Jubiliejaus proga scenoje sukosi 200 „Suvartuko“ šokėjų

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-03-04

Plungė turi ne vieną kolektyvą, garsinantį mūsų miesto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jūrų marių. Drąsiai galima sakyti, kad visas pasaulis žino Plungės kultūros centro šokių ir dainų ansamblį „Suvartukas“. Jau dvidešimt metų vyresniųjų pėdomis seka ir jaunieji plungiškiai, pamilę liaudies šokį, – vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Suvartukas“. Šeštadienį paminėtas studijos veiklos 20-metis.
„Ne dėl žalio vyno, o dėl žalių žolynų. Dėl amžinųjų tradicijų ir dėl lietuviško tautinio šokio šiandien susirinkome čia“, – susirinkusiems į jubiliejinį koncertą žiūrovams sakė renginio vedėjai.
Istorija byloja, kad Plungės kultūros centre kurį laiką veikė du tautinių šokių kolektyvai – „Žirginėliai“ (vaikų) ir „Suvartukas“ (jaunimo). Kolektyvai dirbo pereinamumo principu: „Žirginėlių“ nariai nuo 14 metų pereidavo į „Suvartuką“. Kai šis principas buvo panaikintas, „Suvartukui“ nieko kito neliko, kaip pradėti nuo nulio. Tad 2000-aisiais vadovė Ilona Baltikauskaitė surinko pirmuosius 40 savo mažųjų šokėjų. 2001 metais kartu su teatro „Saula“ jaunaisiais artistais buvo paruošta kalėdinė pasaka „Kalėdų stebuklai“. Tai buvo pirmasis kolektyvo pasirodymas visuomenei. 2010 metais „suvartukiečiai“ pirmą kartą surengė didžiulį koncertą, skirtą Tarptautinei šokio dienai paminėti, ir juos organizuoja iki šiol.
Kolektyvas dalyvauja visose respublikinių dainų švenčių šokio dienos programose. Pasaulio lietuvių dainų šventėje „Mes“ 2003-iaisiais pirmą kartą dalyvavo trys mažųjų šokėjų grupės. Kaskart šokančiųjų grupių skaičius auga. Na, o šiemet vyksiančioje Lietuvos moksleivių dainų šventėje dalyvaus visos devynios studijos šokėjų grupės (apie 180 vaikų).
„Suvartuko“ studija Lietuvos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkurse „Aguonėlė“, kuris vyksta kas ketveri metai, ne kartą tapo laureate ir pirmosios vietos diplomante.
2007 metais kolektyvas pelnė aukščiausią mėgėjų meno įvertinimą – Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtą apdovanojimą – „Aukso paukštę“.
„Suvartukas“ inicijuoja vaikų ir jaunimo liaudies šokių šventes Plungėje. Nuo 2004-ųjų vykdo tarptautinį projektą „Laisvės vaikai“, kuriame dalyvauja geriausi kolektyvai iš Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Kretingos ir kitų šalies miestų. Nuo 2010 metų projekte dalyvauja ir vaikai iš užsienio. Per devynerius metus mūsiškiai turėjo galimybę išvysti Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Slovakijos, Rusijos, Bulgarijos, Baltarusijos, Gruzijos, Ukrainos, Serbijos tautinius šokius.
Nuo 2006 metų „Suvartuko“ vaikai pradėjo dalyvauti tarptautiniuose festivaliuose ir projektuose. Lietuviškus šokius jaunieji šokėjai demonstravo Anglijos, Graikijos, Turkijos, Kroatijos, Latvijos, Italijos, Čekijos, Vokietijos, Makedonijos, Lenkijos, Bulgarijos, Slovakijos, Ispanijos, Estijos, Gruzijos, Baltarusijos, Armėnijos, Kazachstano ir net Jungtinių Amerikos Valstijų gyventojams. Šiais metais plungiškių laukia naujos kelionės į Serbiją, Turkiją, Ispaniją.
„Suvartuko“ mokyklą jau baigė 82 šokėjai, panašiai tiek pat skaičiuojama emigravusių ar suklupusių pusiaukelėje. Tad nenuostabu, kad švęsti jubiliejaus į namus sugrįžo beveik 60 šokėjų.
Nuo pirmosios dienos mažuosius tautinių šokių moko, kuria programas ir šokius, atstovauja tarptautiniuose projektuose ir festivaliuose meno vadovė ir vyriausioji baletmeisterė, choreografė I. Baltikauskaitė. Šiuo metu po savo sparnu vadovė glaudžia devynias vaikų ir jaunimo grupes bei vieną suaugusių šokėjų grupę. Neatsiejama šokio dalis – muzika. Visus 20 metų I. Baltikauskaitei padeda akompaniatorius Kazys Budginas. „Suvartuko“ „mama“ I. Baltikauskaitė – viena iš nedaugelio Lietuvos choreografų, kelis kartus pelniusi „Aukso paukštės“ apdovanojimą kaip geriausia Lietuvos šokių kolektyvo vadovė. Nuo 2001 metų ji dirbo respublikinėje dainų švenčių rengimo grupėje, ne kartą jose buvo paskirta vyriausiąja baletmeistere.
„Neįtikėtinas rezultatas, neįtikėtina bendruomenė, neįtikėtina šventė. Tai yra geriausia šalies meno, kultūros, istorijos mokykla. Kiekvienas galės pasakyti: „Aš užaugau, subrendau, išmokau, sužinojau geriausioje Lietuvos mokykloje – „Suvartuke“, – sveikindamas sukaktuvininkus akcentavo Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.
„Neseniai šventėme Vasario 16-ąją. Tą dieną daug kas kalba apie tai, kad jaunimą reikia ugdyti patriotine dvasia. Turbūt „Suvartukas“ yra vienas iš geriausių pavyzdžių. Visi čia šokę – patriotai“, – gražių žodžių kolektyvui ir vadovei negailėjo meras Audrius Klišonis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas