Jų misija – tarnauti kitiems

Parašė:  2009-07-14

Kaip jau rašėme, Plungės Rotary klubas rengiasi minėti 15 metų sukaktį. Rotariečiams būdinga prieš pradedant veikti pasitikrinti testu: „Ar tai tiesa? Ar tai visiems priimtina? Ar tai skatina gerą valią ir draugystę? Ar tai naudinga visiems?“ Atsakę į testo klausimus teigiamai, rotariečiai ima veikti.
Plungės Rotary klubas pradėjo savo veiklą 1994 metais. Pirmieji metai buvo skirti klubo veiklai plėtoti, užmegzti ryšius su tarptautinėmis Rotary organizacijomis, pasisemti jų patirties, paprašyti taip reikalingos pagalbos.
Dar prieš inauguraciją 1995 metų pavasarį Plungės vidurinių mokyklų moksleiviams surengtas anglų kalbos konkursas, kurio keturi nugalėtojai, lydimi Plungės Rotary klubo steigėjo Egidijaus Bulovo, savaitę viešėjo Danijoje ir užmezgė ryšius su vietos rotariečiais.
1995 m. rugsėjo mėn. Plungės klubas jau inauguruotas į tarptautinę Rotary organizaciją ir tapo oficialiu pasaulio rotariečių šeimos, jungiančios daugiau kaip 1,2 milijono žmonių, nariu.
Pasirengti inauguracijai nebuvo lengva, nes pirmiausia reikėjo susirasti klubą užsienyje, kuris sutiktų būti krikštatėviu. Rado. Juo tapo Danijos Holbeko miesto klubas. Jo nariai padėjo plungiškiams parengti visus dokumentus, kurių tikrai reikėjo nemažai, padėjo išspręsti kai kuriuos finansinius reikalus. Į plungiškių rotariečių inauguracijos iškilmes atvyko daug svečių ne tik iš Holbeko, bet ir iš apygardos centro.
Po inauguracijos Plungės Rotary klubas įgijo visas tarptautines teises. Veiklos pradžioje daugiausia dėmesio skirta jaunimui. Beveik 4 metus į Daniją vieniems metams mokytis siųsdavo po vieną du moksleivius. Be to, ir toliau plungiškiai stengėsi susipažinti su kitų klubų veikla, gilinti savo žinias. Aštuoni jaunieji verslininkai mokėsi kursuose Kopenhagoje pagal programą „Biznis ir demokratija“. Vienas moksleivis metams buvo išsiųstas mokytis į JAV, o vaikų iš JAV mokėsi ir Plungėje. Taigi, pirmais veiklos metais dėmesio centre buvo jaunimas, o šiek tiek vėliau ir neįgalūs žmonės. Ir toliau stengtasi savo klubo narius supažindinti su kitų klubų veikla, todėl į klubo narių susirinkimus buvo kviečiami įvairių sričių specialistai.
Plungiškių rotariečių pastangomis už vieno Danijos klubo paaukotas lėšas Plungės neįgaliųjų draugijai padovanoti keli nauji neįgaliųjų vežimėliai, Kalėdų proga Plungės socialinės rūpybos skyriui padovanota drabužių ir žaislų.
Vėliau pradėta rūpintis rimtesne parama, kurios ypač reikėjo medicinos įstaigoms. Atvirai kalbant, ją gauti ne taip lengva, tam reikia parengti įvairių dokumentų bei Suderintų subsidijų projekto, būtina susirasti rėmėjų ir įdėti dalį savo lėšų.
Pirmasis rimtas projektas, kuriam vien Danijos Holbeko klubas skyrė 16 tūkst. litų, buvo skirtas Plungės parapijos senelių globos namams įrengti. Iš viso tam reikalui pasisekė surinkti 64 tūkst. litų. Iš minėtų lėšų senelių namams nupirkta nemažai buitinės technikos ir virtuvės įrangos.
Nemažai projektų įgyvendinta, remiant Plungės rajono savivaldybės ligoninę. Vieni iš pirmųjų – Oftalmologinės pagalbos gerinimo bei trumparegystės prevencijos. Tam 2001 metais buvo skirta 40 000 litų. Vienas iš stambiausių projektų – tai intensyviosios terapijos įrangos atnaujinimas. Jis atsiėjo 124 tūkst. litų. Šiek tiek mažiau teko tuberkuliozės gydymo bei profilaktikos programai „Sveikata 2001“. Nemaža pinigų suma gauta Reabilitacijos plėtros bei kokybės gerinimo programai. 2005 m. rimta pagalba suteikta „Bronchinės astmos prevencijos bei valdymo programai.“ Ji skirta rajono vaikams, sergantiems alerginėmis kvėpavimo takų ligomis, gydyti. Dar kartą grįžta prie tuberkuliozės profilaktikos 2006-2007 metais. Tuo pat metu prisidėta gerinant intensyvios terapijos kokybę. Sudėjus visų programų vykdymui išleistus pinigus, išeitų solidi suma – 289 916 litų. Tai tik dalis programų, kurios padėjo spręsti rimtas problemas. Štai Akademiko A. Jucio pagrindinėje mokykloje įrengta etninės kultūros klasė. Jos įrengimas kainavo apie 24 tūkst. litų. Rotariečiai Plungės specialiajai mokyklai nupirko autobusiuką, kainavusį 34 tūkst. litų bei įrengė fizinės ir psichoterapinės relaksacijos kabinetus, kainavusius apie 34 tūkst. litų. Gerokai paremti ir vaikų namai. Jiems padovanota moderni virtuvės įranga, kurios vertė irgi apie 34 tūkst. litų. 2007 metais senelių namams nupirktas autobusiukas už 18 tūkst. litų.
Derėtų prisiminti ir Plungės vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ neįgalių vaikų grupėms padovanotus žaislus, kopijavimo aparatą, kompiuterį. Šiek tiek vėliau tam pačiam darželiui „Pasaka“ nupirkta nauja virtuvės įranga. Pastaraisiais metais aktyviai buvo ruošiami nauji ir vykdomi ankstesni projektai. Pateiktas ir sėkmingai įvykdytas projektas „Nemokamas internetas Plungės bibliotekoje socialiai remtiniems asmenims.“ Projekto vertė apie 20 000 litų.
Rotary parkui įkurti ir kitiems projektams vykdyti per pastaruosius metus buvo sukaupta daugiau kaip 22 tūkst. litų asmeninių Rotary klubo narių lėšų.
Per 15 metų ligoninei, darželiui, mokykloms, senelių namams ir atskiriems asmenims suteikta didelė parama. O ją įvertinant reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad rotariečiams tenka ne tik parengti projektą, turėti bent dalį savo lėšų, bet ir susirasti užsienio šalių klubus, kurie įvertintų tų projektų būtinybę ir sutiktų juos remti.
Apie Rotary klubo narius, kurie negaili nei laiko, nei pastangų labdarai, be to, prisideda ir savo asmeninėmis lėšomis, papasakosime kitame straipsnyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas