„Jei pamatytumėte, kokiomis sąlygomis žmonės dirba, ištiktų šokas“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-03-30

Koronaviruso pandemija Lietuvoje vis labiau įsisiūbuoja. Žmonės baiminasi, kad bet kuriuo momentu gali užsikrėsti. Tą nerimą didina ir ne pačios geriausios darbo sąlygos. Į „Plungės“ redakciją vienas po kito su prašymais padėti ėmė kreiptis uždarosios akcinės bendrovės „Technoexport Storage“ darbuotojai.
Problemos
Pirmasis į redakciją paskambinęs vyras pasakojo, jog neseniai bendrovėje pradėjo dirbti Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai. „Niekas nežino, iš kur jie atvažiavo“, – nerimavo jis. Kita bėda, anot skambinusiojo, – atėjus į darbą privaloma pasitikrinti blaivumą. „Higienos jokios, antgaliai neįpakuoti. Kol paimi, apčiupinėji ne vieną. Dabar dėl koronaviruso epidemijos baimės užsikrėsti yra dar daugiau“, – dėstė žmogus.
„Įmonėje didelė netvarka. Vyrai atsisakė pūsti, tai dabar jau neliepia. Bet jei pamatytumėte, , ištiktų šokas. Valytojos nėra. Visur dulkės, tualetuose baisi smarvė, dušuose pelėsis, ventiliacijos praktiškai nėra. Net atskiros patalpos, kurioje galėtume pavalgyti, neturime. Dirbame su metalais, juos pjaustome, „smėliuojame“, dažome, tad visos dulkės ir gula ant maisto“, – po kelių dienų paskambinęs į redakciją kalbėjo įmonės darbuotojas Justinas Bertašius.
Vyras neslėpė savo pavardės, nes yra bendrovės darbo tarybos pirmininkas ir jo pareiga kovoti už darbuotojų gerovę.
Pasak J. Bertašiaus, netvarka įmonėje buvo nuo pat jos veiklos pradžios (www.rekvizitai.lt rašoma, jog „Technoexport Storage“ veikia trejus metus devynis mėnesius – aut. past.). Praėjusiais metais jis kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją (VDI). To rezultatas – šiek tiek sutvarkyti dušai. „Administracija su mumis nesikalba, dėl nieko nesitaria“, – guodėsi žmogus.
Naujausius bendrovės vadovų „atradimus“ atskleidė dar vienas įmonės darbuotojas – E. D. Jo teigimu, rankoms, paviršiams dezinfekuoti įmonės vadovybė pasiūlė automobilių stiklų skysčio ir langų valiklio. „Vėliau atsirado lipdukas, kad tai yra dezinfekcinis skystis. Pasityčiojimas, ir tiek. Neramu ir dėl pirmadienį pradėjusių dirbti baltarusių. Mums sako, kad jie jau seniai Lietuvoje gyvena, bet kaip yra iš tikrųjų, niekas nežino“, – nerimu dalijosi E. D.
Komentarai
Apie darbo sąlygas ir ką planuojama keisti, norėjome pasikalbėti su UAB „Technoexport Storage“ vadovu. Paskambinus viešai skelbiamu numeriu, telefono ragelio niekas nekėlė. Kaip kitaip susisiekti su vadovu, žmonės sakė neturį supratimo, be to, niekas nežino ir to, kas pastaruosius porą mėnesių yra įmonės vadovas.
Iki šių metų pradžios bendrovei vadovavo Vygantas Pakalniškis, kuris šiuo metu eina kiek kitas pareigas, tad su juo ir susisiekėme. Išgirdęs, kokiu klausimu į jį kreipėmės, vyras atkirto: „Nieko nekomentuosiu.“ Paklaustas, kodėl, teatsakė: „Taip sau.“ Matyt, yra tiesos skambinusiųjų žodžiuose, kad administracija su darbuotojais nesikalba, jei ir žurnalistams savo pozicijos neišdėstė.
Kadangi J. Bertašius minėjo apie kreipimąsi į VDI, ten pat kreipėmės ir mes.
„Su UAB „Technoexport Storage“ darbo tarybos pirmininku bendravau 2019 metų balandžio mėnesį inspektuojant įmonę. Apie nustatytus pažeidimus žodžiu informuoti atsakingi asmenys ir darbo tarybos pirmininkas. Pastarasis dalyvavo patikrinime ir buvo informuotas apie įmonės vadovui surašytas rekomendacijas ir reikalavimą pašalinti pažeidimus. Daugiau pranešimų dėl įmonės negavau“, – rašė VDI Šiaulių skyriaus vyr. darbo inspektorius Leonidas Ramanauskas.
Reziumė
Sveikatos apsaugos ministerija rankoms plauti rekomenduoja naudoti skystą muilą be antimikrobinių priedų, neutralaus ph, dozatoriuose. Kietas muilas nerekomenduojamas viešose vietose, tačiau gali būti naudojamas namuose, jei juo naudojasi vienas žmogus ar šeimoje niekas neserga užkrečiamąja liga. Jeigu nėra galimybės nusiplauti rankų, patariama naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones). Tinkamas naudoti 60–85 proc. spiritinis tirpalas.
Ne sveikatos priežiūros įstaigose (namuose, viešosiose įstaigose, transporto priemonėse, švietimo įstaigose ir kitur) aplinkai valyti ir dezinfekuoti rekomenduojama naudoti 0,1 proc. natrio hipochloritą (skiesti santykiu 1:50, jei naudojamas buitinis baliklis, kurio pradinė koncentracija yra 5 proc.) po valymo neutraliu plovikliu. Paviršius, kuriuos gali sugadinti natrio hipochloritas, reikia valyti 70 proc. koncentracijos etanoliu, prieš tai juos nuvalius neutraliu plovikliu.
Tad ar darbininkų minėtieji skysčiai tinka paviršiams ir rankoms dezinfekuoti, spręskite patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Pelėda parašė:

    O siaube !!!
    Va ir pasirodo kaip dirba kontroliuojančios institucijos.

  2. buves darbuotojas parašė:

    cia tik ramuneles, palyginus kas ten istikro vyksta ir kokiom salygom ten zmones dirba… o vietines instancijos atvaziuodamos prasinesa pries kelias dienas vokeli pasiima ir isvaziuoja ivertindamos kad viskas ten normos ribose… visoms instancijoms reiketu ta firma pakratyt normaliai tai dar ne tiek visko iskapstytu iskaitant ir mokesciu inspekcija….

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas