Kosto Slivskio autografai – jau ant dvidešimtosios knygos

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-02-14

Plungiškiai ir ne tik jie Kostą Slivskį jau keletą dešimtmečių pažįsta kaip medžiotoją, fotografą, o pastaruosius dvidešimt metų – ir kaip knygų apie medžioklę ir gamtą rašytoją. Laikraščio „Plungė“ skaitytojams jis – teminio puslapio „Gamta. Medžioklė. Žūklė“ autorius. Taigi žmogus žinomas, tad nieko keisto, kad ir į jo naujausios knygos, pavadintos „Medžioklė, medžioklė…“, pristatymą, surengtą praėjusį penktadienį Plungės miesto bibliotekoje, susirinko gausus būrys susidomėjusiųjų.
Į biblioteką susirinkusius medžiotojus, kitus K. Slivskio kūrybos gerbėjus, bendraminčius ir artimuosius neįprastu kūriniu pasveikino Mažosios Lietuvos pučiamųjų ragų ansamblis „Kurtinys“.
Pasisakyti pakviesta Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė juokavo: „Kostas nuveža mane į mišką, įlaipina į bokštelį, o po trijų parų klausia, ar sutinku pristatyti jo knygą. Aš, žinoma, sutinku.“
V. Skierienė dvidešimtąją K. Slivskio knygą pristatė kaip kapitalinį leidinį. Juolab kad ji skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Rengdamas knygą, Kostas pakalbino apie 80 medžiotojų, aprašė medžioklės istoriją. Be to, leidinyje daugybė gražių fotografijų, o tekstai – ne tik apie medžioklę, bet ir apie jausmus bei daugelį kitų dalykų“, – pasakojo bibliotekos direktorė.
Tarp K. Slivskio herojų – net Kirgizijoje medžiojęs kardiologas profesorius Rimantas Benetis, apie pirmąją patiestą stirną papasakojęs Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, prieš aštuonerius metus į mišką patraukęs ir keturis sūnus tuo sudominęs Seimo narys Andriejus Stančikas, apie laputės medžioklę paporinęs Viktoras Momkus, taip pat ilgametis Lietuvos generalinis urėdas Benjaminas Sakalauskas, visame pasaulyje garsus saksofonininkas profesorius Petras Vyšniauskas ir daugelis kitų. Nemaža dalis tų herojų buvo atvykę ir į knygos pristatymą.
Pats K. Slivskis kalbėjo: „Einu jau 76-uosius gyvenimo metus, žvėrių takais – jau 45-erius. Ir jei turėčiau galimybę viską pradėti iš naujo, savo kelio nekeisčiau. Mano turtas – gamtoje praleistas laikas, bendraminčiai, pažintys su įdomiais žmonėmis, tarp kurių – net pats Prezidentas Algirdas Brazauskas. Na, o ruošdamas šią knygą tikrai daug kilometrų nuvažiavau, daug žmonių pakalbinau. Ir misiją turėjau – kad tie, kas už medžioklę, ir tie, kas prieš ją, perskaitę knygą vieni kitus geriau suprastų.“
Knygos autorių sveikino medžiotojų klubo „Kontaučiai“ nariai, medžiotojai iš kitų Lietuvos kampelių, šeimos nariai ir daugelis kitų. Tarp sveikintojų – ir „Plungės“ laikraščio redakcijos atstovai – o kaipgi nesveikinsi kolegos, kuris savo autografus raitė jau ant dvidešimtosios knygos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas