Ko mums pavydi turkai?

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2012-09-07

Kartais net sunku įsivaizduoti, kaip smarkiai gali keistis mūsų požiūris į, rodos, elementarius dalykus. Iš praeities semiama išmintis ir stiprybė turėtų lydėti ir vesti mus tam tikru griežtai apibrėžtu keliu vien dėl to, kad taip įpareigoja gamta. Juk mes – gamtos vaikai.
Tačiau vyrų bei moterų socialiniai vaidmenys yra nevienodi ir visame pasaulyje, ir keičiantis laikmečiui.
Smalsu, kaip lietuvaites vertina užsieniečiai? Bendrauju su daugelio šalių kolegomis. Neseniai elektroniniu paštu iš Turkijos gavau straipsnio kopiją apie lietuvaites. Galima drąsiai sakyti, kad mūsų moterimis labai žavisi ne vien tenykščiai vyrai, bet ir Turkijos žiniasklaida. Štai šios šalies spauda su baltu (tikėkimės) pavydu rašo, jog Lietuva – išsilavinusių moterų šalis.
Kaip skelbia Statistikos departamentas, Lietuvos moterys – labiausiai išsilavinusios Europos Sąjungoje. Eurostato duomenimis, 2009 m. vidurinį ir aukštesnį nei vidurinis išsilavinimą turėjo 92,3 procento 25–64 metų amžiaus Lietuvos moterų, tai – aukščiausias rodiklis Europos Sąjungoje (Estijoje – 91,2 %, Latvijoje – 90,1 %).
Turkijos spauda pastebi, kad lietuvės laisvai dalyvauja politiniame, socialiniame gyvenime, kalba keliomis kalbomis. Yra moterų politikių, menininkių, sportininkių, įmonių vadovių. Jos puikiausiai susitvarko su savo pareigomis, stebindamos pasaulį ne tik savo protu, bet ir… grožiu! Beje, Lietuvą paveikus ekonominei krizei, Lietuvos moterys nebėgo nuo šių procesų, o drąsiai ėmėsi atsakomybės. Geriausi moterų vadovių pavyzdžiai – mūsų Prezidentė Dalia Grybauskaitė, karatė juodojo diržo savininkė, kalbanti keliomis užsienio kalbomis bei Krašto apsaugos ministerijai vadovaujanti Rasa Juknevičienė.
Na, o Lietuvos spauda kol kas labiau paveikta artėjančių Seimo rinkimų nuotaikomis: televizorių ekranus užplūdo didžiulės, tautą sveikinančios ir geresnį gyvenimą žadančios politikų galvos. Lietuviai kantrūs, jie vėl tikisi geros valdžios.
Kitų šalių gyventojai, kuo nors nepatenkinti, imasi konkrečių, kartais drastiškų, veiksmų. Štai Vokietijoje vyksta oro linijų bendrovės „Lufthansa“ streikas. Žinoma, todėl šiek tiek vėluoja skrydžiai. Tokie argumentai, be abejo, „kerta“ per kišenę, bet gal todėl streikuojančiųjų balsas „eina į dangų“?
Lietuva – paradoksų šalis. Kol dėl keleivinio transporto pertvarkos Klaipėdoje be darbo galintys likti mikroautobusų vairuotojai keikia savivaldybės valdininkus, ruošiamos 9 mln. išeitinės kompensacijos buvusiems banko „Snoras“ darbuotojams.
Tikrumas ir tiesos ilgesys šiandieniniame pasaulyje vis labiau skverbiasi į mūsų protus ir širdis. Tikrą džiaugsmą, tikrą liūdesį keičia „pseudojausmai“ – tartum pigiai pagaminamos, greitai ir be skausmo keičiamos, lengva ranka išmetamos kaukės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas