Krepšininkai vienijasi. Dėl jo didenybės rezultato

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-07-15

Nuolatinė konkurencinė kova dėl vietos po saule. Tai vyksta kone visose gyvenimo srityse. Ne išimtis ir sportas. Tarkim, krepšinis: klubai, komandos, treneriai nuolat varžosi dėl finansavimo, gabesnių žaidėjų, pripažinimo. Tik ne šįkart: Plungės krepšininkai – nuo mažo iki veterano – nutarė jungtis ir įsteigti viešąją įstaigą Plungės krepšinio klubą „Plungė“, į kurio veiklą kvies įsitraukti ir Plungės rajono savivaldybę.
Reikia pripažinti, kad Plungė – puikius krepšininkus auginantis miestas. Žaidžiančiųjų krepšinį išties daug, o juos vienijančios organizacijos, deja, nėra. Vieni treniruojasi Sporto ir rekreacijos centre, kiti – įvairiuose klubuose. Tarp visų jų vyksta konkurencinė kova, kuri neretai – labiau žalinga nei naudinga. Tai, ko gero, pajuto ir patys krepšinio treneriai, vieną dieną nutarę pamiršti visus nesutarimus, ambicijas ir prabilę apie bendro klubo steigimą. Juolab kad pavyzdys yra – prieš keletą metų „gimusi“ visus plungiškius futbolininkus jungianti viešoji įstaiga „Plungės futbolas“, kuriai, beje, visai neblogai sekasi.
Į pirmąjį pasitarimą grupė, inicijuojanti krepšinio klubo „Plungė“ atsiradimą, rinkosi praėjusį antradienį. Plungės sporto klubui „Makabi“ susirinkime atstovavo Lietuvos nusipelnęs krepšinio treneris Genadijus Glikmanas, Plungės krepšinio sporto klubui „Žemaitukai“ – Eugenijus Timofejevas, Plungės sporto klubui „Už Plungę“ – Virgilijus Lapis, sporto klubui „Plungės olimpiečiai“ – Gintaras Bagužis, viešajai įstaigai „International Basketball University“ – Vydas Gedvilas, Plungės veteranų krepšinio klubui „Olimpas“ – Vaidas Kornikas.
Po šio pasitarimo kalbintas plungiškiams (ir ne tik) gerai žinomas krepšinio treneris G. Glikmanas pripažino, kad dabar jis yra viso šio reikalo iniciatorius. Viešąją įstaigą norima steigti orientuojantis į futbolininkų modelį, į jos veiklą norima įtraukti visus krepšininkus – ir vaikus bei jaunimą, kurie dabar treniruojasi Sporto ir rekreacijos centre arba klubuose, ir suaugusiuosius, ir veteranus. Be to, prie sumanymo jungiasi IBU („International Basketball University“), kurio rektorius yra buvęs Seimo pirmininkas V. Gedvilas, kancleris – Mindaugas Balčiūnas. Abu jie buvo atvykę į pasitarimą. Jame dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, Sporto tarybos pirmininkas Julius Nekrašas.
„Pasirašėme ketinimų protokolą, aptarėme įstaigos steigimo sąlygas ir įstatus. Kilo diskusijų, išsakėme vieni kitiems pastabų, bet galiausiai radome kompromisą. Visi sutarėme – įstaiga reikalinga. Šį savo sumanymą teiksime Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetui, o galų gale jį tvirtins (arba ne) taryba. Mūsų noras – kad Savivaldybė taptų įstaigos dalininke ir, žinoma, prisidėtų lėšomis“, – kalbėjo G. Glikmanas.
Kam reikalingas toks darinys? Dėl kokios priežasties nutarta jungtis? Pasak trenerio: „Viskas daroma dėl jo didenybės rezultato. Kad jį pasiektume, einame visi į krūvą, pamiršę iki tol turėtas ambicijas. Turime penkias aukščiausiajame divizione žaidžiančias komandas. Visi stebisi – kaip mes taip sugebam? Sugebam! O turėdami geresnes sąlygas gal ir dar geriau sugebėsime. Be to, tikimės, kad bus galimybių ir treneriams dosniau už tuos rezultatus atlyginti.“
G. Glikmano teigimu, po poros metų, kai Plungė turės sporto areną, reikės, kad joje būtų kam sportuoti. Tad naujasis klubas turės ne vieną tikslą: auginti krepšininkų skaičių, kelti meistriškumą, siekti kuo aukštesnio lygio ir, žinoma, kuo geresnių sąlygų sportininkams ir treneriams.
O iš kur įstaiga gaus pinigų maišą visam tam finansuoti? Iniciatorius neslepia, kad lėšų tikimasi iš Savivaldybės, bet įstaiga turės ir rėmėjų. „Kai žinos, kad pinigai atiteks būtent krepšiniui ir nepaskęs bendrame visoms sporto šakoms skirtame finansavime, rėmėjai tikrai aukos, – įsitikinęs treneris. – Jau dabar tokių turime, tik jie kol kas nesiviešina.“
Kalbėdamas apie įstaigos struktūrą, G. Glikmanas pradėjo nuo vyriausiųjų. Anot jo, veteranų komanda yra ir ji gana stipri – prieš dvejus metus tapo ir Lietuvos čempione, ir „Žalgirio“ taurės laimėtoja. Pagrindinę komandą taip nebūtų sunku suformuoti, nes pajėgių krepšininkų Plungė turi, tik jie žaidžia ne savo, o kitų miestų komandose. Viena priežastis – jiems ten dosniau moka, kita – geresnės sąlygos treniruotis. „Suskaičiavau, kad 11 plungiškių žaisdami atstovauja kitiems miestams. Daugiausia uždirbantis už sezoną gauna 9 tūkstančius eurų. Ir tai nėra milžiniški pinigai. Jei tuos vaikus susigrąžintume, mūsų komanda žaistų ne regionų, o nacionalinėje lygoje“, – mintimis dalijosi G. Glikmanas. Klube, žinoma, bus ir vaikų, jaunučių, jaunių grupės. Ir ne tik berniukų, bet ir mergaičių. Gal ir moterų komanda bus suformuota.
O kokia bus įstaigos darbuotojų struktūra? Anot trenerio: „Įstaigoje turėtų dirbti direktorius, metodininkas, šeši vyrų ir vaikinų treneriai ir du merginų. Tiesiog manau, kad pas mus turėtų pereiti visi dabartiniai krepšinio treneriai.“
„Žodžiu, sėkla yra, sėjėjai yra. Reikia tik dirvos, o ji taip pat bus“, – įsitikinęs G. Glikmanas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas