskambėjo ir vienas bendras buvusių auklėtinių atliktas kūrinys – jį žiūrovams dovanojo solistė Ugnė Bakanauskaitė, A. Kulikauskas ir A. Globys.
Pasibaigus koncertui, žodį tarė M. Oginskio meno mokyklos direktorė Genovaitė Žiobakienė. Renginį vainikavo sveikinimai, o sveikintojų buvo visa galybė: Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas, Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė, Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas, bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Daiva Gramalienė, „Vičiūnų“ įmonių grupės bendraturčiai Liudas Skierus ir Birutė Andriuškaitė, ir daug kitų. Beje, Seimo narys Jurgis Razma G. Žiobakienei įteikė Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pasirašytą sveikinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas