Karantino sąlygomis smarvė – tik smulkmena?

Parašė:  2020-04-02

„Pelaičiai. Trečias vakaras iš eilės smarvė iš „Rietavo veterinarinės sanitarijos“. Neįmanoma langų atidaryti. Neužtenka virusų, dar reikia ir nuo smarvės kentėti. Mere Antanai Černecki, gal laikas imtis griežtesnių priemonių? Ar lengviau tokiais momentais užsimerkti?“
Smarvė piktina
Toks viešas skundas – kreipimasis į Savivaldybės vadovą – feisbuke atsirado kovo 25-osios vakare. Į jį netruko sureaguoti Pelaičių bendruomenė: „Tai tikrai opi problema, ir ne tik šiuo metu. Tačiau dėl karantino privalome būti namuose. Viena iš ministro rekomendacijų dėl viruso prevencijos yra vėdinti patalpas, bet dėl įmonės skleidžiamų kvapų to daryti negalime.“
Paskyros administratorius čia pat nurodo, kad tikslingiausia būtų kreiptis į kvapų kontrolę vykdančius Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistus arba pranešti Rietavo savivaldybės ekologei Vestai Andrijauskienei el. p. ekologe@rietavas.lt, tel. (8 448) 73214.
„Žmonių balsas“
Įmonės skleidžiama smarvė buvo jaučiama ne tik Pelaičiuose – šleikštų kvapą vakare pradarę langus užuodė ir Rietavo miesto centre gyvenantys žmonės. Tad viešojoje erdvėje netrukus užvirė diskusija, kad ir nekarščiausia, bet vis dėlto „žmonių balsas“.
Buvo tokių, kurie pasinaudodami esama situacija išsakė, matyt, ilgai savyje kauptus skaudulius: „Meras neturi laiko. Sėdėdamas karantine žiūri per langą, kaip jam kelią ruošiasi asfaltuoti. Va čia tai vaizdelis – malonesnis negu kažkokie kvapai Pelaičiams. Kai rinkimai į savivaldą, visų „abrozdėliai“ ant tvorų kabo, kai problemos – visi krūmuose. Minimali informacija, kaip elgtis žmonėms.“
„Amžina problema, nuo kurios ir mes daug metų kenčiame, niekam nerūpi“, – dalijosi nuoskauda jauna moteris.
Atsirado ir tokių, kurie į šią „nekvapią“ situaciją pažvelgė su humoru: „Tai kad ir Rietave smirdi. Matyt, nebe visi užuodžia dėl kaukių“, „Kvapą jaučiame ir Rietave. Gal atbaidys „koroną“?“
Su smarve kovoja ne pirmus metus
Kas jau kas, o pelaitiškiai tikrai turi patirties kovojant su „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ skleidžiama smarve. Ne nuolat – protarpiais įmonė jiems orą gadina ne vienerius metus.
Priminsime, kad šio kaimo gyventojų iniciatyva Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ne kartą mėgino tirti įmonės skleidžiamus kvapus, bet „pagauti“ smarvę ir uždaryti ją stiklainyje nėra taip paprasta: papūtė vėjelis, ir kvapas nuskriejo.
Šią problemą sprendė ir Savivaldybė, tačiau utilizacijos įmonės vadovai, kurie itin dažnai keičiami, pakviesti paaiškinti situacijos, dažniausiai kratėsi atsakomybės. Pasak daugumos jų, gamyba įmonėje vykdoma nepažeidžiant technologinių procesų.
Po atkaklių pastangų praėjusių metų vasarą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sudarytos Kvapų komisijos nariams pagaliau pavyko Pelaičiuose, Bangų gatvėje, užuosti kvapą, „kuris gali būti siejamas su minėtos įmonės ūkine veikla“.
Spalio mėnesį Savivaldybę pasiekė ir oficialus raštas, kad „Rietavo veterinarinė sanitarija“ pažeidė jai išduoto taršos leidimo sąlygas.
Pasiskundė tik vieni kitiems
Nors dabar smarvė iš utilizacijos įmonės sklinda daug rečiau nei prieš kelerius metus, jos kvapas kaimo gyventojams apie save dar kas kiek laiko primena.
Pagirtina, kad gyventojai kovoja už savo teisę į gryną orą, tačiau šį kartą pasipiktinimas apsiribojo tik pasisakymais feisbuke. Pasiskundę vieni kitiems, nė vienas nesikreipė į atsakingus žmones tiesiogiai.
Penktadienį mūsų kalbinta ekologė V. Andrijauskienė sakė, kad šiomis dienomis nėra gavusi skundų dėl utilizacijos įmonės veiklos.
„Neseku aš feisbuko, nors kažkas iš pažįstamų ir minėjo, kad vėl skundžiamasi dėl smarvės. Pranešimo, kuriame būtų nurodyta, kada smirdėjo ir kurioje vietoje, nesulaukiau nė vieno“, – tikino ekologė.
Nusiskundimų nesulaukė ir šiuo metu su koronaviruso epidemijos plitimu kovojantys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai.
Meras situacija domėjosi
Feisbukas – socialinė platforma, kurioje atsispindi žmonių nuotaikos, išreiškiamas požiūris į vieną ar kitą situaciją. Kai kurių savivaldybių merai turi savo paskyras ir aktyviai naudoja platformą ryšiui su rinkėjais palaikyti. Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio paskyros feisbuko platybėse neradome. Vis dėlto apie viešą kreipimąsi į jį meras žino ir, kaip pats sako, situacija domėjosi: „Vakar bandėme aiškintis. Bendravome su Pelaičių kaimo seniūnaite, susisiekėme su kitais žmonėmis. Išsiaiškinome, kad kvapas galėjo jaustis tik vienoje gatvėje. Matyt, buvo koks dvelktelėjimas, kai vėjas į tą pusę papūtė. Užuodė ir pakėlė triukšmą.“
A. Černeckis tikino, kad susisiekė su naujuoju gamyklos vadovu Dariumi Fiodorovu ir informavo jį apie skundą. „Įmonės vadovas tikino, kad nebuvo jokių gedimų. Svarstė, kad smarvė galėjo trumpam atsirasti dėl kritusio oro slėgio. Jeigu problema kartosis, žiūrėsime. Bet dabar, kai situacija dėl koronaviruso tokia sudėtinga, blogas kvapas – tik smulkmena“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas