Ketvirtasis Sofijos festivalis atidarytas!

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-07-22

Sekmadienį, atšventę Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidus, kuliškiai ir gausus būrys miestelio svečių rinkosi į kitą šventę – jau tradiciniu tapusio, visą savaitę truksiančio ketvirtojo Sofijos festivalio atidarymą. Jo proga dovanota spektaklio „Amerika pirtyje“ premjera. Priminsime, kad Sofijos festivalio, kuris gerokai pagyvina Kulius ir pritraukia gausų būrį kultūros ir meno gerbėjų, pagrindiniai organizatoriai – prieš kelerius metus miestelyje apsigyvenęs žymus aktorius ir režisierius profesorius Valentinas Masalskis ir jo žmona Raimonda, taip pat – Kulių krašto bendruomenė „Alantas“, kultūros centras, seniūnija.
Sofijos festivalis – rašytojai, dramaturgei, diplomatei Sofijai Kymantaitei-Čiurlionienei dedikuota savaitės trukmės muziką, teatrą, fotografiją, dizainą ir kitas meno bei kultūros sritis sujungianti šventė.
Renginiai pradėti pagal Keturakio pjesę „Amerika pirtyje“ pastatytu premjeriniu muzikiniu spektakliu, kurį publikai dovanojo V. Masalskio ugdytiniai – „Taško“ teatro aktoriai, atskleidžiantys šviesų jaunų žmonių požiūrį į istorinę dramaturginę medžiagą. Viena svarbiausių šio spektaklio sudedamųjų dalių – originalios, įtaigios ir žaismingos dainos, kurias kuria jaunas aktorius Kristupas Biržietis, muzikuojantys „Taško“ teatro aktoriai ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktorinio kurso studentai, kurių vadovai yra prof. V. Masalskis ir doc. Nijolė Sinkevičiūtė. Dainų tekstai ir dramaturginės interpretacijos – aktorės Karolinos Kuzborskos. Beje, ši premjera – proginė: V. Masalskio režisuota „Amerika pirtyje“ parodyta praėjus lygiai 120 metų po to, kai šį spektaklį pirmąsyk išvydo kuliškiai.
Po premjeros V. Masalskis lakoniškai, bet džiaugsmingai paskelbė: „Na, štai Sofijos festivalį šitie jauni žmonės atidarė!“ Režisierių ir aktorius pirmasis pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „1899 metais pirmasis lietuviškas spektaklis Keturakio „Amerika pirtyje“ pirmiausia parodytas Palangoje, o paskui Plungėje ir Kuliuose. Dabar mes vėl juo džiaugėmės – šie linksmi ir išdykę jauni žmonės scenoje parodė kitokią, bet labai „fainą“ „Ameriką pirtyje“.“
Baigiantis pirmajam renginiui V. Masalskis kvietė: „Būtinai aplankykit ir visus kitus festivalio renginius!“ O jų – visas sąrašas. Pirmadienį Kuliuose atidarytos kūrybinės dizaino dirbtuvės, į kurias kviečia dizainerė Rūta Lendraitytė-Uttala. Jose penkias dienas bus kuriami naktiniai rūbai, tad visos norinčios tokį turėti kviečiamos prisijungti bet kurią dieną. Pirmadienį 19 val. – paskaita-koncertas „Akyse man šiandien stovi Krokuva“, kuriame dalyvauja Monika Kučinska (sopranas), Anna Kasperovič (smuikininkė), Kšištofas Markevičius (pianistas) ir monografijos apie Sofiją autorė dr. Nida Gaidauskienė. Antradienį 9 val. – patyriminė ekspedicija į Reiskių tyro pelkę; 15 val. – istorinė ekskursija „Sofijos Kuliai“ (ves istorikė Zuzana Jankevičienė ir dr. N. Gaidauskienė); 19 val. – Jonos Tučkaus fotografijų parodos „Pakeleiviai“ atidarymas. Trečiadienį 19 val. – eksperimentinė muzikinė programa „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“ (Dunenas Mubinas (Turkija, Italija), Philas Vonas (Prancūzija) ir Rokas Zubovas (Lietuva). Ketvirtadienį 18 val. – šlapio kolodijaus fotografijos dirbtuvės su Artūru Šeštoku; 20 val. – „Keliaujanti paroda apie keliaujančius menininkus“ (parodą lydės pianistai Sonata ir Rokas Zubovai ir aktorius Ridas Jasiulionis). Penktadienį 20 val. – spektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga“, kurio kūrybinėje komandoje – Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai. Po jo – festivalio naktinėjimas-pratęstuvės ir dizaino dirbtuvių kūrinių paroda. Renginiai vyks Kulių parke, Kulių bažnyčios pastatuose, kultūros centre, visi jie nemokami!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas