Labardiškei – dėmesys iš Prezidentūros

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2014-09-05

Rugsėjo 3 dieną Rietavo savivaldybėje lankėsi atstovai iš Prezidentūros. Atvyko ne šiaip sau, o tam, kad įteiktų apdovanojimą Labardžių kaime (Rietavo sen.) gyvenančiai daugiavaikei Reginai Stancelienei. Moteris apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.
87-ąjį gimtadienį netrukus švęsianti R. Stancelienė medalio nusipelnė už tai, kad pagimdė, užaugino ir gerai išauklėjo septynis vaikus. Tiesa, medalius keturiasdešimčiai daugiavaikių motinų iš visos Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė dar balandžio 28-ąją Prezidentūroje. Tačiau labardiškė atsiimti apdovanojimo Vilniuje negalėjo, mat sušlubavo sveikata.
Šiuo metu senolė gyvena kartu su jauniausia dukra Vanda, kuri su anūke Algirde ir atlydėjo ponią Reginą į Rietavo savivaldybę. Priimdama Prezidento kanceliarijos kanclerio Giedriaus Krasausko ir Prezidentūros personalo skyriaus vedėjos Gražinos Urbonienės atvežtas dovanas, labardiškė sunkiai tramdė jaudulį. „Visada iškilminga, graudu ir džiugu sveikinti mamą, užauginusią tiek vaikų. Linkime sveikatos, ilgiausių metų, vaikų, vaikaičių ir provaikaičių meilės“, – poniai Reginai sakė Savivaldybės meras Antanas Černeckis. Senolei gėlių įteikė ir Rietavo seniūnijos seniūnas Romanas Jurčius.
Kaip pasakojo R. Stancelienės dukra Vanda, mama kartu su savo a. a. vyru į gyvenimą išleido penkias dukras ir du sūnus. Klastinga liga vienos dukters gyvybę nusinešė, kai jai tebuvo 36 metai. Tad poniai Reginai ir kitiems jos vaikams teko užauginti ir našlaičiais likusius mirusiosios vaikus. Dabar labardiškė džiaugiasi ne tik vaikų pagarba ir dėmesiu, ją aplanko ir gausus 15 vaikaičių būrys. Po namus jau trepsi ir 11 provaikaičių. Na, o visai netrukus į pasaulį pasibels ir dvyliktasis provaikaitis ar provaikaitė – plačios ir darnios Stancelių šeimynos narys.
Kaip „Plungei“ sakė ponią Reginą prižiūrinti dukra Vanda, per didžiąsias šventes visi stengiasi atvažiuoti pas mamą. Susirinkti ne taip sunku, nes visi vaikai gyvena netoliese: Danutė, Staselė, Adomas – Rietave, Kazimieras – Labardžiuose,
Regina – Plungėje. Tik dvi ponios Reginos anūkės gyvenimą kuria užsienyje.
Kaip pasakojo Vanda, jos
mama – iš penkių vaikų, tačiau gyvas likęs tik vienas brolis. Be to, kad dirbo kolūkyje ir augino vaikus, labardiškė dar gražiai siuvo, siuvinėjo. „Ko gero, nebuvo lengva auginti pulką vaikų. Šiandien tai suprantame ir didžiuojamės, turėdami tokią mamą“, – sakė jauniausia apdovanotosios dukra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas