Kaltinamasis pateikė priešpriešinį skundą

Parašė:  2010-12-10

Pirmadienį Plungės rajono apylinkės teismui nepavyko pradėti nagrinėti privataus kaltinimo tvarka iškeltos baudžiamosios bylos, kurioje Plungės rajono gyventojas Giedrius Eglinskis (g. 1979 m.) kaltinamas sumušimu. Jis pats teismui tądien pateikė priešpriešinį skundą nukentėjusiųjų atžvilgiu.
Pagrindinį išsilavinimą turintis, darbo biržoje registruotas, iki šiol neteistas G. Eglinskis kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuriame nurodyta: tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Į teismą kaltinamąjį padavė du nukentėjusieji – R. K. ir R. D., kurie ir pripažinti privačiais kaltintojais bei civiliniais ieškovais.
Nors teisme nepasirodė keletas liudytojų, teisėjas nusprendė bylos nagrinėjimą pradėti. Tačiau netikėtai kaltinamojo advokatas pateikė teismui savo ginamojo priešpriešinį skundą nukentėjusiųjų atžvilgiu. Pagal Baudžiamąjį kodeksą, kaltinamasis privataus kaltinimo byloje iki įrodymų tyrimo teisme pradžios turi teisę paduoti skundą prieš nukentėjusįjį, kaltindamas jį nusikalstamos veikos, nagrinėjamos privataus kaltinimo tvarka, padarymu, jeigu ši veika susijusi su jam pareikštu kaltinimu. Jeigu tokie asmenys nesusitaiko, kaltinimai nagrinėjami vienoje byloje.
Pastarųjų advokatas, susipažinęs su minėtu skundu, pareiškė nemanąs, kad jis atitinka reikiamas nuostatas, neįvardytos faktinės aplinkybės, nesilaikyta kitų reikalavimų, tad siūlė teismui jo nepriimti.
Nepasitenkinimą priešpriešiniu skundu išreiškė ir R. D., nusistebėdamas, kodėl esą kaltinamasis niekada nesikreipė į jokią gydymo įstaigą. Jo poziciją palaikė ir R. K., sakydama, kad „per visas muštynes R. D. tik gynėsi“. Byla nepradėta nagrinėti, tad sunku pasakyti, apie ką privatūs kaltintojai kalbėjo, tačiau, kaip galima suprasti, įsiplieskus konfliktui, įvyko muštynės.
Teisėjas galiausiai padarė pertrauką, kad nustatytų, ar priešpriešinis skundas iš tiesų parengtas tinkamai. O po pertraukos pripažino, kad skunde, nors ir pateiktame laiku, pridaryta klaidų, jis neišsamus: nėra nurodyta vieta, laikas, padariniai, kitos esminės aplinkybės.
Tad teisėjas skundo nei priėmė, nei atmetė, tik nurodė tinkamai jį parengti. O kol tai nepadaryta, bylos nagrinėjimas nukeltas į kitų metų sausio mėnesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas